توافقنامه کاربری سامانه ویزیتل

کاربر گرامی توافق نامه‌ای که پیش روی شماست، بین سامانه ویزیتل متعلق به شرکت توسعه ارتباطات نوین افزار به شماره ثبت 8201  و كاربران ( خریداران / فروشندگان ) منعقد می گردد كه هدف از آن ایجاد محیطی امن است تا كاربران اعم از فروشندگان کالا و ارایه دهندگان خدمات از یک طرف و نیز خریداران و متقاضیان خدمات از طرف دیگر بتوانند با استفاده از امكانات سامانه ویزیتل اقدام به خرید کالا و خدمت از طریق سامانه فروش تلفنی ویزیتل، اپلیکیشن تلفن همراه و سامانه فروشگاهی آنلاین (اینترنتی) نمایند. این توافق نامه پس از زمان ثبت نام کاربر در سامانه ویزیتل ، در هر زمانی که از امکانات سامانه ها استفاده می نماید، معتبر خواهد بود. و در صورت عدم توافق با این شرایط شما قادر به استفاده از خدمات سامانه نخواهید بود.

·         تعریف واژگان :

1.       ویزیتل : منظور از ویزیتل در این توافق‌نامه سامانه ویزیتل که شامل وب سایت / اپلیکیشن تلفن همراه/ سامانه تلفنی  (IVR) می‌باشد.

2.       فروشنده : هر شخص حقیقی یا حقوقی که به واسطه انعقاد قرارداد با ویزیتل، امکان ارایه ی کالا و خدمات به متقاضیان نهایی را از طریق زیر ساخت های ویزیتل انجام می دهد.

3.       متقاضی / خریدار : به شخص حقیقی یا حقوقی اطلاق میشود که مشاوره های مورد نیاز خود را از طریق ویزیتل درخواست و دریافت می نماید.

4.       سامانه ثبت اعتراض:  سامانه ای است که خریداران و فروشندگان محترم در صورت بروز هرگونه مشكل یا داشتن اعتراض از طرف مقابل در امور مشاوره ای با مراجعه به آن، در حساب كاربری خود اقدام به حل اختلاف می نمایند.

5.       دستورالعمل ها: کلیه ی اطلاعات تخصصی راجع به موضوعات مندرج در قرارداد هستند که به صورت الکترونیکی ضمیمه قرارداد بوده و جزء لاینفک قرارداد هستند و اجرای تمامی آنها برای کاربران لازم الاجرا خواهد بود.

6.       ابلاغیه ها : موارد اجرایی هستند که در طول مدت همکاری از سوی ویزیتل به صورت الکترونیکی به کاربران ابلاغ خواهد شد و جزء لاینفک قرارداد بوده و اجرای آن برای کاربران لازم الاجراست.

    ماده اول : شرایط عمومی عضویت

·         کلیه کاربران جهت استفاده از خدمات سامانه می‌بایست به عضویت ویزیتل از طریق سامانه تلفنی/وب سایت / اپلیکیشن درآیند.

·         طبق قوانین مدنی و تجاری ایران ، تنها اشخاص بالای 18 سال می توانند عضو ویزیتل شوند و از خدمات سامانه استفاده كنند.

·          کلیه كاربران مسئول حفظ و نگهداری از نام كاربری و رمز عبور و اطلاعات شخصی خود می باشند و ویزیتل هیچ مسئولیتی در قبال از دست رفتن اطلاعات در خارج از محدوده ی سامانه ندارد.

·         *ازکلیه‌ی کاربران در حین عضویت اطلاعاتی نظیر نام،‌ نام خانوادگی، ‌شماره تلفن تماس، آدرس پست الكترونیكی، آدرس و برخی مشخصات فردی دیگر درخواست می شود، كه می بایست این اطلاعات را به درستی و با صحت کامل در وب سایت یا اپلیکیشن وارد نمایند. در صورت وجود خطا یا تغییر در این اطلاعات کاربر موظف به ، بروزرسانی آن ها می باشد و مسئولیت حقوقی و قانونی هرگونه جعل عنوان یا عدم صحت اطلاعات فردی یا سوء استفاده از مشخصات دیگران بر عهده ی شخص کاربر می باشد.

·         ویزیتل می تواند بنا به تشخیص ضرورت و با قصد احراز هویت از کاربران مدارکی دال بر صحت مشخصات اعلامی خود درخواست نماید که ارسال مدارک برای کاربران محترم الزامی می باشد.

