0

راهنمای آموزش پنل ورود

آموزش ورود به پنل

آدرس پنل اختصاصی و رمز عبور شما توسط کارشناسان پشتیبانی برای شما از طریق واتسآپ یا ایمیل برای شما ارسال خواهد شد.

آموزش محیط پنل

اشتراک گذاری صفحه نمایش

اتصال صدا و تست اکو

معرفی مختصر ویزیتل

آموزش ورود و اتصال هدست

تست اکو

آموزش محیط کلاس پس از ورود

آموزش استفاده از تخته وایتبرد

آموزش مدیریت کاربران

ادامه تغییر نقش کاربران

بخش آخر مدیریت کاربران

تنظیمات کلاس

گفتگو عمومی

بارگزاری ویدیو خارجی

بخش آخر مدیریت کاربران

یادداشت های اشتراکی

ادامه یادداشت‌های اشتراکی

نحوه بارگزاری فایل

نحوه اتمام کلاس

ما در واحد پشتیبانی پلتفرم آموزش آنلاین مدارس ویزیتل به منظور آسانتر ساختن نحوه‌ی کاربری شما در پلتفرم آموزش مجازی ویزیتل، و همچنین جهت کسب اطمینان از کیفیت برقراری ارتباطات صوتی و تصویری و بستر فنی خط اینترنت شما، ۱۰ مورد مهم (چک لیست) را به صورت خلاصه فراهم آورده‌ایم تا قبل از پیش آمدن هرگونه اختلال احتمالی و تماس با واحد پشتیبانی، با بررسی و اعمال این موارد، یک تجربه‌ی آموزش مجازی پایدار و باثبات را برای شما فراهم سازیم.

لطفاَ پیش و هنگام استفاده از پلتفرم آموزش آنلاین ویزیتل، نسبت به انجام موارد زیر اطمینان حاصل فرمایید.

  • از اتصالات مهم کامپیوتر، موبایل و تبلت خود مطمئن گردید!

قبل از هرچیز نسبت به تنظیمات اینترنت خود مطمئن شوید و پیش از ورود به کلاس، حتماَ یک‌بار میکروفون، وبکم و اتصال اینترنت خود را بررسی نمایید.

  • برای تجربه‌ی بهترین کیفیت ارتباط صوتی هنگام برگزاری کلاس، پیشنهاد می‌شود که درصورت امکان از هدست میکروفون‌دار استفاده فرمایید!

با استفاده از هدست‌های میکروفون‌دار (به دلیل نزدیکی فاصله‌ی میکروفون هدست به سر و دهان مخاطب) لذت و کیفیت گفتگوی آسانتر و با کیفیت‌تری را هنگام برگزاری کلاس آنلاین خود، تجربه می‌کنید.

  • هنگام ورود به کلاس آنلاین خود در پلتفرم مدرسه آنلاین ویزیتل، در صورتی که از مرورگرهای گوگل کروم، فایرفاکس یا سافاری استفاده می‌کنید، مطمئن شوید که «پیغام درخواست پذیرش میکروفون و وبکم کامپیتور یا موبایل خود از سوی مرورگرتان» را تایید کنید!

بعضی از مرورگرها به دلیل تنظیمات و الگوریتم‌های خاص خود، هنگام ورود شما به کلاس آنلاین خود در ویزیتل، از شما به عنوان کاربر اصلی دستگاه خود، تقاضای اجازه‌ی پذیرش اتصال میکروفون و سایر تجهیزات ارتباطی وسیله مورد استفاده‌تان را به محض ورود به کلاس آنلاین، می‌پرسند. (به طور مثال در مرورگر گوگل این درخواست پذیرش به صورت یک پاپ آپ کوچک در سمت چپ بالای صفحه ظاهر می‌گردد) به‌خاطر داشته باشید که مادامیکه شما اجازه دسترسی به این تنظیمات را به مرورگر خود ندهید، امکان گفتگوی صوتی یا استفاده از وبکم جهت برقراری ارتباط تصویری، مقدور نمی‌باشد.

  • پیشنهاد می‌گردد درصورت امکان، از آخرین نسخه‌های به‌روز رسانیده‌ شده‌ی مرورگرهای اینترنتی همچون گوگل و فایرفاکس و سافاری (Google Chrome, Firefox, Safari) جهت ورود به کلاس آنلاین خود استفاده نمایید!

مرورگرهای به‌روز شده (Last Updated Versions) همچون گوگل کروم یا فایرفاکس، به دلیل تنظیمات پیشرفته و برخورداری از افزونه‌های هوشمند متعدد، کنترل امکانات ارتباطی شما را هنگام ورود یا حین برگزاری کلاس آنلاین شما در مدرسه آنلاین ویزیتل، راحت‌تر می‌نمایند و با ابزارهای هوشمند خود، کار شما را در این مورد بسیار آسانتر از نسخه‌های قدیمی و آپدیت نشده می‌سازند.

  • نسبت به ثبات خط اینترنت، قطعی‌های نگهانی و پی در پی و همچنین، سرعت بارگزاری و دانلود اینترنت دستگاه خود، پیش از شروع کلاس آنلاینتان اطمینان حاصل نمایید!

همواره درنظر داشته باشید که حداقل سرعت مورد نیاز برای برقراری یک ارتباط صوتی یا تصویری پایدار و بدون قطعی جهت شرکت در کلاسهای آنلاین پلتفرم ویزیتل، ۵۱۲ کیلوبایت می‌باشد. تیم پشتیبانی پلتفرم آنلاین مدارس ویزتل اکیداَ توصیه می‌نماید که پیش از برگزاری کلاس، ابتدا با تست سرعت اینترنت خود، از کیفیت اتصال اینترنت کامپیوتر یا موبایلتان، اطمبنان حاصل نمایید و چنانچه پس از انجام تست، متوجه شدید که سرعت اینترنت شما متناسب با حداقل سرعت مورد نیاز اشاره شده است، (۵۱۲kb) اما باز هم در ارتباط صوتی یا تصویری خود به‌هنگام برگزاری کلاس آنلاین، با مشکل یا قطعی مواجهید، با همکاران ما در تیم پشتیبانی تماس حاصل نمایید.)

  • حتماَ از قطع بودن وی‌پی‌ان (VPN) قبل از ورود به کلاس آنلاین خود در پلتفرم ویزیتل مطمئن شوید.

گاهی اوقات به دلیل استفاده‌ی قبلی شما از وی‌پی‌اِن (VPN) ممکن است که برنامه وی‌پی‌ان شما در حالت روشن (و در بک‌گراند دستگاه شما) همچنان روشن مانده باشد. از آنجا که وی پی ان به خودی خود باعث اختلال در برقراری ارتباط و کندی سرعت اینترنت شما می‌گردد، تیم پشتیبانی ویزیتل به شما توصیه می‌نماید که حتماَ از خاموش بودن برنامه‌ی وی‌پی‌ان دستگاه خود مطمئن شوید.

  • تنظیمات صفحه نمایش و اندازه‌ی‌ فونت و متن صفحه‌ی نمایش خود را پس از ورود به کلاس آنلاین خود، از طریق «منوی ۳ نقطه عمودی» که در گوشه‌ی چپ بالای محیط کلاس مشاهده می‌نمایید، به صورت دلخواه خود، در آورید!

پیشنهاد می‌شود که جهت افزایش بهره‌وری و لذت حضور در کلاس آنلاین خود، یا حتی چنانچه در تنظیمات صفحه نمایش کلاس آنلاین خود دچار مشکل هستید و احیاناَ اندازه‌ی صفحه‌ی کلاس را زیاده از حد بزرگ یا کوچک می‌بینید، با استفاده از منوی تنظیمات پلتفرم آموزش آنلاین ویزیتل (۳ نقطه عمودی گوشه چب بالای محیط کلاس)، اندازه‌ی صفحه و فونت و متن کلاس خود را به صورت دلخواه خود تغییر دهید.

  • درصورتی که هنگام درج نام کاربری و رمز عبور خود با پیغام خطا مواجه می‌شوید، لطفا از انگلیسی بودن زبان صفحه کلید خود مطمئن شوید!

هر کاربر مشترک در پلتفرم آموزش آنلاین ویزیتل که ویژه مدارس و آموزشگاه‌هاست، دارای یک نام کاربری و رمز عبور منحصر به فرد است که از طریق مدیر مدرسه در اختیار ایشان قرار می‌گیرد. این نام کاربری و رمز عبور، تنها به مدیر مدرسه و شخص دانش‌آموز یا معلم کلاس، ارائه می‌گردد و چنانچه هنگام نوشتن آن با پیغام خطا مواجه شدید، ابتدا زبان صفحه کلید خود را بررسی کنید و درصورتی که بازهم با پیام خطا مواجه شدید، پیشنهاد می‌کنیم یکبار مرورگر خود را ببندید و مجدداَ وارد شوید.

  • برای دریافت پشتیبانی راحت‌تر و سریع از سوی تیم پشتیبانی و فنی همکاران ما در پلتفرم آموزش آنلاین ویزیتل، پیشنهاد می‌شود که برنامه‌های به اشتراک گذاری صفحه نمایش کاربران از راه دور مثل برنامه «ANYDESK» را بر روی سیستم خود نصب نمایید تا در صورت عدم رفع عیب احتمالی از طریق راهنمایی‌های ذکر شده در موارد بالا، همکاران ما از طریق اتصال مستقیم به سیستم شما از طریق این برنامه، موضوع را بررسی و رفع عیب نمایند.
  • در نهایت چنانچه با اعمال و انجام تنظیمات فوق، همچنان در ورود یا برگزاری یا ارتباطات صوتی و تصویری کلاس خود با مشکل مواجه هستید، تقاضامند است که با شماره‌ی ۰۲۱۴۲۳۹۵۳۹۵ ، واحد پشتیبانی پلتفرم مدارس آنلاین ویزیتل ، تماس حاصل فرمایید.