0

قوانین و مقررات

قرارداد شرایط استفاده از خدمات مجازی پلتفرم آموزش آنلاین ویزیتل

این توافق‌نامه آخرین بار در تاریخ ۲۹  آذرماه ۱۳۹۹ به‌روزرسانی شده است.

این قرارد، شرایط و ضوابط مندرج در این توافق‌نامه که در پی ارسال فرم سفارش یا خرید اینترنتی (که در ادامه تشریح شده است) هر کدام از خدمات مجازی ارائه شده توسط شرکت توسعه ارتباطات نوین افزار سما کیش که مالکیت برند «پلتفرم برگزاری خدمات آموزش مجازی و جلسات از راه دور ویزیتل» را عهده دار است و ازین پس به اختصار «ویزیتل» نامیده می شود،

 و شخص حقیقی یا حقوقی درخواست‌کننده دریافت این خدمات مجازی است که (از این پس به اختصار “مشتری” نامیده می‌شود) طی تصمیم مشتری ازطریق ثبت فرم سفارش مندرج در درگاه اینترنتی این برند به آدرس visitel.com/school خریداری می‌گردد را تشکیل می‌دهند.

فلذا، این قرارداد بر کلیه خدمات، امکانات، وب‌سایت‌ها، تعرفه ها، محتواها و سرویس‌های مختلف خدمات آموزش مجازی یا از راه دور ویزیتل، اعم از سرویس وبینار یا کنفرانس مجازی و سرویس پنل مدارس و آموزشگاه ها و دانشگاه ها (که از این پس به اختصار “خدمات مجازی” نامیده می‌شوند) که بر پایه بستر تحت اینترنت ویزیتل، به مشتری ارایه می‌گردند، حاکم خواهد بود.

حسب مندرجات فوق، این توافق‌نامه و قرارداد که هنگام ثبت “فرم سفارش” به معنای درخواست مکتوب مشتری یا سفارش الکترونیکی (چه از طریق ارسال ایمیل، پیام الکترونیکی، خرید آنلاین و… ارایه گشته باشد) جهت استفاده متناسب با خدمات مجازی ویزیتل است که بنابر خرید اینترنتی یا  هنگام اخذ موافقت ، امضا و یا تایید الکترونیکی فرم سفارش توسط مشتری جاری می گردد، و بر این اساس مشتری متعهد می‌گردد که تمام مفاد و بندهای این قرارداد را به دقت مطالعه نموده و با درک کامل و به‌صورت آگاهانه، موافقت خود را با تمامی مفاد مندرجه اعلام می‌نماید. همچنین ویزیتل بدینوسیله این حق را نزد خود محفوظ نگه می دارد که مفاد این قرارداد، جهت ایجاد حساب کاربری توسط مشتری و استفاده از سایر خدمات مجازی ویزیتل (خدمات کنونی و خدمات به روز رسانی شده در آتی)، نیز تلقی جاری و ساری خواهد و موافقت مشتری با مفاد آن به منزله پذیرش و قبول این قرارداد ویزیتل خواهد بود.

خدمات ویزیتل

مشتری می تواند با خدمات مجازی ویزیتل از فن‌آوری ارتباطات آنلاین (مجازی) برای برقراری ارتباطات زنده و برخط با مخاطبین، همکاران، کارکنان، دوستان، دانش آموزان یا دورآموزان، دانشجویان، هنرجویان و آشنایان خود جهت برگزاری جلسات کاری، تجاری، شخصی و یا به اشتراک‌گذاری اطلاعات، معرفی محصولات و خدمات خود، تدریس مجازی، ارایه مستندات مرتبط با فن یا هنر آموزی و سایر کاربردهای ایجاد جلسات یا کلاسهای آنلاین آموزشی مطابق با مفاد ذکر شده در بخش ۷ “استفاده های مجاز” همین توافق‌نامه بهره‌برداری نماید. ویزیتل خدمات مجازی خود را بر بستر شبکه‌های اینترانت داخلی کشور جمهوری اسلامی ایران و اینترنت بین‌المللی ارایه می‌نماید و خود تامین‌کننده این زیرساخت های ارتباطی نیست. البته واضح و مبرهن است که خدمات مجازی ویزیتل، به هیچ عنوان جایگزین سایر ابزارهای ارتباطی مانند شبکه سراسری مخابرات و شبکه‌های تلفن همراه و بسترهای اینترنتی ارائه شده توسط اوپراتورهای ارتباطاتی کشور نبوده و نخواهد بود بلکه، همچون بخشی مکمل، جهت افزایش هرچه بیشتر دسترس پذیری همگانی فن‌آوری ارتباطات آنلاین یا مجازی و جایگزینی مطمئن و کاربردی جهت رفع نواقص آموزش از راه دور در کشور و ضرورت ایجاد ظرفیتهای جایگزین شیوه های سنتی آموزش ، فراهم گردیده است.

