0

۵ دلیل برتری آموزش آنلاین

آموزش آنلاین و استفاده از ظرفیتهای بومی پلتفرمهای آموزش مجازی، آینده‌ی‌ سیستم آموزشی کشور است.

ما در «پلتفرم آموزش آنلاین ویزیتل، ویژه مدارس و آموزشگاه‌ها» پس از بررسی و تجزیه و تحلیل‌های پرشمار درخصوص مزیتهای برقراری و ایجاد بستر مناسب آموزش مجازی برای برگزاری کلاسهای آنلاین درسی، با همراهی شما، مختصرا به ۵ دلیل اصلی «برتری سامانه های آموزش مجازی و پلتفرمهای برگزاری کلاسهای آنلاین» نسبت به «شیوه های سنتی آموزشی مدارس کشور» بپردازیم. با ما در این نوشتار کوتاه همراه باشید.

مقدمه:

تغییرات پُرشتاب در بستر آموزش آنلاین چگونه شکل گرفتند؟

شیوه‌های سنتی آموزش و پرورش، به طرز چشمگیری در چند سال اخیر دستخوش تغییر و تحول شده است و این تحول، با پیش روی آمدن بحرانهای ناشی از اپیدمی کووید ۱۹ چنان شتاب گرفت که آموزش سنتی، به یکباره جای خود را به آموزش آنلاین یا به تعبیر بومی، آموزرش مجازی داد.

این شرایط جدید و نوظهور و شیوع پرسرعت پاندمی در تمام جهان، روی هم‌رفته موجباتی را فراهم ساخت تا ضرورت بکارگیری تکنولوژیهای ارتباطاتی آنلاین و استفاده از ظرفیتهای این بستر همه گیر، به دغدغه اصلی مسئولان و متولیان آموزش و پرورش و همچنین دولتها و مسئولان، بدل گردد. شرایطی که چنان پُرشتاب رقم خورد که نتیجه‌ی آن، به ظهور و ارائه‌ی طیف متنوعی از شیوه‌های نوین و «از راه دور» آموزش و برگزاری کلاسها بصورت مجازی (E-LEARNING)، یا همان آموزش آنلاین، با تکیه و بهره‌گیری از پلتفرمهای آموزش مجازی که بستر خدماتی مورد نیاز جهت تشکیل کلاسهای آنلاین مدارس و آموزشگاه ها را مهیا می‌سازند، ختم گردید. تمام جست‌وجوها و تکاپوها برای رسیدن به راه‌حلی جامع و قابل اطمینان به منظور حفظ و استمرار آموزش و تعلیم و تربیت فرزندان، به آنجا رسید که ما در پلتفرم آموزش آنلاین ویزیتل، با بهره‌گیری از ظرفیتها، بسترها و زیرساختها و سرورهای کاملا بومی و داخلی و همچنین، پهنای باند قابل اتکا جهت ایجاد تجربه ای بدون انقطاع و دلچسب در برگزاری کلاس آنلاین، آستین خود را بالا بزنیم و راه‌حلی مطمئن برای این دغدغه‌ی امروزی و حیاتی تمام خانواده ها و جامعه‌ی آموزشی کشورمان برداریم.

ما در پلتفرم آموزش آنلاین ویزیتل بر این باوریم که آموزش آنلاین بر بستر اینترنت و برگزاری کلاسهای درسی مجازی، آینده‌ی ناگزیر سیستم آموزشی کشورمان است و در ادامه‌ی این نوشتار، به ۵ دلیل مهم خود در ضرورت توجه به مسئله‌ی آموزش آنلاین و برگزاری کلاسهای آموزشی مجازی، می پردازیم:

 

  • انعطاف پذیری پلتفرمهای آموزش آنلاین و کلاسهای مجازی براساس قابلیتهای شخصی مدرسان

بر خلاف الزامات فیزیکی و قید و بندهای حضور در کلاسهای سنتی و امکانات محدود موجود در مدارس و کلاسهای سنتی جدای از دغدغه‌ی حیاتی محافظت از وضعیت بهداشتی مدرسان و دانش آموزان درشرایط پر ریسک کنونی، سامانه های آموزش آنلاین تحت اینترنت و پلتفرمهای متعدد آموزش مجازی، از ظرفیتهای آموزشی منحصر بفردی برخوردارند که «خصوصیت انعطاف پذیری همزمان با برخورداری از ظرفیتهای متنوع امکاناتی» که در اختیار دانش آموزان و بالاخص معلمان و اساتید قرار میگیرد، موضوعی غیرقابل چشم‌پوشی است.