·         کاربر مجاز نیست حساب کاربری خود را برای استفاده در اختیار دیگر اشخاص – اعم از حقیقی و حقوقی و به‌ ویژه افراد زیر ۱۸ سال – قرار دهد یا آن را به هر نحو به دیگری منتقل نماید. در صورت تخلف، مسئولیت تمام اقدامات انجام شده توسط دیگران به‌عهده‌ی صاحب حساب کاربری خواهد بود.

·         کلیه کاربران می بایست با قبول و تایید توافقنامه حاضر موافقت خودرا اعلام نموده و درصورت تغییربندهای توافق نامه طبق سیاست های ویزیتل ملزم به تایید مجدد می باشند .

·         ویزیتل اطلاعات دریافت شده از كاربران را، فقط در مراودات مورد استفاده خود و یا سایر کاربران طرف قرارداد ایشان قرار خواهد داد و این اطلاعات محرمانه تلقی شده و به هیچ وجه در اختیار سایرین قرار نخواهد گرفت ، مگر آنکه در صورت نیاز با كسب اجازه از كاربر در امور خاصی نسبت به بهره برداری در راستای بهبود و ارتقا سطح خدمات از این اطلاعات اقدام گردد و یا در صورت پیگرد قانونی در اختیار مراجع قضایی قرار گیرد.

·         كاربر در مقابل كلیه مكاتباتی كه ویزیتل با وی از طریق پست الكترونیكی یا پیامك و یا از طریق حساب كاربری وی در سامانه انجام می شود مسئول خواهد بود.  ویزیتل پس از گذشت 24 ساعت از آخرین ارتباط خود با کاربر آن را مشاهده شده تلقی نموده و می تواند در مورد وی تصمیم گیری كند.

·         در صورتی كه دسترسی كاربر به سامانه تلفنی/وب سایت/ اپلیکیشن در هرشرایطی حتی شرایط خاص و فورس ماژور امكان پذیر نباشد، ویزیتل مسئولیتی در قبال زیان های احتمالی وارد شده نخواهد داشت.

·         کاربر مجاز به نگارش و درج مطالب و تصاویری که به نحوی افشاگر اطلاعات شخصی کاربر دیگر یا مقامات رسمی است، نمی باشد.

·         ویزیتل در قبال مطالبی كه از طریق كاربران در سامانه وارد شده چه نادرست ، گمراه كننده و غیر اخلاقی مسئول نخواهد بود. و این مساله از موارد لغو پنل کاربری خواهد بود.

·         ویزیتل برای اطلاع رسانی کاربران به مناسبت‌های گوناگون از جمله بروز مشکل و اختلاف در روند فروش و یا تعاملات مالی، طرف ذی ربط را از طریق پست الکترونیکی ، پیامک و پنل کاربری مطلع خواهد کرد. ویزیتل تضمینی برای دریافت پیامک ارسالی به کاربران نمی‌دهد و کاربران موظفند پس از اقدام به خرید، پست الکترونیکی و حساب کاربری خود در ویزیتل را به صورت منظم و تا حداکثر زمان محتمل برای بروز مشکلات بازدید و کنترل نمایند.

·         کاربران موظفند از انجام هر گونه عملی در سامانه که منجر به نزول کیفیت خدمات، اطلاع رسانی و رابط کاربری ویزیتل و نیز ممانعت از فعالیت‌های سایر کاربران نظیر اسپم کردن و بکار بردن و سوء استفاده از عناوین دروغین و گمراه کننده به مقاصد مختلف از قبیل تبلیغات در فضاهای مرتبط و صفحات اختصاصی وب سایت و اپلیکیشن تلفن همراه، پرهیز نمایند.

·         ویزیتل هیچ‌گونه دخالتی در کم و کیف کالا و خدمات ارایه شده به خریداران و متقاضیان ندارد ، صرفاً کالاها و خدمات ارایه شده توسط فروشندگان، تهیه و ارایه می‌شود، لذا کلیه‌ی مسئولیت‌های قانونی ناشی از خدمات و محصولات و محتواهای ارایه شده در ویزیتل ، بر عهده‌ی فروشندگان قرار خواهد داشت.

·         کاربر اقرار می‌‌نماید که با افتتاح حساب کاربری در ویزیتل تنها مجوز استفاده‌ی غیرانحصاری، غیرقابل‌انتقال و محدود از خدمات آن را دریافت می‌‌کند و به این ترتیب مدعی مالکیت یا حقی نسبت به ویزیتل (اعم از کپی‌رایت، علامت تجاری و سایر حقوق معنوی آن) نیست، در غیر از موارد مصرح در این قرارداد اجازه‌ی استفاده از نام و علامت تجاری و خدمات سامانه ها و نرم‌افزارهای ویزیتل را ندارد و در همه حال متعهد به رعایت حقوق معنوی شرکت نسبت به نرم‌افزارها و ملحقات آن خواهد بود.

ماده دوم : ویزیتل امکانات ذیل را به کاربران محترم عرضه خواهد نمود.

·         ارایه امکانات سامانه ی هوشمند ویزیتل که زیرساخت تلفنی، آنلاین و غیر آنلاین خرید از فروشندگان می باشد.

·         ارایه پورتال کاربری جهت خرید و فروش و ثبت اطلاعات

·         ارائه پنل مدیریتی کاربری برای مدیریت محتوی و مشاهده گزارشات مالی و آماری در سامانه

·         ارائه سرویس دریافت و پرداخت تلفنی و آنلاین

·         ارائه سرویس نظرات و پیشنهادات فروشندگان و خریداران

·         امکان ایجاد زیر ساخت ارتباطی با فروشندگان و خریداران به چند طریق که عبارتند از :

·         1- بصورت آنلاین از طریق فروشگاه اینترنتی 2- بصورت تلفنی از طریق سامانه تلفنی ویزیتل (IVR)  

·         ویزیتل متعهد به تلاش برای ارائه‌ی خدمات ارتباطی باکیفیت است و در این راه تلاش می‌‌کند با به‌روزرسانی نرم‌افزارها متناسب با نیاز کاربران سطح خدمات ارائه‌شده را ارتقا بخشد.

·         ویزیتل متعهد به حفظ و حراست از اطلاعاتی است که در نتیجه‌ی استفاده‌ي کاربران از خدمات ویزیتل در سیستم ذخیره می‌‌شود. این اطلاعات به‌شرح زیر است:

– اطلاعاتی که کاربر به‌صورت مستقیم در فرم مشخصات ثبت‌نام در اختیار ویزیتل قرار می‌‌دهد.

– اطلاعاتی که به‌طور غیرمستقیم و در نتیجه‌ی استفاده‌ی کاربر از خدمات ویزیتل در این برنامه ذخیره می‌‌شود؛ تراکنش‌های مالی صورت‌گرفته در حساب کاربری جهت استفاده از خدمات ویزیتل و اطلاعات مربوط به سخت‌افزاری که کاربر با استفاده از آن از خدمات ویزیتل استفاده می‌‌کند (نظیر سیستم‌عامل آن) و نهایتاً شیوه‌ی اتصال کاربر به اینترنت و

– در مواردی که ویزیتل به کاربران اجازه می‌‌دهد عکس، فایل صوتی یا تصویری، اطلاعات یا نظرات خود را در نرم‌افزارهای ویزیتل منتشر کنند. محتوای تولیدشده – و نه کپی‌شده – توسط کاربران به‌شیوه‌ی مذکور در مالکیت کاربران قرار دارد .

 ویزیتل متعهد است کلیه تغییرات، اصلاحات و الحاقات قرارداد حاضر را از طریق نرم‌افزارهای ویزیتل، ایمیل یا پیامک به کاربران اطلاع دهد. هر کاربر می‌‌تواند عدم تمایل خویش را نسبت به استفاده از خدمات پیامکی نرم‌افزار اعلام کند و تقاضای قطع این خدمات را داشته باشد. در صورت طرح چنین تقاضایی، نظر به امکان ایجاد اختلال در روند خدمت‌رسانی، مسئولیتی متوجه ویزیتل نیست و کاربر حق اعتراض نخواهد داشت.

ماده سوم : قوانین مورد توجه متقاضی / خریدار

·         خریدار محترم می تواند از یکی از طرق زیر نسبت به خرید در ویزیتل اقدام نماید.

1- بصورت تلفنی از طریق سامانه تلفنی ویزیتل   2- بصورت آنلاین از طریق فروشگاه اینترنتی

·         خریدار می بایست در رابطه با کالا و خدماتی که میخواهد خریداری نماید، فروشنده و یا ارایه کننده خدمات مورد نظر را از نظر رسته صنفی انتخاب نموده و از طریق یکی از روش های بند فوق اقدام به خرید نماید.

·         خریدار محترم به عنوان واریز کننده ی وجه از طریق سامانه ویزیتل می بایست نسبت به بررسی دقیق و انتخاب فروشنده، بر اساس رسته صنفی و تخصص در حیطه محصولات و خدمات ارایه شده از سوی فروشنده و نیز امتیاز داده شده توسط خریداران دیگر، دقت کافی را داشته باشد.

·          با توجه به این‌که اتصال به تلفن و اینترنت برای استفاده از نرم‌افزارهای ویزیتل ضروری است، خریدار می‌‌بایست خط تلفن و اینترنت مورد نیاز را به ‌انضمام سایر لوازم جهت استفاده از سامانه ها و نرم‌افزارهای ویزیتل را تدارک ببیند و مخارج آن‌‌ها را شخصاً تأمین نماید. بدین‌‌وصف، هزینه‌ای که به‌عنوان مبلغ خرید محاسبه و از خریدار دریافت می‌‌شود مشتمل بر هزینه تماس و اینترنت مصرفی و موارد مشابه نبوده و تنها بهای کالا و خدمات ارائه‌شده از سوی فروشندگان است.

·         مبلغ کالا و خدمات توسط فروشنده از طریق سامانه ها و نرم‌افزارهای ویزیتل به خریدار از سمت فروشنده اعلام می‌‌گردد. خریدار پس از مشاهده‌ی قیمت و ارسال درخواست خرید (توسط خریدار) یا پذیرش درخواست خرید (توسط  فروشنده) حق هرگونه اعتراض در این خصوص را از خود سلب و اسقاط می‌‌نماید.

·         خریدار، مبلغ خرید را به یکی از دو روش زیر پرداخت می‌نماید: (۱) پرداخت اینترنتی از طریق سامانه و نرم‌افزارهای ویزیتل یا (۲) پرداخت تلفنی از طریق درگاه تلفنی بانکی ویزیتل.

·         در مواردی به تشخیص و صلاحدید شرکت، بسته‌‌های تشویقی (به‌صورت عمومی و برای همه‌ی خریداران یا به ‌صورت اختصاصی و برای یک خریدار خاص)، به‌عنوان هدیه و بدون دریافت هزینه، برای خریداران در نظر گرفته می‌‌شود که در قالب آن یا مبلغ مشخصی به‌عنوان هدیه یا تخفیف مشخصی به خریداراختصاص می‌یابد. در صورتی که بسته‌‌ها دارای تاریخ اعتبار مشخصی باشند، پس از آن تاریخ بلا اعتبار خواهند بود. مضاف بر آن و با توجه به ماهیت هدیه‌ایِ بسته‌‌های مذکور، به تشخیص ویزیتل این بسته‌ها در هر زمانی قابل تغییر، تعلیق یا ابطال خواهند بود و ویزیتل این حق را برای خود محفوظ می‌‌دارد که بدون تدارک هیچ دلیلی هر یک از این بسته‌ها را غیرفعال نماید.

·         در صورت عدم رضایت از کیفیت کالا و یا خدمات ارایه شده از سوی فروشنده ، خریدار می بایست در ابتدا از طریق فروشنده پیگیری نماید و در صورت عدم حصول نتیجه شکایت خود را از طریق وب سایت و یا از طریق سامانه تلفنی ، بخش پشتیبانی و اعلام شکایات ویزیتل پیگیری نماید.

·         کالا ها و خدماتی که از فروشندگان حاضر در ویزیتل دریافت می‌کنید، در حد توان و تخصص علمی و تجربی فروشندگان است؛ اما در صورتی که نسبت به کیفیت کالا و خدمات هر فروشنده نظرات خود را در سامانه درج نمایید، در انتخاب فروشنده مناسب به سایر خریداران کمک شایانی نموده اید.

·         فرض کلی بر آن است که کلیه ی فروشندگان در ویزیتل در کار خود حرفه ای هستند اما از آنجا که امکان سنجش عملکرد فروشندگان و کیفیت خدمات ایشان از توان ویزیتل خارج می باشد ، انتخاب فروشنده صرفا از روی امتیاز و نظرات سایر خریداران خواهد بود و ویزیتل مسولیتی در قبال اعتراضات بعدی در خصوص عملکرد فروشندگان نخواهد داشت.

·         ارسال کالا و ارایه خدمات توسط شخص فروشنده انجام می پذیرد و ایشان موظف به ارایه ی کالا و خدمات در زمان تعیین شده هستند و در صورت عدم پاسخگویی و اریه کالا و خدمات در زمان تعیین شده ، هیچ گونه مسولیتی بر عهده ی ویزیتل نبوده و صرفا می تواند با فروشنده خاطی برخورد نموده و علاوه بر درج امتیاز منفی و در صورت تکرار، نسبت به جلوگیری از ادامه فعالیت و لغو عضویت فروشنده خاطی اقدام خواهد گردید .

·         خریداران و فروشندگان موظف می باشند در ارتباطات و مراودات با یکدیگر کلیه‌ی قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران را رعایت نموده و از ارتکاب هرگونه جرمی، از قبیل توهین، کاربرد الفاظ رکیک و … خودداری نمایند ؛ چنانچه موارد مذکور و یا هرگونه عمل غیر قانونی از سوی هر یک مشاهده یا درک شود ، ویزیتل مجاز است دسترسی شخص خاطی را فورا قطع نماید. و حتی حق طرح شکایت کیفری از سوی ویزیتل نیز از شخص مزبور متصور خواهد بود.

ماده چهارم : مالکیت حقوق معنوی نرم‌افزارهای ویزیتل

·         مالکیت معنوی نرم‌افزارهای ویزیتل و تمام ملحقات آن (از جمله نام، علامت تجاری و خدمات ارائه‌شده تحت این نام و …) متعلق به شرکت توسعه ارتباطات نوین افزار سماکیش است

 

ماده پنجم : شرایط ثبت اعتراض متقاضی:

خریدار می تواند در خصوص موارد ذیل از طریق ویزیتل مراتب اعتراض به فروشنده اعلام نماید :

·         1- در صورت عدم ارایه کالا و خدمات توسط فروشنده در زمان تعیین شده

·         2- نقص در شکل ظاهری و بسته بندی کالا و یا عدم تطابق مشخصات اعلام شده در خصوص کم و کیف کالا و خدمات در هنگام ثبت سفارش .( با ارائه دلایل و مدارک مستند )

ماده ششم : روش  حل اختلاف

·      در صورت ثبت اعتراض خریدار از کالا و خدمات ارایه شده و بروز مشکلات اعلام شده‌ی دیگر از طرف خریدار یا فروشنده در انجام تعهدات یا برخورد نا مناسب، ویزیتل سامانه‌ای تحت عنوان “سامانه رسیدگی به اعتراض” معرفی کرده است. محور کارکرد این سامانه حول ایجاد فضایی با امکان ارتباط دو طرفه خریدار و فروشنده با وساطت و حکمیت ویزیتل در این میان می باشد و سعی بر این است كه دو طرف بتوانند اختلاف ایجاد شده را حل و فصل نمایند. در صورت عدم توافق طرفین نسبت به حل اختلاف به وجود آمده، ویزیتل اجازه مداخله داشته و در صورت حل موضوع قضیه منتفی و در غیر این صورت، هر یک از طرفین می توانند در خصوص موضوع اختلاف راسا  به مراجع قضایی ذیصلاح مراجعه و پیگیری لازم را بعمل آورند. بدیهی است علی الرقم تلاش معمول ویزیتل در جهت حل اختلافات مطروحه فی مابین خریداران و فروشندگان، ولی بدین وسیله اعلام می دارد ویزیتل هیچگونه مسئولتی در خصوص اختلافات و دعاوی مزبور نداشته و نخواهد داشت. 

·      خریدار و فروشنده می بایست در صورت بروز هرگونه مشكل یا داشتن اعتراض از طرف مقابل با تماس با بخش پشتیبانی ویزیتل و یا مراجعه به سامانه ثبت اعتراض حساب كاربری خود اقدام به حل اختلاف نمایند و با ثبت آن ویزیتل را آگاه سازند. اقدام به آگاه سازی مدیران ویزیتل از هر روش دیگر تضمینی برای پیگیری سامانه نسبت به اعتراضات نخواهد داشت.

·      در مرحله حل اختلاف، ارتباط دو طرف خارج از سامانه، تحت پوشش ویزیتل نبوده و طبیعتا ادعاهای طرفین دعوی نسبت به آن مسموع نبوده و ملاک تصمیم گیری ویزیتل قرار نمی گیرد.

 

·       ماده ششم : سایر موارد

·      مطابق قانون جرایم رایانه ای ، کاربران (خریدار و فروشنده) مجاز به استفاده از نام کاربری، عکس، سخن و کلمات توهین آمیز و غیراخلاقی و مغایر با شئونات مذهبی، فرهنگی و اجتماعی وفق مصادیق محتوای مجرمانه در قانون نیست.

·      همچنین در مکاتبه، مکالمه و اظهار نظر در مورد سایر کاربران و مدیران ویزیتل موظف به رعایت کمال ادب و احترام است.

·      تخلف از قوانین جاری کشور من جمله قانون مجازات مرتکبین جرایم رایانه‌ای، نقض حقوق مصرف کنندگان، قانون تجارت الکترونیک، قانون حمایت از حقوق پدید آورندگان نرم افزارهای رایانه ای و سوء استفاده از خدمات سامانه برای كاربران و نقض حریم شخصی كاربران دیگر و فعالیت های هرمی و سایر جرایم ممنوع می‌باشد.

 

 

 

 

همکاری در فروش