شرایط استفاده و محدودیت‌های خدمات مجازی ویزیتل

کلیه خدمات مجازی ویزیتل در قالب سرویس‌های مختلف و تعرفه های قیمتی و مدت دار که (حسب نوع اشتراک ماهانه یا ساعتی) در اختیار مشتری قرار می‌گیرند و یا به‌صورت اختصاصی مطابق درخواست مشتری راه‌اندازی می‌گردند، شامل شرایط و ضوابط زیر هستند:

 • ۱-اصل مالکیت خدمات:

ویزیتل تحت هیچ شرایطی مالکیت خدمات مجازی خود را به مشتری واگذار نمی‌نماید. خدمات مجازی ویزیتل تنها برای بهره‌برداری مشتری در چهارچوب قرارداد تعریف شده و بنا بر نوع تعرفه یا تعرفه های خدمات مجازی خریداری شده وی (موجود در درگاه اینترنتی ویزیتل) بنا گردیده و هرگونه تولید مشابه، فروش مجدد و یا توزیع خدمات به شخص حقیقی یا حقوقی ثالث (شرح در بند ۳) که خارج از ضوابط مندرج در این قرارداد باشد، از دید ویزیتل به مثابه سوءاستفاده مشتری تلقیمی گردد و درصورت ملاحظه‌ی هرگونه تخلف در این باب، ویزیتل این حق را برای خود محفوظ و مفروض خواهد دانست که موارد را مطابق با قوانین شرعی و عرفی حاکم قضایی و کیفری جاری در کشور جمهوری اسلامی ایران، تحت پیگرد قانونی قرار دهد بدین وسیله اعلام می نماید که مسئولیت، جریمه و جزای هرگونه سوءاستفاده ازین خدمات، بنابر حکم صادره از مرجع قضایی قانونی رسیدگی به این تخلفات، خواهد بود.

 • ۲- اصل حقوق مالکیت معنوی:

مشتری اطلاع دارد که خدمات مجازی و محصولات مرتبط با آن جزو دارایی های ویزیتل و موسسین آن بوده و مشمول قوانین حقوقی جمهوری اسلامی ایران هستند. ازاین‌رو مشتری حق هیچ‌گونه دخل و تصرف در خدمات (مانند حذف کپی رایت، لوگو، عنوان، لینک و…) را ندارد. همچنین حق تغییر، ویرایش، واگذاری به غیر، مهندسی معکوس، تلاش برای دستیابی به کدهای اصلی (Source code) و یا de-compile محصولات و ویزیتل را ندارد.

 • ۳- واگذاری خدمات به اشخاص ثالث:

 مشتری می‌تواند از خدمات مجازی ویزتل به عنوان زیرساخت جهت توسعه فعالیت‌های خود و کسب درآمد بهره‌برداری نماید و با امکانات فراهم شده از سوی ویزیتل، ضمن مدیریت خدمات فراهم شده بخشی از آن را به‌صورت کنترل شده و محدود در اختیار شخص ثالث حقیقی و یا حقوقی قرار دهد ولی حق واگذاری کل خدمات ارایه‌شده از سوی ویزیتل را به شخص ثالث حقیقی و یا حقوقی ندارد.

 • ۴- حق به‌روزرسانی و ارتقای خدمات:

مشتری می‌تواند از یک یا تمامی تغییرات خدمات که به منظور رفع مشکلات و بهبود عملکرد خدمات تحت عنوان “به‌روزرسانی (Updates)” از سوی ویزیتل برای تمامی مشتریان عرضه می‌گردند در طی اشتراک خدمات ویزیتل به‌صورت رایگان استفاده نماید. با این وجود ویزیتل بابت تغییرات خدمات که به منظور افزودن امکانات جدید، ارتقای امکانات فعلی و یا عرضه نسخه جدید خدمات که تحت عنوان “ارتقا (Upgrades)” به مشتریان ویزیتل عرضه می‌گردند، پیش از فراهم نمودن دسترسی مشتری به تغییرات مذکور مجاز به دریافت هزینه خواهد بود. مشتری آگاهی کامل دارد که ویزیتل ممکن است خدمات خود را به صلاحدید خود در هر زمان به‌روزرسانی نماید و هیچ‌گونه تعهدی مبنی بر اطلاع‌رسانی به مشتری در خصوص به‌روزرسانی‌های انجام شده نخواهد داشت.

بخش تعهدات مصرف‌کننده نهایی

مشتری تنها در خصوص محتوای رویدادها، حساب کاربری و هر آنچه در حین بهره‌برداری از خدمات مجازی ویزیتل منتقل و منتشر می‌گردد مسئول خواهد بود. نحوه استفاده مشتری از خدمات ویزیتل مشمول مفاد این توافق‌نامه و تمامی قوانین، مقررات و آیین‌نامه‌های حقوقی و قانونی منطقه‌ای، استانی، کشوری (جمهوری اسلامی ایران) و بین‌المللی خواهد بود که موارد زیر بخشی از این قوانین و مقررات هستند:
۱٫ پست، انتشار و فراهم نمودن دسترسی به هرگونه نرم افزار و یا فایل‌های الکترونیکی و کامپیوتری که محتوی ویروس، تروجان، کرم و سایر برنامه‌های مخرب و مضر هستند اکیدا ممنوع است.
۲٫ استفاده از خدمات در راستای هرگونه هدف غیرقانونی (سیاسی، اخلاقی، اعتقادی، دینی، تجاری و…) مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران و قوانین بین‌المللی اکیدا ممنوع است.
۳٫ استفاده از خدمات با هدف تلاش غیرقانونی برای دسترسی غیرمجاز به سیستم‌های رایانه ای و تجهیزاتی که مشتری حق دسترسی به آن‌ها را ندارد و یا دخالت و ایجاد اختلال در سایر شبکه‌های رایانه‌ای و یا شبکه‌های مرتبط با خدمات اکیدا ممنوع است.
۴٫ تجاوز به حقوق کپی رایت، ثبت اختراع، علایم تجاری، اسرار تجاری، حقوق مالکیت، حقوق عمومی، حقوق شخصی اشخاص ثالث و یا انتشار و به اشتراک‌گذاری محتوایی که حق مالکیت آن‌ها متعلق به مشتری نبوده و مجاز به انتشار و به اشتراک‌گذاری آن‌ها نیست اکیدا ممنوع است.
۵٫ انتشار هرگونه محتوای غیرقانونی، مغایر با شئونات اسلامی، ضد دینی، آزاردهنده، افترا آمیز، توهین‌آمیز، نژادپرستانه، زشت و غیراخلاقی، سوء استفاده کننده، خشونت‌آمیز، تهدیدآمیز، رعب‌انگیز، مضر، مبتذل، ناپسند و رکیک و هرگونه مطالب قابل اعتراض اکیدا ممنوع است. و بر این اساس مشتری موافقت خود را مبنی بر پذیرش مسئولیت استفاده کارکنان خود، مخاطبین، شرکای تجاری و تمامی افرادی که امکان بهره‌برداری از خدمات فراهم شده برای مشتری را دارند اعلام می‌دارد. ازاین‌رو ویزیتل در هر زمان و ‌صورتی‌که با دلایل مستند احساس نماید رفتار مشتری در حین بهره‌برداری از خدمات مجازی ویزیتل موجب نقض مفاد این توافق‌نامه گردیده است، حق مسدود نمودن و یا غیرفعال کردن حساب کاربری مشتری و خدمات ارایه شده به ایشان را همراه با پیگردهای قانونی که به صلاحدید خود لازم و یا مناسب بداند، را دارد.

بخش حریم خصوصی و گذرواژه حساب‌های کاربری:

مشتری برای استفاده از خدمات فراهم شده توسط ویزیتل می‌بایست یک آدرس ایمیل جهت ثبت‌نام و ایجاد حساب کاربری در سایت و یک گذرواژه برای دسترسی به این حساب کاربری را انتخاب نماید. ویزیتل هرگز ایمیلی مبنی بر درخواست ارایه نام کاربری و گذرواژه به مشتریان و کاربران خود ارسال نمی نماید. برای حفظ امنیت خدمات، مشتری می‌بایست نام کاربری و گذرواژه خود را کاملا محرمانه حفظ نماید. دسترسی به خدمات حفاظت شده با نام کاربری و رمز ورود تنها برای افراد مجاز که این اطلاعات را در اختیار داشته باشند فراهم گردیده است.

مشتری مجاز به استفاده از حساب کاربری شخص دیگر نبوده و نباید مشخصات حساب کاربری خود را در اختیار شخص دیگری قرار دهد. همچنین ویزیتل مسئول خسارات ناشی از استفاده شخص ثالث از حساب کاربری مشتری (با آگاهی یا بدون آگاهی مشتری) نبوده و تمامی عواقب ناشی از آن متوجه مشتری خواهد بود. اگرچه مسئولیت خسارات ناشی از استفاده شخص ثالث از حساب کاربری مشتری که ممکن است متوجه ویزیتل و شرکای تجاری آن گردد بر عهده مشتری بوده و مورد دادخواست قانونی قرار خواهد گرفت.

همچنین بنابر قوانین جرائم رایانه ای کشور، تلاش برای دسترسی به حساب کاربری و خدمات دیگران مورد پیگرد قانونی قرار گرفته و جزو جرایم رایانه‌ای محسوب می‌گردد. مشتری متعهد می‌گردد از تمامی گذرواژه‌های خود با دقت حفاظت نماید چرا که مسئولیت هرگونه فعالیت و بهره‌برداری از خدمات ویزیتل متوجه صاحب حساب کاربری مربوطه (مشتری) است. مشتری متعهد می‌گردد هرگونه استفاده افراد ناشناس از حساب کاربری خود یا فعالیت‌های مشکوک به نقض امنیت حساب کاربری که شامل سرقت اطلاعات حساب کاربری یا خطر انتشار این اطلاعات است را بلافاصله پس از کسب اطلاع خود به ویزیتل اعلام نماید.

هزینه‌ها و شرایط پرداخت

ویزیتل در قبال ارایه خدمات مجازی خود هزینه‌هایی را به‌صورت ماهیانه، سالیانه، و یا پرداخت موردی حسب بر ساعات درخواستی مشتری، از مشتری دریافت می‌نماید. این هزینه‌ها در قالب صورت‌حساب‌های آنلاین صادر شده و به روش‌های مختلف (واریز به حساب، کارت به کارت، پرداخت آنلاین) توسط مشتری پرداخت می‌گردند. شرایط و ضوابط مالی ویزیتل به شرح زیر هستند:

 • در روش‌های پرداخت آنلاین، مشتری به درگاه‌های مستقیم و واسط بانکی متصل شده و اطلاعات مالی مشتری به هیچ عنوان در اختیار ویزیتل قرار نمی‌گیرند. ویزیتل نهایت دقت و حساسیت را در انتخاب درگاه‌های بانکی در نظر می‌گیرد اما مسئولیت امنیت اطلاعات مالی مشتری به هیچ عنوان بر عهده ویزیتل نبوده و صاحبان درگاه‌های پرداخت الکترونیک بر اساس توافق‌نامه‌های خود می‌بایست پاسخگوی کاربران خود از جمله مشتری ویزیتل باشند. با این حال در صورت بروز هرگونه مشکل امنیتی، ویزیتل متعهد می گردد که نهایت همکاری و مشارکت را با دستگاه های قضایی و قانونی مرتبط جهت رفع مشکل مشتری خواهد داشت.
 • فعال‌سازی خدمات مورد تقاضای مشتری منوط به پرداخت هزینه‌های اعلام شده در قالب صورت‌حساب است و ویزیتل بدون پرداخت این هزینه‌ها هیچ گونه تعهدی در خصوص ارایه خدمات به مشتری ندارد. مدت زمان لازم برای صدور صورت‌حساب پس از دریافت درخواست مکتوب مشتری (فرم سفارش، ایمیل، پیام الکترونیکی، خرید آنلاین و…) حداکثر ۲۴ ساعت بوده و مهلت پرداخت صورت‌حساب ۱۰ روزکاری است. در صورت عدم پرداخت صورت‌حساب در مهلت مقرر ویزیتل می‌تواند نسبت به تمدید صورت‌حساب صادر شده و یا صدور صورت‌حساب جدید اقدام نموده و در صورت نیاز بنا بر صلاحدید خود از ارایه خدمات به مشتری صرف نظر نماید.
 • پرداخت صورت‌حساب توسط مشتری هیچ‌گونه تعهدی را مبنی بر ارایه خدمات برای ویزیتل به همراه نداشته و ویزیتل می‌تواند بنا بر صلاحدید خود (عدم احراز صلاحیت مشتری، احتمال سوء استفاده از خدمات، دستورالعمل مراجع قانونی و قضایی و…) هزینه پرداخت شده را به مشتری مرجوع نموده و از ارایه خدمات امتناع نماید.
 • مشتری می‌تواند بنا بر تعهد ضمانت بازگشت وجه ویزیتل که مدت استفاده از شرایط آن تا یک هفته یعنی ۷ روز پس از پرداخت هزینه خرید خدمات مجازی از ویزیتل می باشد، از ادامه اشتراک خدمات خود انصراف دهد و هزینه پرداخت شده را پس از اطلاع درخواست عودت وجه خود، از ویزیتل دریافت نماید.
 • مشتری می‌تواند در هر زمان نسبت به ارتقای خدمات خود درخواست نماید. در این صورت ویزیتل با در نظر گرفتن هزینه پرداخت شده توسط مشتری برای خدمات فعلی، میزان مصرف مشتری از خدمات فعلی و هزینه خدمات جدید مورد تقاضا، صورت‌حساب جدیدی را صادر می‌نماید که پس از پرداخت توسط مشتری، خدمات مورد تقاضا برای ایشان فعال خواهد شد.
 • مشتری در پایان مدت تعیین شده خدمات می‌تواند نسبت به تمدید و یا انصراف از دریافت خدمات اقدام نماید. ویزیتل ۳ روز کاری قبل از اتمام خدمات فعلی، صورت‌حساب جدید را با فرض تمدید خدمات فعلی برای مشتری ارسال می‌نماید و در صورت پرداخت صورت‌حساب صادر شده خدمات فعلی برای مشتری تمدید می‌گردد. در‌صورتی‌که مشتری قصد تغییر نوع خدمات و یا مدت قرارداد را داشته باشد می‌بایست قبل از پایان مهلت خدمات فعلی، مراتب را به ویزیتل اعلام نماید تا صورت‌حساب جدید برای ایشان صادر گردد.
 • هرگونه تاخیر در تمدید خدمات و یا عدم پرداخت صورت‌حساب صادر شده در مهلت مقرر، به منزله انصراف مشتری از دریافت خدمات بوده و ویزیتل مجاز به قطع دسترسی‌های مشتری، مسدود نمودن حساب کاربری ایشان و توقف خدمات دریافت شده خواهد بود.
 • با قطع دسترسی مشتری به خدمات، مسدود شدن حساب کاربری و یا لغو عضویت در وب‌سایت ویزیتل، ممکن است نوع خدمات مشتری به سطح عمومی و رایگان کاهش یافته و یا به طور کامل قطع گردد و اطلاعاتی که مشتری در ارتباط با خدمات ویزیتل ذخیره نموده باشد به طور کامل توسط ویزیتل حذف شوند. ویزیتل در صورت توقف خدمات، قطع دسترسی‌ها و حذف اطلاعات مشتری به دلیل شمول هر یک از مفاد توافق‌نامه‌های ویزیتل، هیچ‌گونه مسئولیتی نسبت به نتایج آن نداشته و ملزم به پاسخگویی به مشتری و یا هر شخص ثالث دیگری نخواهد بود.
 • ویزیتل در هر زمان مجاز به تغییر تعرفه‌ها و افزایش یا کاهش هزینه خدمات خود است. این تغییرات در بخش‌های مرتبط با وب‌سایت ویزیتل منعکس می‌گردد و مشتری در هر زمان می‌تواند با مراجعه به وب‌سایت از آخرین تغییرات تعرفه‌ها مطلع گردد. تغییر تعرفه‌ها در قراداد فعلی مشتری اثری نداشته و در صورت تمدید خدمات و یا درخواست خدمات جدید مبنای صدور صورت‌حساب قرار خواهد گرفت.
گارانتی و تضمین

ویزیتل تضمین می‌نماید که کلیه خدمات مندرج در این توافق‌نامه به‌صورت کاملا حرفه‌ای و تخصصی فراهم شده و منطبق با مستندات تهیه شده توسط ویزیتل و یا محتوای مندرج در وب‌سایت ویزیتل خواهد بود. روش‌های عملیاتی نمودن تضمین ویزیتل در خصوص تعهدات مندرج در این توافق‌نامه برای مشتری و بر اساس صلاحدید ویزیتل می‌تواند فعال‌سازی مجدد خدمات و افزایش مدت آن بدون دریافت هزینه اضافی و یا توقف خدمات و فسق این توافق‌نامه در قبال بازپرداخت متناسب با هزینه اشتراک و خدمات پرداخت شده توسط مشتری باشد.

 • مشتری اطلاع دارد که بخش عمده ای از خدمات ویزیتل بر بستر اینترنت ارایه شده و کیفیت این خدمات به زیرساخت ارتباطی فراهم شده توسط دولت جمهوری اسلامی ایران وابسته است. ازاین‌رو در صورت بروز هرگونه اختلال در بسترهای ارتباطی داخل و خارج از کشور، کیفیت اینترنت و اینترانت، شبکه‌های کابلی، رادیویی، بیسیم و مخابراتی و سایر عوامل خارج از کنترل ویزیتل، هیچ‌گونه مسئولیتی متوجه ویزیتل نبوده و تا رفع عوامل مذکور، کلیه اثرات ناشی از آن در خدمات مجازی ویزیتل غیرقابل اجتناب خواهند بود و شامل تضمین و گارانتی های خدماتی از جمله گارانتی بازگشت وجه ویزیتل نمی‌گردند. در عین حال ویزیتل هیچ‌گونه ادعایی در خصوص بی‌عیب و نقص بودن خدمات خود و عدم بروز خطاهای مقطعی و اختلال‌های موردی در خدمات فراهم شده را ندارد و حداکثر تلاش خود را جهت بهبود آن همواره در نظر می گیرد.
 • ویزیتل به هیچ عنوان مدعی متناسب بودن امکانات و قابلیت‌های خدمات با نیازهای مشتری نبوده و مشتری می‌بایست با استفاده از خدمات رایگان فراهم‌شده از سوی ویزیتل از کاربرد خدمات مجازی برای رفع نیازهای خود اطمینان حاصل نماید و لذا ارایه درخواست خدمات از سوی مشتری به منزله آگاهی کامل مشتری از امکانات و قابلیت‌های خدمات ویزیتل خواهد بود و مسئولیتی در این خصوص بر عهده ویزیتل نخواهد بود.
 • مشتری اطلاع کامل دارد که مسئولیت هرگونه محتوا، فایل و اطلاعاتی که در حین بهره‌برداری از خدمات ویزیتل میان کاربران و مخاطبین مشتری ارسال و دریافت می‌گردند متوجه مشتری بوده و خسارات احتمالی وارد بر هر نوع سیستم رایانه ای و الکترونیکی و یا از دست دادن اطلاعات حاصل از دانلود و استفاده از محتوای ذکر شده بر عهده مشتری خواهد بود و ویزیتل هیچ‌گونه نظارت و مسئولیتی در قبال موارد ذکر شده ندارد.
 • ویزیتل نهایت تلاش خود را برای حفظ حریم خصوصی مشتری و کاربران مشتری در محیط برگزاری رویدادها انجام داده و با ایجاد موانع امنیتی مانند نام کاربری و گذرواژه برای ورود به رویدادها، پیوندهای اختصاصی، اتاق‌های مجازی مجزا، ایزوله نمودن ارتباطات میان اتاق‌ها و رویدادها، ارایه پنل مدیریتی اختصاصی به هر مشتری و هرگونه ابزار و راهکار لازم در خصوص ارتقای امنیت و حفظ حریم خصوصی محیط رویدادها از ورود اشخاص ناشناس و غیرمجاز به خدمات مورد بهره‌برداری مشتری جلوگیری به عمل می‌آورد. با این حال از آن‌جایی‌که صدور حق دسترسی به خدمات مشتری توسط مشتری مدیریت می‌گردد لذا ویزیتل هیچ‌گونه مسئولیتی در خصوص سوء استفاده احتمالی اشخاص ثالث از خدمات مشتری با آگاهی یا بدون آگاهی مشتری نداشته و مشتری می‌بایست نهایت دقت و حساسیت را در استفاده صحیح از امکانات مدیریتی فراهم شده از سوی ویزیتل جهت بالا بردن امنیت محیط بهره‌برداری از خدمات را به کار گیرد. عدم انتشار بی رویه پیوندهای ورود به رویدادها، عدم انتشار نام کاربری و گذرواژه کاربران در بسترهای ناامن، تغییر پی در پی پیوندهای رویدادها و… از جمله تدابیر لازم برای حفظ امنیت خدمات مجازی ویزیتل از سوی مشتری هستند.
 • از آن‌جاکه هدف مشتری در بهره‌برداری از خدمات ویزیتل برقراری ارتباط میان افراد مختلف و انتشار محتوا در قالب نوشتار، تصاویر، فیلم، اسلاید، صوت و… با اهداف آموزشی، مشاوره‌ای، توسعه کسب و کاری و… است، ویزیتل امکان ضبط و ذخیره‌سازی این محتوا را در انحصار مشتری قرار داده و وظیفه استفاده صحیح از این امکان و مدیریت آن بر عهده مشتری خواهد بود. مشتری اطلاع کامل دارد که با وجود فراهم بودن امکان ذخیره‌سازی و ضبط و نگهداری محتوای رویدادها برای کاربران عادی در محیط خدمات ویزیتل که منوط به پرداخت هزینه مازاد آن هنگام خرید خدمات ویزیتل می باشد، همچنان امکان استفاده از برنامه‌ها، محصولات و نرم‌افزارهای جانبی توسط مخاطبین و ذخیره‌سازی و ضبط و نگهداری محتوای ارایه شده در رویدادها وجود داشته و قابل پیشگیری نیست. لذا در صورت انتشار آگاهانه یا غیرآگاهانه محتوای رویدادها توسط مشتری و یا شخص ثالث، ویزیتل هیچ‌گونه مسئولیتی را بر عهده نداشته و عواقب ناشی از آن تماما متوجه مشتری خواهد بود.
مسئولیت محدود

مشتری می‌پذیرد که مسئولیت استفاده از خدمات مجازی ویزیتل تنها بر عهده وی بوده و در صورت بروز هرگونه خسارت مادی و معنوی به تجهیزات و یا اطلاعات مشتری که در نتیجه دسترسی یا استفاده از خدمات ما به وجود آید، هیچ‌گونه مسئولیتی بر عهده ویزیتل نیست.

پرداخت غرامت

مشتری موافقت می‌نماید که در صورت طرح هرگونه مسئولیت، دعاوی حقوقی و کیفری و هزینه‌های ناشی از آن که شامل دستمزد وکیل نیز می‌گردد در ارتباط با هرگونه شکایت، تقاضا و ادعای خسارت از سوی اشخاص ثالث که متوجه ویزیتل و کلیه کارکنان، کارمندان، مدیران، صاحبان، تامین‌کنندگان اطلاعات، نمایندگی ها و تمامی عوامل وابسته به ویزیتل گردد و به یکی از دلایل:

 • تجاوز مشتری از حد و حدود مفاد مندرج در کلیه توافق‌نامه‌های ویزیتل
 • هرگونه تقلب، فریبکاری و تحریف توسط مشتری
 • ادعای نقض حقوق از سوی اشخاص ثالث بر اساس اطلاعات، داده‌ها، فایل‌ها و محتوای منتشر شده از سوی مشتری

به وجود آمده باشد، همه حقوق کیفری و مدنی ویزیتل را به رسمیت شناخته و تمامی خسارات ناشی از آن را متقبل شده و غرامت‌های اعلام شده از سوی ویزیتل را پرداخت نماید.

استفاده‌های مجاز

این توافق‌نامه به بیان سیاست‌های مصارف قابل قبول خدمات مجازی ویزیتل توسط مشتریان، نمایندگی‌ها و سایر اشخاص ثالث که به خدمات ویزیتل دسترسی دارند می‌پردازد. این لیست کامل نبوده و صرفا گویای نمونه‌هایی از رفتارهای غیرقابل قبول از سوی ویزیتل است که می‌توانند به شهرت یا برند ویزیتل و خدمات آن لطمه وارد نمایند و در بهره‌برداری از خدمات ویزیتل ممنوع هستند.
راهنمایی‌ها و ممنوعیت‌های بیان شده در این توافق‌نامه در استفاده از خدمات ویزیتل توسط مشتری می‌بایست به همان اندازه توسط کارکنان مشتری و هر شخص حقیقی و حقوقی دیگری که به‌صورت مستقیم یا غیرستقیم و به واسطه مشتری به خدمات ویزیتل دسترسی پیدا نموده اند اعمال گردد. استفاده از خدمات ویزیتل به منزله مطالعه، آگاهی و پذیرش مشتری از تمامی مفاد این توافق‌نامه است و مشتری متعهد می‌گردد که کاربران و مخاطبین خود (مشتری) مطابق با مفاد این توافق‌نامه عمل خواهند نمود و در صورت نقض مفاد این توافق‌نامه توسط مشتری یا کاربران ایشان مسئولیت کامل عواقب ناشی از آن بر عهده مشتری است.

  • رفتار عمومی: مشتری می‌بایست از خدمات مجازی ویزیتل در موارد مجاز اعلام شده استفاده نماید. مشتری مجاز به اختصاص، انتقال، توزیع، فروش، اجاره و فراهم نمودن دسترسی به خدمات ویزیتل برای هیچ شخص ثالث دیگری که جزو نمایندگان یا کارکنان خود نیست را ندارد مگر در مواردی که رسما و صراحتا به صورت مکتوب از سوی ویزیتل مجاز شناخته شده باشند. مشتری تنها مجاز به استفاده از خدمات مجازی ویزیتل در راستای اهداف قانونی و مطابق با این توافق‌نامه است.
 • مسئولیت محتوا:

ویزیتل هیچ‌گونه مسئولیتی در قبال محتوای ایجاد شده، فراهم شده و یا منتشر شده توسط مشتری یا کاربران مشتری را بر عهده ندارد. ویزیتل هیچ گونه نظارت و سیستم کنترلی را برای محتوای مشتریان و کاربران آن ها که در رویدادها منتشر می گردند نداشته و مشتری در قبال موارد زیر به‌طور کامل مسئول است:
۱- هرگونه محتوایی که توسط مشتری یا کاربران مشتری در بستر خدمات اویزیتل منتشر می گردند.
۲- انطباق محتوای منتشر شده با تمامی قوانین کپی رایت، انتشار و توزیع محتوا در جمهوری اسلامی ایران
۳- تهیه پشتیان از محتوای خود جهت ارایه به مراجع قانونی و قضایی در صورت وجود هرگونه شکایت و یا دستور قضایی

 • محتوای نامناسب و غیرقانونی

: مشتری نباید از خدمات ویزیتل برای انتقال، توزیع، انتشار و نگهداری هرگونه محتوایی که از سوی ویزیتل نامناسب اعلام گردیده است و یا بر اساس قوانین جمهوری اسلامی ایران غیرقانونی، توهین آمیز، افترا آمیز، زشت و ناپسند، غیراخلاقی (پورن)، ضد دینی، نژادپرستانه و در تضاد با شرایط عمومی پذیرفته شده توسط جامعه اینترنتی باشد، استفاده نماید. مشتری موظف است اطمینان حاصل نماید که محتوای خود و کاربرانش هیچ یک از قوانین و آیین‌نامه‌های داخلی و خارجی شامل و نه محدود به ضوابط انتشار محتوا، کدگذاری، صادرات و هرگونه حق و حقوق اشخاص ثالث را نقض نمی‌نمایند. مشتری نمی‌بایست از خدمات ویزیتل برای انتشار محتوای حاوی ویروس، کرم، تورجان یا سایر برنامه‌های مخرب استفاده نماید.

 • موارد نقض امنیت

: نقض و یا تلاش برای نقض امنیت خدمات اویزیتل و یا هرنوع شبکه، سیستم، سرور و حساب کاربری اشخاص ثالث که شامل و نه محدود به موارد زیر می‌گردد از سوی مشتری و کاربران مشتری اکیدا ممنوع است:
۱- دسترسی به دیتا، اطلاعات، سرورها، حساب‌های کاربری، بانک‌های اطلاعاتی و…که مشتری مجاز به دسترسی به آن‌ها نیست.
۲- جعل هویت پرسنل ویزیتل و یا استفاده از هرگونه هویت جعلی
۳- اقدام به کاوش، اسکن، تست و آنالیز آسیب‌پذیری سیستم‌ها، شبکه، سرورها و نقض امنیت و سیستم‌های احراز هویت
۴- اقدام به ایجاد اختلال، مداخله و غیرفعال نمودن خدمات هر یک از کاربران، سرورها و شبکه‌ها شامل و نه محدود به حملات “overloading, “flooding,” “mail bombing,” “denial of service” و یا “Crashing”
۵- هرگونه اقدامی برای در اختیار گرفتن خدمات، حساب کاربری و اطلاعات شخصی سایر مشتریان و کاربران
۶- هرگونه اقدامی برای دور زدن یا تغییر سیستم مالی و صدور صورت‌حساب های خدمات
نقض امنیت شبکه یا سیستم‌های ویزیتل مشمول مسئولیت کیفری و یا مدنی است و متخلف شدیدا تحت پیگیرد قانونی قرار خواهد گرفت.

حقوق و اقدامات ویزیتل

اگر مشتری از هرگونه محتوا یا فعالیتی که موجب نقض مفاد این توافق‌نامه یا سایر توافق‌نامه‌های ویزیتل می‌گردد مطلع شود، می‌بایست موضوع را بلافاصله به ویزیتل اعلام نموده و تمامی اقدامات لازم برای پیشگیری از توزیع و انتشار و نگهداری آن در خدمات ویزیتل را به کار گیرد. درصورتی‌که ویزیتل از هرگونه محتوا و یا فعالیتی که بنا بر تشخیص ویزیتل موجب نقض قوانین و مفاد توافق‌نامه‌های ویزیتل گردد آگاه شود می‌تواند بلافاصله دسترسی به آن محتوا را مسدود نموده، خدمات مرتبط با آن را متوقف و یا قطع کرده و هرگونه اقدام دیگری را که بنا بر صلاحدید خود لازم بداند انجام خواهد داد. تاکید می‌گردد ملاک تشخیص محتوا و اقدامات ناقض مفاد توافق‌نامه‌ها صلاحدید ویزیتل است.

 • ویزیتل حق توقف و یا مسدودسازی خدماتی را که ادامه آن ها منجر به نقض قوانین و وارد آمدن خسارت به خدمات، مشتریان و کاربران ویزیتل گردد را برای خود محفوظ می دارد.
 • ویزیتل مجاز به همکاری با مراجع قانونی و اشخاص ثالث جهت انجام تحقیقات لازم در خصوص شناسایی عوامل متخلف بوده و می‌تواند هویت و اطلاعات شخصی افرادی را که در نقض قوانین و بروز خسارات مادی و معنوی مسئول می‌داند افشا نماید.
 • ویزیتل پاسخگوی خسارات و عواقب ناشی از بهره‌مندی حقوق محفوظ خود در توافق‌نامه‌های ویزیتل از جمله مسدود نمودن حساب کاربری مشتری، قطع دسترسی به خدمات مجازی ویزیتل و حذف اطلاعات ذخیره شده توسط مشتری به واسطه استفاده از خدمات که متوجه مشتری، کاربران و یا اشخاص ثالث می‌گردد نخواهد بود.