قوانین و مقررات

شرایط استفاده از خدمات نرم افزارهای ویزیتل برای کاربران

 • کاربر گرامی توافق نامه‌ای که پیش روی شماست، بین سامانه ویزیتل متعلق به شرکت ................... به شماره ثبت ......................... و كاربران ( متقاضیان / مشاوران ) منعقد می گردد كه هدف از آن ایجاد محیطی امن است تا كاربران اعم از ارایه دهندگان خدمات مشاوره یا مشاوران و متقاضیان مشاوره یا مشاوره گیرندگان بتوانند با استفاده از امكانات سامانه ویزیتل اقدام به اخذ مشاوره از طریق ارسال تکست ، بصورت تلفنی از طریق سامانه تلفنی ویزیتل (IVR) ، بصورت تصویری یا بصورت تماس صوتی اینترنتی (voip) نمایند. این توافق نامه پس از زمان ثبت نام کاربر در سامانه ویزیتل ، در هر زمانی که از امکانات سامانه استفاده می نماید، معتبر خواهد بود. و در صورت عدم توافق با این شرایط شما قادر به استفاده از خدمات سامانه نخواهید بود.

 • تعریف واژگان :

  1. ویزیتل : منظور از ویزیتل در این توافق‌نامه سامانه ویزیتل که شامل وب سایت / اپلیکیشن تلفن همراه/ سامانه تلفنی (IVR) می‌باشد.
  2. مشاور : هر شخص حقیقی یا حقوقی که به واسطه انعقاد قرارداد با ویزیتل، امکان ارایه ی مشاوره به متقاضیان نهایی را از طریق زیر ساخت ویزیتل انجام می دهد.
  3. متقاضی / درخواست کننده مشاوره : به شخص حقیقی یا حقوقی اطلاق میشود که مشاوره های مورد نیاز خود را از طریق ویزیتل درخواست و دریافت می نماید.
  4. سامانه ثبت اعتراض: سامانه ای است که متقاضیان و مشاوران محترم در صورت بروز هرگونه مشكل یا داشتن اعتراض از طرف مقابل در امور مشاوره ای با مراجعه به آن، در حساب كاربری خود اقدام به حل اختلاف می نمایند.
  5. دستورالعمل ها: کلیه ی اطلاعات تخصصی راجع به موضوعات مندرج در قرارداد هستند که به صورت الکترونیکی ضمیمه قرارداد بوده و جزء لاینفک قرارداد هستند و اجرای تمامی آنها برای کاربران لازم الاجرا خواهد بود.
  6. حق مشاوره : مبلغ معین تعیین شده توسط هر مشاور است که قبل از درخواست مشاوره باید در سایت درج شده باشد.
  7. ابلاغیه ها : موارد اجرایی هستند که در طول مدت همکاری از سوی ویزیتل به صورت الکترونیکی به کاربران ابلاغ خواهد شد و جزء لاینفک قرارداد بوده و اجرای آن برای کاربران لازم الاجراست.

 • • کلیه کاربران جهت استفاده از خدمات سامانه می‌بایست به عضویت ویزیتل از طریق وب سایت / اپلیکیشن درآیند.
  • طبق قوانین مدنی و تجاری ایران ، تنها اشخاص بالای 18 سال می توانند عضو ویزیتل شوند و از خدمات سامانه استفاده كنند.
  کلیه كاربران مسئول حفظ و نگهداری از نام كاربری و رمز عبور و اطلاعات شخصی خود می باشند و ویزیتل هیچ مسئولیتی در قبال از دست رفتن اطلاعات در خارج از محدوده ی سامانه ندارد.
  ازکلیه‌ی کاربران در حین عضویت اطلاعاتی نظیر نام،‌ نام خانوادگی، ‌شماره تلفن تماس، آدرس پست الكترونیكی، آدرس و برخی مشخصات فردی دیگر درخواست می شود، كه می بایست این اطلاعات را به درستی و با صحت کامل در سایت وارد نمایند. در صورت وجود خطا یا تغییر در این اطلاعات کاربر موظف به ، بروزرسانی آن ها می باشد و مسئولیت حقوقی و قانونی هرگونه جعل عنوان یا عدم صحت اطلاعات فردی یا سوء استفاده از مشخصات دیگران بر عهده ی شخص کاربر می باشد.