امروزه در پلتفرمهای آموزش آنلاین و سامانه‌های بومی آموزش مجازی، معلمان دیگر تحت محدودیتهای فیزیکی کلاسهای سنتی و تخته سیاه و اداره‌ی موثر کلاسهای خود به منظور افزایش بهره‌وری آموزش خود نیستند. شما با استفاده از امکانات پلتفرم آموزش آنلاین ویزیتل که ویژه مدارس و دانشگاه هاست، به راحتی می توانید آموزش مجازی خود را به شیوه‌ی خود و مطابق با شرایط و ذهنیت و خلاقیتهای فردی خود بعنوان استاد یا معلم، ارائه نمایید و خلاقیت شاگرذدان خود را نیز افزایش دهید.

 

  • امکانات بیشمار آموزشی و قابلیت افزودن امکانات جدید مورد در پلتفرمهای آموزش آنلاین اینترنتی

در روزگاری که مدارس به شیوه سنتی اداره می‌شدند، ظرفیت امکاناتی هر مدرسه و کلاسها، در مقایسه با پلتفرمهای آموزش مجازی اینترنتی امروز، دارای محدودیتهای قابل توجهی بودند و تجهیز مدارس به امکانات جدید و به‌روز که جهت افزایش تاثیرگذاری و بهره‌وری کلاسهای درسی مورد نیاز معلمان و شاگردان بود، جدای از چالش اصلی «تامین بودجه هنگفت مورد نیاز» ، پروسه ای بسیار زمان‌بر و طولانی را جهت اجرا تا پیاده‌سازی نیازمند بود. اکنون اما با پیشرفت شگفت‌انگیز تکنولوژیهای آموزش مجازی و پیشرفتهای بدست‌آمده در پلتفرمهای آموزش آنلاین مدارس و برگزاری کلاسهای مجازی، هم معلمان، هم اساتید، هم مدرسان و هم دانش‌آموزان و شاگردان، تنها با صرف چند دقیقه وقت و برخورداری از یک دستگاه رایانه شخصی مجهز به میکروفون و دوربین، قادرند تا از ابزارهای آموزشی جدید و مناسبی جهت انتقال موثر‌تر مطالب درسی خود بهره ببرند. شما در پلتفرم آموزش آنلاین ویزیتل هیچگونه محدودیتی در استفاده از ابزارهای انحصاری آموزشی ما همچون «تخته وایت بورد چند منظوره» با پشتیبانی از رسم اشکال هندسی و فرمولهای درسی، «امکان حضور و غیاب و بررسی وضعیت شاگردان» خود تنها از طریق کلیک کردن بر «ابزار ایموجی» مدرسه آنلاین ویزیتل، و مهمتر از همه، مدیریت بهتر کلاس با جلوگیری از ایجاد همهمه‌ی شاگردان خود از طریق ویژگی منحصربفرد «کنترل میکروفن و اخذ دسترسی شاگرد به میکروفن با اجازه معلم یا استاد» پلتفرم آموزش آنلاین ویزیتل، برخوردار شوید. در مدرسه آنلاین ویزیتل، در کنار این ابزارهای موثر آموزشی، امکان «طرح پرسش و پاسخ و نظر سنجی در لحظه» از طریق «ابزار طرح سوال و نظرسنجی» و بسیاری امکانات مدیریتی دیگر که در دنیای آموزش سنتی مدارس ، شاید روزی روزگاری رویای دور از دسترس هر معلم و استاد و شاگرد بود، برخوردار شوید.