  • ویزیتل می تواند بنا به تشخیص ضرورت و با قصد احراز هویت از کاربران مدارکی دال بر صحت مشخصات اعلامی خود درخواست نماید که ارسال مدارک برای کاربران محترم الزامی می باشد.
  • کاربر مجاز نیست حساب کاربری خود را برای استفاده در اختیار دیگر اشخاص - اعم از حقیقی و حقوقی و به‌ ویژه افراد زیر ۱۸ سال - قرار دهد یا آن را به هر نحو به دیگری منتقل نماید. در صورت تخلف، مسئولیت تمام اقدامات انجام شده توسط دیگران به‌عهده‌ی صاحب حساب کاربری خواهد بود.
  • کلیه کاربران می بایست با قبول و تایید توافقنامه حاضر موافقت خودرا اعلام نموده و درصورت تغییربندهای توافق نامه طبق سیاست های ویزیتل ملزم به تایید مجدد می باشند .
  • ویزیتل اطلاعات دریافت شده از كاربران را، فقط در مراودات مورد استفاده خود و یا سایر کاربران طرف قرارداد ایشان قرار خواهد داد و این اطلاعات محرمانه تلقی شده و به هیچ وجه در اختیار سایرین قرار نخواهد گرفت ، مگر آنکه در صورت نیاز با كسب اجازه از كاربر در امور خاصی نسبت به بهره برداری از این اطلاعات اقدام گردد و یا در صورت پیگرد قانونی در اختیار مراجع قضایی قرار گیرد.
  • كاربر در مقابل كلیه مكاتباتی كه ویزیتل با وی از طریق پست الكترونیكی یا پیامك و یا از طریق حساب كاربری وی در سامانه انجام می شود مسئول خواهد بود. ویزیتل پس از گذشت 24 ساعت از آخرین ارتباط خود با کاربر آن را مشاهده شده تلقی نموده و می تواند در مورد وی تصمیم گیری كند.
  • در صورتی كه دسترسی كاربر به سایت در هرشرایطی حتی شرایط خاص و فورس ماژور امكان پذیر نباشد، ویزیتل مسئولیتی در قبال زیان های احتمالی وارد شده نخواهد داشت.
  • کاربر مجاز به نگارش و درج مطالب و تصاویری که به نحوی افشاگر اطلاعات شخصی کاربر دیگر یا مقامات رسمی است، نمی باشد.
  • ویزیتل در قبال مطالبی كه از طریق كاربران در سامانه وارد شده چه نادرست ، گمراه كننده و غیر اخلاقی مسئول نخواهد بود. و این مساله از موارد لغو پنل کاربری خواهد بود.
  • ویزیتل برای اطلاع رسانی کاربران به مناسبت‌های گوناگون از جمله بروز مشکل و اختلاف در روند مشاوره و یا تعاملات مالی، طرف ذی ربط را از طریق پست الکترونیکی ، پیامک و پنل کاربری مطلع خواهد کرد. ویزیتل تضمینی برای دریافت پیامک ارسالی به کاربران نمی‌دهد و کاربران موظفند پس از اقدام به ثبت درخواست مشاوره ، پست الکترونیکی و حساب کاربری خود در ویزیتل را به صورت منظم و تا حداکثر زمان محتمل برای بروز مشکلات بازدید و کنترل نمایند.
  • کاربران موظفند از انجام هر گونه عملی در سامانه که منجر به نزول کیفیت خدمات، اطلاع رسانی و رابط کاربری ویزیتل و نیز ممانعت از فعالیت‌های سایر کاربران نظیر اسپم کردن و بکار بردن و سوء استفاده از عناوین دروغین و گمراه کننده به مقاصد مختلف از قبیل تبلیغات در فضاهای مرتبط و صفحات اختصاصی وب سایت و اپلیکیشن تلفن همراه، پرهیز نمایند.
  • ویزیتل هیچ‌گونه دخالتی در محتوای مشاوره ای ارایه شده به متقاضیان ندارد ، صرفاً محتواها و مشاوره های ارایه شده توسط مشاوران، تهیه می‌شود، لذا کلیه‌ی مسئولیت‌های قانونی ناشی از مشاوره ها و محصولات و محتواهای ارایه شده در ویزیتل ، بر عهده‌ی مشاوری قرار خواهد داشت، که تماس از طریق ویزیتل با وی برقرار شده‌است، و یا محتوای مندرج در ویزیتل را تهیه کرده‌است.
  • کاربر اقرار می‌‌نماید که با افتتاح حساب کاربری در ویزیتل تنها مجوز استفاده‌ی غیرانحصاری، غیرقابل‌انتقال و محدود از خدمات آن را دریافت می‌‌کند و به این ترتیب مدعی مالکیت یا حقی نسبت به ویزیتل (اعم از کپی‌رایت، علامت تجاری و سایر حقوق معنوی آن) نیست، در غیر موارد مصرح در این قرارداد اجازه‌ی استفاده از نام و علامت تجاری و خدمات نرم‌افزارهای ویزیتل را ندارد و در همه حال متعهد به رعایت حقوق معنوی شرکت نسبت به نرم‌افزارها و ملحقات آن خواهد بود.
  • ارایه امکانات سامانه ی هوشمند ویزیتل که زیرساخت آنلاین و غیر آنلاین اخذ مشاوره از مشاوران می باشد.
  • ارایه پورتال کاربری جهت اخذ مشاوره و ثبت اطلاعات
  • ارائه پنل مدیریتی کاربری برای مدیریت محتوی و مشاهده گزارشات مالی و آماری در سامانه
  • ارائه سرویس دریافت و پرداخت آنلاین
  • ارائه سرویس نظرات و پیشنهادات مشاوران و متقاضیان
  • کاربر، هزینه مشاوره را به یکی از دو روش زیر پرداخت می‌نماید: (۱) پرداخت اینترنتی از طریق نرم‌افزارهای ویزیتل یا(۲) پرداخت تلفنی از طریق درگاه تلفنی بانکی ویزیتل. در صورتی که کاربر، مایل به پرداخت اینترنتی هزینه مشاوره باشد، می‌بایست با پرداخت وجه مورد نظر خود از طریق درگاه‌های بانکی پرداخت اینترنتی، اعتبار حساب کاربری خود را شارژ نماید. • کاربر می‌‌پذیرد که اعتبار موجود در حساب کاربری متعلقه منحصراً جهت بهره‌گیری از خدمات ویزیتل قابل استفاده است و حق مطالبه‌ی دریافت نقدی این وجوه را نخواهد داشت.
  • در مواردی به تشخیص و صلاحدید شرکت، بسته‌‌های تشویقی (به‌صورت عمومی و برای همه‌ی کاربران یا به‌صورت اختصاصی و برای کاربران خاص)، به‌عنوان هدیه و بدون دریافت هزینه، برای کاربران در نظر گرفته می‌‌شود که در قالب آن یا مبلغ مشخصی به‌عنوان هدیه به اعتبار کاربر افزوده می‌‌شود یا تخفیف مشخصی به کاربر اختصاص می‌یابد. در صورتی که بسته‌‌ها دارای تاریخ اعتبار مشخصی باشند، پس از آن تاریخ بلااعتبار خواهند بود. مضاف بر آن و با توجه به ماهیت هدیه‌ایِ بسته‌‌های مذکور، به تشخیص شرکت این بسته‌ها در هر زمانی قابل تغییر، تعلیق یا ابطال خواهند بود و شرکت این حق را برای خود محفوظ می‌‌دارد که بدون تدارک هیچ دلیلی هر یک از این بسته‌ها را غیرفعال نماید.
  • قابل ملاحظه می باشد که تمام تماس ها از سمت سامانه ویزیتل برقرار خواهد شد و برای کاربر هیچگونه هزینه تماس مخابراتی در پی نخواهد داشت .
  • متقاضی می بایست در زمان ثبت شده در سامانه برای مشاوره اقدام نماید ، در غیر این صورت بخشی از هزینه ی مشاوره از شارژ ایشان کسر خواهد شد.
  • متقاضی مشاوره در صورت داشتن قصد کنسل نمودن مشاوره باید حداقل ......... ساعت قبل درخواست خود را در سامانه ثبت نماید، در غیر این صورت بند فوق اعمال خواهد شد.
  • در صورت عدم پاسخگویی مشاوران در زمان تعیین شده در سامانه ی ویزیتل ، کل هزینه ی پرداختی به حساب کابر عودت خواهد شد.
  • در صورت عدم رضایت از مشاوره ی ارایه شده از سوی مشاور ، متقاضی می تواند شکایت خود را در سامانه ی ثبت شکایات ویزیتل ثبت نماید.
  • مشاوره‌ای که از مشاوران حاضر در ویزیتل دریافت می‌کنید، در حد توان و تخصص علمی و تجربی مشاوران است؛ اما در صورتی که نسبت به ارایه ی مشاوره ی هر مشاور نظرات خود را در سامانه درج نمایید، در انتخاب مشاور مناسب به سایر کاربران کمک شایانی نموده اید. • فرض کلی بر آن است که کلیه ی مشاورین در ویزیتل در کار خود حرفه ای هستند اما از آنجا که امکان سنجش تخصص مشاوران از توان ویزیتل خارج می باشد ، انتخاب مشاوره صرفا از روی رزومه و نظرات سایر کاربران خواهد بود و ویزیتل مسولیتی در قبال اعتراضات بعدی در خصوص محتوای مشاوره نخواهد داشت.
  • زمان پاسخگویی مشاوران در ویزیتل توسط شخص مشاور تعیین می گردد و ایشان موظف به ارایه ی مشاوره در زمان تعیین شده هستند و در صورت عدم پاسخگویی در زمان تعیین شده ، هیچ گونه مسولیتی بر عهده ی ویزیتل نبوده و صرفا می تواند با مشاور خاطی برخورد نموده و علاوه بر درج امتیاز منفی برای مشاور خاطی هزینه ای از شارژ متقاضی کسر نخواهد شد.
  • متقاضی مشاوره موظف است در طرح سوالات و مراودات با مشاور کلیه‌ی قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران را رعایت نموده و از ارتکاب هرگونه جرمی، از قبیل توهین به‌هریک از مشاوران، کاربرد الفاظ رکیک و ... خودداری نماید ؛ چنانچه موارد مذکور و یا هرگونه عمل غیر قانونی از سوی متقاضی مشاهده یا درک شود ، ویزیتل مجاز است دسترسی متقاضی را فورا قطع نماید. و حتی حق طرح شکایت کیفری از سوی ویزیتل و مشاور نیز از متقاضی متصور خواهد بود.
  • امکان ایجاد زیر ساخت ارتباطی مشاوره با متقاضی به چند طریق که عبارتند از :
  1- بصورت تکست 2- بصورت تلفنی از طریق سامانه تلفنی ویزیتل (IVR) 3- بصورت تصویری 4-به صورت تماس صوتی اینترنتی (voip)
  • ویزیتل متعهد به تلاش برای ارائه‌ی خدمات ارتباطی باکیفیت است و در این راه تلاش می‌‌کند با به‌روزرسانی نرم‌افزارها متناسب با نیاز کاربران سطح خدمات ارائه‌شده را ارتقا بخشد.
  • ویزیتل متعهد به حفظ و حراست از اطلاعاتی است که در نتیجه‌ی استفاده‌ي کاربران از خدمات ویزیتل در سیستم ذخیره می‌‌شود. این اطلاعات به‌شرح زیر است:
  اطلاعاتی که کاربر به‌صورت مستقیم در فرم مشخصات ثبت‌نام (نام، نام خانوادگی، تصویر کاربری ، قد ، وزن ، تاریخ تولد ، تاریخچه پزشکی ، حساسیت دارویی ، دارو های مصرفی و شماره‌ی تلفن همراه)، درخواست مشاوره و ... در اختیار ویزیتل قرار می‌‌دهد.
  - اطلاعاتی که به‌طور غیرمستقیم و در نتیجه‌ی استفاده‌ی کاربر از خدمات ویزیتل در این برنامه ذخیره می‌‌شود؛ مدت زمان مکالمه ها ، پرسش ها ، هزینه‌ی مشاوره، تراکنش‌های مالی صورت‌گرفته در حساب کاربری جهت استفاده از خدمات ویزیتل و اطلاعات مربوط به سخت‌افزاری که کاربر با استفاده از آن از خدمات ویزیتل استفاده می‌‌کند (نظیر سیستم‌عامل آن) و نهایتاً شیوه‌ی اتصال کاربر به اینترنت و ...
  در مواردی که ویزیتل به کاربران اجازه می‌‌دهد عکس، فایل صوتی یا تصویری، اطلاعات یا نظرات خود را در نرم‌افزارهای ویزیتل منتشر کنند. محتوای تولیدشده - و نه کپی‌شده - توسط کاربران به‌شیوه‌ی مذکور در مالکیت کاربران قرار دارد .
  ویزیتل متعهد است کلیه تغییرات، اصلاحات و الحاقات قرارداد حاضر را از طریق نرم‌افزارهای ویزیتل، ای‌میل یا پیامک به کاربران اطلاع دهد. هر کاربر می‌‌تواند عدم تمایل خویش را نسبت به استفاده از خدمات پیامکی نرم‌افزار اعلام کند و تقاضای قطع این خدمات را داشته باشد. در صورت طرح چنین تقاضایی، نظر به امکان ایجاد اختلال در روند خدمت‌رسانی، مسئولیتی متوجه ویزیتل نیست و کاربر حق اعتراض نخواهد داشت.
  • متقاضی محترم می تواند از یکی از طرق زیر نسبت به ثبت درخواست مشاوره در ویزیتل اقدام نماید.
  - بصورت تکست 2- بصورت تلفنی از طریق سامانه تلفنی ویزیتل (IVR) 3- بصورت تصویری 4-به صورت تماس صوتی اینترنتی (voip)
  • متقاضی محترم می بایست در رابطه با موضوعی که مشاوره میخواهد، مشاور مورد نظر را از نظر موضوعی انتخاب نموده و از طریق یکی از روش های بند فوق درخواست مشاوره نماید.
  • متقاضی محترم به عنوان واریز کننده ی وجه از طریق سامانه ویزیتل می بایست نسبت به بررسی دقیق و انتخاب مشاور ، موضوع مشاوره و تخصص مشاور و محصولات محتوایی معرفی شده از سوی مشاور دقت کافی داشته باشد.
  • با توجه به این‌که اتصال به اینترنت برای استفاده از نرم‌افزارهای ویزیتل ضروری است، کاربر می‌‌بایست اینترنت مورد نیاز را به‌انضمام سایر لوازم استفاده از نرم‌افزارهای ویزیتل را تدارک ببیند و مخارج آن‌‌ها را شخصاً تأمین نماید. بدین‌‌وصف، هزینه‌ای که به‌عنوان هزینه‌ی مشاوره محاسبه و از کاربر دریافت می‌‌شود مشتمل بر مخارج اینترنت مصرفی و موارد مشابه نبوده و تنها بهای خدمات ارائه‌شده از سوی نرم‌افزارهای ویزیتل و مشاوران است.
  • هزینه‌ی مشاوره از طریق نرم‌افزارهای ویزیتل محاسبه و به کاربر اعلام می‌‌گردد. هزینه‌ی خدمات ارائه‌شده با توجه به مدت زمان درخواست مشاوره و نرخ ارایه مشاوره از سمت مشاور به صورت دقیقه ای متغیر خواهد بود و کاربر پس از مشاهده‌ی قیمت و ارسال درخواست مشاوره (در خصوص کاربر) یا پذیرش درخواست مشاوره (در خصوص مشاور) حق هرگونه اعتراض در این خصوص را از خود سلب و اسقاط می‌‌نماید.
  • هزینه‌ی مشاوره که در هنگام درخواست برای کاربر نمایش داده می‌‌شود بر اساس میزان دقیقه مشاوره درخواستی محاسبه شده است و در صورتی که زمان مشاوره به پایان برسد تماس قطع خواهد شد. کاربر با توجه به نیاز مجدد مشاوره می تواند با مشاور مورد نظر به میزان لازم درخواست مشاوره ارسال نماید.
  • کاربر، هزینه مشاوره را به یکی از دو روش زیر پرداخت می‌نماید: (۱) پرداخت اینترنتی از طریق نرم‌افزارهای ویزیتل یا(۲) پرداخت تلفنی از طریق درگاه تلفنی بانکی ویزیتل. در صورتی که کاربر، مایل به پرداخت اینترنتی هزینه مشاوره باشد، می‌بایست با پرداخت وجه مورد نظر خود از طریق درگاه‌های بانکی پرداخت اینترنتی، اعتبار حساب کاربری خود را شارژ نماید.
  • کاربر می‌‌پذیرد که اعتبار موجود در حساب کاربری متعلقه منحصراً جهت بهره‌گیری از خدمات ویزیتل قابل استفاده است و حق مطالبه‌ی دریافت نقدی این وجوه را نخواهد داشت.
  • در مواردی به تشخیص و صلاحدید شرکت، بسته‌‌های تشویقی (به‌صورت عمومی و برای همه‌ی کاربران یا به‌صورت اختصاصی و برای کاربران خاص)، به‌عنوان هدیه و بدون دریافت هزینه، برای کاربران در نظر گرفته می‌‌شود که در قالب آن یا مبلغ مشخصی به‌عنوان هدیه به اعتبار کاربر افزوده می‌‌شود یا تخفیف مشخصی به کاربر اختصاص می‌یابد. در صورتی که بسته‌‌ها دارای تاریخ اعتبار مشخصی باشند، پس از آن تاریخ بلااعتبار خواهند بود. مضاف بر آن و با توجه به ماهیت هدیه‌ایِ بسته‌‌های مذکور، به تشخیص شرکت این بسته‌ها در هر زمانی قابل تغییر، تعلیق یا ابطال خواهند بود و شرکت این حق را برای خود محفوظ می‌‌دارد که بدون تدارک هیچ دلیلی هر یک از این بسته‌ها را غیرفعال نماید.
  • قابل ملاحظه می باشد که تمام تماس ها از سمت سامانه ویزیتل برقرار خواهد شد و برای کاربر هیچگونه هزینه تماس مخابراتی در پی نخواهد داشت .
  • متقاضی می بایست در زمان ثبت شده در سامانه برای مشاوره اقدام نماید ، در غیر این صورت بخشی از هزینه ی مشاوره از شارژ ایشان کسر خواهد شد.
  • متقاضی مشاوره در صورت داشتن قصد کنسل نمودن مشاوره باید حداقل ......... ساعت قبل درخواست خود را در سامانه ثبت نماید، در غیر این صورت بند فوق اعمال خواهد شد.
  • در صورت عدم پاسخگویی مشاوران در زمان تعیین شده در سامانه ی ویزیتل ، کل هزینه ی پرداختی به حساب کابر عودت خواهد شد.
  • در صورت عدم رضایت از مشاوره ی ارایه شده از سوی مشاور ، متقاضی می تواند شکایت خود را در سامانه ی ثبت شکایات ویزیتل ثبت نماید.
  • مشاوره‌ای که از مشاوران حاضر در ویزیتل دریافت می‌کنید، در حد توان و تخصص علمی و تجربی مشاوران است؛ اما در صورتی که نسبت به ارایه ی مشاوره ی هر مشاور نظرات خود را در سامانه درج نمایید، در انتخاب مشاور مناسب به سایر کاربران کمک شایانی نموده اید.
  • فرض کلی بر آن است که کلیه ی مشاورین در ویزیتل در کار خود حرفه ای هستند اما از آنجا که امکان سنجش تخصص مشاوران از توان ویزیتل خارج می باشد ، انتخاب مشاوره صرفا از روی رزومه و نظرات سایر کاربران خواهد بود و ویزیتل مسولیتی در قبال اعتراضات بعدی در خصوص محتوای مشاوره نخواهد داشت.
  • زمان پاسخگویی مشاوران در ویزیتل توسط شخص مشاور تعیین می گردد و ایشان موظف به ارایه ی مشاوره در زمان تعیین شده هستند و در صورت عدم پاسخگویی در زمان تعیین شده ، هیچ گونه مسولیتی بر عهده ی ویزیتل نبوده و صرفا می تواند با مشاور خاطی برخورد نموده و علاوه بر درج امتیاز منفی برای مشاور خاطی هزینه ای از شارژ متقاضی کسر نخواهد شد.
  • متقاضی مشاوره موظف است در طرح سوالات و مراودات با مشاور کلیه‌ی قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران را رعایت نموده و از ارتکاب هرگونه جرمی، از قبیل توهین به‌هریک از مشاوران، کاربرد الفاظ رکیک و ... خودداری نماید ؛ چنانچه موارد مذکور و یا هرگونه عمل غیر قانونی از سوی متقاضی مشاهده یا درک شود ، ویزیتل مجاز است دسترسی متقاضی را فورا قطع نماید. و حتی حق طرح شکایت کیفری از سوی ویزیتل و مشاور نیز از متقاضی متصور خواهد بود.
  • مالکیت معنوی نرم‌افزارهای ویزیتل و تمام ملحقات آن (از جمله نام، علامت تجاری و خدمات ارائه‌شده تحت این نام و ...) متعلق به شرکت توسعه ارتباطات نوین افزار سماکیش است
  متقاضی می تواند در موارد ذیل نسبت به ارایه خدمات یا مشاوره به سایت اعلام اعتراض نماید :
  - در صورت عدم ارایه مشاوره توسط مشاور در زمان تعیین شده
  - نقص در تخصص یا عدم مشاوره ی صحیح کاربردی در حوزه ی درخواستی .( با ارائه دلایل و مدارک مستند )
  • در صورت ثبت اعتراض متقاضی از مشاوره و بروز مشکلات اعلام شده‌ی دیگر از طرف متقاضی یا مشاور در انجام مشاوره یا برخورد متقاضی، ویزیتل سامانه‌ای تحت عنوان "سامانه رسیدگی به اعتراض" معرفی کرده است. محور کارکرد این سامانه حول ایجاد فضایی با امکان ارتباط دو طرفه متقاضی و مشاور با وساطت و حکمیت ویزیتل در این میان می باشد و سعی بر این است كه دو طرف بتوانند اختلاف ایجاد شده را حل و فصل نمایند. در صورت عدم توافق طرفین نسبت به حل اختلاف به وجود آمده، ویزیتل اجازه مداخله داشته و در صورت حل موضوع قضیه منتفی و در غیر این صورت موضوع اعتراض به شورای حل اختلاف ویزیتل ارجاع خواهد شد.
  • کلیه دعاوی بین مشاور و متقاضیان که در شورای حل اختلاف ویزیتل مطرح می گردد توسط احدی از مدیران ویزیتل یا واحد حقوقی ویزیتل به عنوان حکم و داور مرضی الطرفین انجام می پذیرد و رای صادره برای طرفین لازم الاجرا خواهد بود.
  • متقاضیان و مشاور می بایست در صورت بروز هرگونه مشكل یا داشتن اعتراض از طرف مقابل در امور مشاوره ای با مراجعه به سامانه ثبت اعتراض حساب كاربری خود اقدام به حل اختلاف نمایند و با ثبت آن ویزیتل را آگاه سازند. اقدام به آگاه سازی مدیران ویزیتل از هر روش دیگر تضمینی برای پیگیری سامانه نسبت به اعتراضات نخواهد داشت.
  • در حل اختلاف چنانچه رأی به نفع متقاضی صادر شود، مشاوره فسخ بوده و مبلغ مشاوره به متقاضی مسترد می گردد.
  • در مرحله حل اختلاف، ارتباط دو طرف خارج از سامانه، تحت پوشش ویزیتل نبوده و ادعاهای طرفین دعوی نسبت به آن ملاک تصمیم گیری ویزیتل قرار نمی گیرد.
  • مطابق قانون جرایم رایانه ای ، کاربر مجاز به استفاده از نام کاربری، عکس، سخن و کلمات توهین آمیز و غیراخلاقی و مغایر با شئونات مذهبی، فرهنگی و اجتماعی وفق مصادیق محتوای مجرمانه در قانون نیست.
  • همچنین در مکاتبه، مکالمه و اظهار نظر در مورد سایر کاربران و مدیران ویزیتل موظف به رعایت کمال ادب و احترام است.
  • تخلف از قوانین جاری کشور من جمله قانون مجازات مرتکبین جرایم رایانه‌ای، نقض حقوق مصرف کنندگان، قانون تجارت الکترونیک، قانون حمایت از حقوق پدید آورندگان نرم افزارهای رایانه ای و سوء استفاده از خدمات سامانه برای كاربران و نقض حریم شخصی كاربران دیگر و فعالیت های هرمی و سایر جرایم ممنوع می‌باشد.