  • دسترس‌پذیر بودن همیشگی پلتفرمهای آموزش آنلاین، به‌دور از هرگونه محدودیت جغرافیایی

چنانچه شما تا کنون تجربه‌ی استفاده از سامانه آموزش مجازی را داشته‌اید، ویژگی فوق‌الذکر پلتفرمهای آموزش آنلاین مبتنی بر بستر اینترنت را به خوبی درک می‌کنید و نسبت به آن واقفید. امروزه دیگر خوشبختانه با وجود بسترهای مناسب جهت برگزاری کلاسهای آنلاین و فراهم سازی زیرساختهای اختصاصی برای آنلاین‌کردن شیوه‌های سنتی آموزشی مدارس بواسطه‌ی سامانه‌هایی آموزش مجازی همچون پلتفرم آموزش آنلاین ویزیتل، محدودیتهای جغرافیایی و مصاعب رفت و آمد دانش آموزان و معلمان و در عین حال، هزینه‌های مربوط به اجاره‌ی وسیله‌ی نقلیه مورد نیاز برای رفت و آمد دانش آموزان، از دغدغه های خاطر شما رخت بربسته است. شما با اتصال به دنیای مجازی، تنها کافیست که با برخورداری از نام کاربری و رمز ورود خود در پلتفرم آموزش آنلاین ویزیتل، در هرکجای از ایران که باشید و بدون پرداخت هرگونه هزینه‌ی مازاد جانبی، به مدرسه یا کلاس مجازی خود وارد شوید و از امکانات این دنیای نوظهور، بهره‌مند گردید.

  • قابلیت شخصی‌سازی در پلتفرمهای آموزش مجازی، میانبری برای دسترسی آسانتر به مباحث آموزشی

هنگامیکه که شما چه به عنوان معلم یا استاد و چه به عنوان شاگرد یا دانش آموز از بستر پلتفرم آموزش آنلاینی همانند ویزیتل استفاده می‌کنید، نه تنها می‌توانید ظرفیت کلاسها و امکان ایجاد کلاسهای آموزشی فوق العاده‌ی خصوصی برای خود و شاگردتان مهیا نمایید، بلکه با استفاده از امکاناتی مانند «ضبط کلاس آنلاین» خود در پلتفرم آموزش آنلاین ویزیتل، در هر زمانی که احساس نیاز می‌کنید، به راحتی می‌توانید مطالب درسی خود را مجددا مرور کنید و تعاملی عمیقتر با مباحث آموزشی مورد نیازتان برقرار کنید.

  • صرفه‌جویی زمانی و مدیریت مقرون به‌صرفه‌تر هزینه‌ها با استفاده از پلتفرمهای آموزش مجازی

در مقایسه با شیوه سنتی مدیریت مدارس و برگزاری حضوری کلاسهای درسی، سخنی به اغراق نگفته‌ایم که با وجود پلتفرمهای آموزش مجازی و امکان برگزاری کلاس درسی به صورت آنلاین من‌جمله در سامانه آموزش مجازی ویزیتل، بخش اعظمی از هزینه‌های هنگفت مالی در خصوص مدیریت و تجهیز کلاسها به امکانات استاندارد و همچنین، مسائل روزمره و جاریِ امور مالی مدارس سنتی همانند هزینه های آب و برق و سایر امکانات رفاهی مدارس سنتی، از پیش روی جامعه‌ی زحمتکش فرهنگیان عزیز برداشته شده است.

با وجود پلتفرم آموزش آنلاین ویزیتل، تنها هزینه‌ی مدیریت مالی مدارس و کلاسهای آنان به اشتراک اینترنت و فراهم‌سازی بستر مناسب برای معلمان (برخورداری از رایانه و خط اینترنت با حداقل سرعت ۵۱۲kbs) خلاصه می‌شود و این مهم نه تنها باری سنگین از نحوه‌ی هزینه کرد مدارس برداشته، که سرعت عمل و صرفه‌جویی زمانی معلمان و مدیران مدارس را نیز دوچندان می‌نماید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *