تاریخ امروز۱۴۰۰/۰۸/۰۵
کسب درآمد از دورکاری

کسب درآمد از دورکاری ؛ تجربه لذت‌بخش عصر مدرن

فکرش را بکنید که یک شغل مناسب با درآمد کافی دارید و آن را همانطور که در تخت‌خوابتان هستید و یا پشت میز تحریرتان نشسته‌اید انجام می‌دهید. یا حتی شغلی دارید که برای انجام دادنش فرقی نمی‌کند دقیقا کجا باشید. کافه، کتابخانه، حتی هنگام مسافرت در ماشین، قطار یا هتل و یا هر جای دیگری می‌تواند محل کار شما باشد. کسب درآمد از دورکاری یا فریلنسری فعالیتی است که در سال‌های اخیر در بسیاری از کشورهای جهان رونق یافته و از جمله مشاغل محبوب به شمار می‌رود.

شما می‌توانید در کنار تمام فعالیت‌های روزانه‌تان، به راحتی کسب درآمد از دورکاری را هم داشته باشید. امروزه فریلنسری نه تنها یک شغل بلکه نوعی سبک زندگی است که می‌تواند بسیاری از برنامه‌های شما در زندگی را سامان ببخشد.

اگر دوست دارید با فریلنسری، ویژگی‌ها و انواع آن آشنا شوید، ما را در ویزیتل همراهی کنید:

 

فریلنسری چیست؟

کسب درآمد از دورکاری

کسب درآمد از دورکاری یا فریلنسرینگ، برگردانی از عبارت انگلیسی Remote job است. دورکاری در واقع هر نوع کاری است که دور از دفتر کار انجام می‌گیرد. بنابراین می‌توانید هر شغلی که به عنوان فریلنسری مطرح می‌شود را در محیط خانه، کافه، کتابخانه یا هر جای دیگری که دوست دارید انجام دهید. زمانی که شما به عنوان یک فریلنسر فعالیتتان را شروع می‌کنید، در حقیقت تعادلی را میان کار، زندگی، هزینه‌ها و درآمد خود ایجاد کرده‌اید.

امروزه محبوبیت کسب درآمد از دورکاری به میزان بسیار زیادی افزایش یافته و افراد در عناوین مختلف شغلی به آن می‌پردازند. این کار علاوه‌بر افرادی که دورکاری را به عنوان شغل تمام وقت یا پاره وقت خود انتخاب کرده‌اند، مورد علاقه تعداد زیادی از کارفرمایان هم هست که به کمک آن هزینه‌های کاری‌شان را به خوبی مدیریت کنند.

 

مزایای کسب درآمد از دورکاری

کسب درآمد از دورکاری

مشغول شدن به دورکاری یا انتخاب فریلنسری به عنوان یک شغل جذاب با درآمد خوب، چیزی است که بسیاری از افراد به دنبال آن هستند. دورکاری علاوه‌بر آنکه شما را محدود به یک زمان و مکان مشخص برای انجام کارتان نمی‌کند، مزایای فراوانی دارد:

در ویزیتل بخوانید
تبلیغات در اینستاگرام و روش‌های موثر مارکتینگ

۱. کاهش هزینه‌ها

اگر قرار باشد یک کسب‌وکار برای خودتان راه‌اندازی کنید قطعا نیاز به سرمایه اولیه، دفتر کار یا مغازه دارید و هزینه‌هایی را هم بابت آب و برق و گاز باید بپردازید. تامین همه این نیازها کار چندان آسانی نیست و هزینه تقریبا زیادی را نیاز دارد.

علاوه‌بر این اگر شما کارمند یک شرکت، سازمان یا مرکزی باشید، هزینه‌هایی برای رفت‌وآمد خواهید داشت که باید بخشی از درآمدتان را به آن اختصاص دهید. اما فریلنسری هزینه‌های راه‌اندازی کسب‌وکار، رفت‌وآمد و حمل‌ونقل را به طرز قابل توجهی کاهش می‌دهد. به همین دلیل هم امروزه عده بسیار زیادی کسب درآمد از دورکاری را انتخاب می‌کنند.

 

۲. کارکردن بدون محدودیت مکانی

فکرش را بکنید که کار شما محدود به یک مکان خاص مثل دفتر، شرکت یا هر جای دیگر باشد. در این صورت به همان نسبت هم باید سایر فعالیت‌هایتان را محدود کنید. فریلنسری باعث می‌شود که محدودیت مکانی نداشته باشید. برای کسب درآمد از دورکاری می‌توانید هر فضایی را که بیشتر دوست دارید انتخاب کنید.

در اتاقتان راحت هستید یا فضای کتابخانه را برای کار کردن دوست دارید؟ شاید هم ترجیح می‌دهید فعالیت کاری‌تان را در جایی شبیه به کافه و با نوشیدن یک فنجان قهوه انجام دهید. به هر حال شما یک فریلنسر هستید و هر جایی می‌تواند محل کارتان باشد!

۳. ایجاد فرصت‌های جدید شغلی و تنوع در کار

زمانی که انتخاب شما کسب درآمد از دورکاری است، محدود به یک حوزه و انجام کار روتین نخواهید شد. فریلنسری دنیای جدیدی از کار را به شما نشان می‌دهد که پر از فرصت‌های شغلی جدید و تنوع در کار است. ممکن است در ماه اول کاری‌تان، در یک حوزه فعالیت کنید و ماه بعدی را با یک پروژه و کار جدید بگذرانید.

کسب درآمد از دورکاری

۴. بالا رفتن کیفیت کار و عدم توجه به مدت زمان کاری

کسانی که کار فریلنسری را انتخاب می‌کنند، بیشتر روی پیشرفت و کیفیت کار خود تمرکز می‌کنند. چراکه کیفیت کار، رزومه و سابقه کاری‌شان را نشان می‌دهد. اگر یک فرد دورکار باشید، چندان مهم نیست که چند ساعت در روز کار می‌کنید. بلکه مهم نتیجه کار است.

 

۵. آموزش و کسب مهارت‌های جدید

هر چه شما کار بیشتری بگیرید و به صورت دورکاری آن را انجام دهید، به آموزش و کسب مهارت‌های جدید نیاز دارید. به همین دلیل برای موفق شدن در فعالیت فریلنسری بهتر است مهارت‌های جدید مربوط به کارتان را یاد بگیرید. پس هم کار می‌کنید و درآمد دارید و هم به بهترین شکل پیشرفت می‌کنید.

 

۶. مدیریت زمان کار و فعالیت‌های شخصی

اگر کاری که انتخاب می‌کنید، زمانبندی مشخصی داشته باشد، شما موظف هستید که دقیقا در همان ساعت معین سر کارتان حاضر شوید. اما با کسب درآمد از دورکاری امکان مدیریت زمان و رسیدگی راحت به کارهای شخصی‌تان را هم دارید. فقط کافیست یک برنامه‌ریزی درست انجام دهید تا هم شغلتان را داشته باشید و هم وقت آزاد برای انجام کارهای دیگر!

 

آیا تا به حال تجربه کسب درآمد از دورکاری را داشته‌اید؟ به نظر شما یک فرد عادی چگونه می‌تواند به یک فریلنسر موفق تبدیل شود؟

برای آنکه دورکاری را به عنوان شغل ثابت خودتان انتخاب کنید، نیاز به آموزش‌ و اطلاعات اولیه کاملی دارید که از طریق یک مشاوره حرفه‌ای به دست می‌آید.

ویزیتل بهترین مرجع برای انواع مشاوره‌های کسب درآمد از دورکاری است. بنابراین می‌توان از صفر تا صد فریلنسری را همراه با ویزیتل یاد بگیرید. اگر هنوز از مشاوره‌های تخصصی تیم حرفه‌ای ویزیتل استفاده نکرده‌اید، همین حالا اقدام کنید.

 

۱۵ گام برای تبدیل شدن به یک فریلنسر موفق

کسب درآمد از دورکاری

ممکن است شغل فریلنسری را هر فردی در هر موقعیتی انتخاب کند و به آن مشغول شود. اما تعداد محدودی از افراد در این کار به موفقیت می‌رسند و به عنوان یک فریلنسر موفق معرفی می‌شوند. برای اینکه به یک دورکار حرفه‌ای تبدیل شوید، بهتر است فعالیت‌های زیر را انجام دهید:

 

۱. مشخص کنید که چه مهارتی دارید

اینکه دقیقا بدانید چه مهارت‌هایی دارید و چقدر می‌توانید در هر کدام موفق شوید، اولین قدم برای تبدیل شدن به یک فریلنسر است. پس بهتر است که لیستی از مهارت‌ها، توانمندی‌ها و علایق‌تان تهیه و آن‌ها را اولویت‌بندی کنید. درست فکر کنید که از چه کاری بیشتر لذت می‌برید و در انجام کدام فعالیت‌ها نقاط قوت بیشتری دارید.

سعی کنید کارهایی را بنویسید که واقعا در آن‌ها توانمند هستید و نقاط قوتتان در آن بالاتر است. در عین حال خودتان را به عناوین و شغل‌های تکراری محدود نکنید. حتی اگر تا به حال توانمندی و دانش‌تان را به عنوان کار فریلنسری نشنیده‌اید، در لیست قرار دهید. زیرا تقریبا هر کاری را می‌توان به شغلی با کسب درآمد از دورکاری تبدیل کرد!

به این ترتیب یک لیست کامل از مهارت و توانمندی‌های خودتان دارید که شما را برای انجام مراحل بعدی کمک می‌کند.

 

۲. درباره بازار کار تحقیق کنید

تقریبا می‌توان گفت که هر مهارتی، بازار کار خودش را در جامعه پیدا می‌کند. اما بهتر است برای موفقیت و کسب درآمد از دورکاری بازار کار را در نظر بگیرید و درباره آن به خوبی تحقیق کنید. سعی کنید آن دسته از مهارت‌هایی را که مشتریان بیشتری دارد انتخاب کنید. در این صورت بخشی از بازار را در اختیار دارید و همیشه در حوزه فعالیتتان برای کار شما متقاضی وجود دارد.

 

۳. وسایل مورد نیاز کارتان را تهیه کنید

اگرچه برای کسب درآمد از دورکاری نیازی به دفتر کار، شرکت و یا پرسنل ندارید، اما باید ابزار و وسایل اولیه کارتان را تهیه کنید. اگر در حوزه کانتنت مارکتینگ فعالیت می‌کنید، به یک لپ‌تاپ با کیفیت متوسط و یک خط اینترنت نیاز دارید. اگر برنامه‌نویس هستید، یک سیستم لپ‌تاپ حرفه‌ای می‌خواهید و اگر عکاس هستید، به یک دوربین مناسب برای کارتان نیاز دارید.

بنابراین مقداری سرمایه اولیه برای تهیه لوازم مورد نیازتان کنار بگذارید و سپس حرفه خود را شروع کنید. یادتان باشد که هزینه کردن برای ابزار و وسایل ابتدایی کار، در واقع به درآمد بیشتر شما کمک می‌کند یا به قول قدیمی‌ها، پول برایتان پول می‌آورد.

کسب درآمد از دورکاری

۴. برنامه‌ریزی کنید

افرادی در کار فریلنسری موفق می‌شوند که برنامه‌ریزی درست و واقعی داشته باشند. بنابراین در ابتدای انجام این کار کاملا مشخص کنید که به چند ساعت کار در هفته نیاز دارید. چه زمان‌هایی بازدهی کار شما بیشتر است و چه روزهایی را برای اوقات فراغت و تفریح انتخاب می‌کنید.

داشتن یک برنامه منسجم و واقع‌گرایانه، بخش اعظم کارتان را جلو می‌برد و شما را در این مسیر به موفقیت می‌رساند.

 

۵‌. یک مربی یا مشاور داشته باشید

مشورت کردن و کمک گرفتن از افراد متخصص و با تجربه نیمی از راه را برای شما هموار می‌کند. اگر می‌خواهید واقعا کسب درآمد از دورکاری را تجربه کنید، یک مربی یا مشاور داشته باشید و همه راه‌ها را از او یاد بگیرید. پیش از شروع کار همه تجربیات کاری، راه‌های انتخابی و امتحان شده، خطرات و چالش‌های هر فعالیتی را از آن‌ها بپرسید و سپس در این مسیر قدم بگذارید. می‌توانید درباره روش برخورد با مشتریان سخت‌گیر، پروژه‌های سنگین و وقت‌گیر و هر چیزی که حین کار ممکن است برای شما چالش‌برانگیز شود از مربی یا مشاورتان سوال کنید.

در این زمینه می‌توانید از مشاوره‌های تخصصی تیم ویزیتل کمک بگیرید و هرآنچه را که می‌خواهید درباره کسب درآمد از دورکاری بدانید، از افراد متخصص در این حوزه بپرسید.

 

۶. برندسازی کنید

فریلنسرها مهارت خود را به فروش می‌گذارند. بنابراین باید گفت که این مهارت، توانمندی و کیفیت کار شماست که عرضه می‌شود. برای آنکه کسب درآمد از دورکاری را با ضریب موفقیت بالا طی کنید، باید برندسازی را جدی بگیرید. چه تحصیلاتی دارید؟ مدرک یا مدارک خود را از کدام دانشگاه‌ها و مراکز علمی_تخصصی دریافت کرده‌اید؟ نقطه قوت کار شما کجاست؟ چه چیزی شما را از رقیبانتان متمایز می‌کند؟

همه این‌ها باید در رزومه کاری‌تان درج شود و برندسازی کار شما انجام بگیرد. بد نیست یک نشان مشخص تجاری هم داشته باشید که در پروفایل شخصی یا کاری‌تان درج شود. به این صورت دیگران شما را با اسم و نشان خاصی می‌شناسند و در ذهن‌ها ماندگار می‌شوید.

در ویزیتل بخوانید
کارکسب‌ و کار اینترنتی ، ۵ کلید طلایی مهارت در آن

۷. فرصت‌های کاری را از دست ندهید

هر فعالیتی برای شروع، نیاز به خاک خوردن دارد! در واقع نباید انتظار داشته باشید که از ابتدای مسیر پروژه‌های دست اول با درآمد بسیار بالا به شما محول شود. سعی کنید اولین کارهایتان را با هزینه کم، گاهی رایگان و یا با تخفیف‌های ویژه انجام دهید. به این صورت تجربه و نمونه کارهای زیادی را به رزومه شغلی‌تان اضافه می‌کنید که به کمک آن‌ها می‌توانید برای پروژه‌های بزرگتر آماده شوید.

فراموش نکنید که همیشه چند نمونه کار عالی و آماده داشته باشید تا در صورت درخواست مشتری به او ارائه دهید. اگر تولید محتوا می‌کنید، مقاله‌هایتان را به تفکیک موضوع دسته‌بندی کنید. اگر عکاس هستید، نمونه عکس‌های باکیفیت و عالی‌ترین کارهایتان را در دسترس داشته باشید. اگر طراحی سایت انجام می‌دهید، آدرس سایت‌هایی را که با مهارت شما طراحی شده‌اند داشته باشید. به این صورت چند قدم بیشتر به جذب مشتری نزدیک شده‌اید.

کسب درآمد از دورکاری

۸. کاربر فعال اینترنت و شبکه‌های اجتماعی باشید

امروزه تقریبا همه فعالیت‌ها به شکل اینترنتی و آنلاین انجام می‌گیرند. اکثر افراد در شبکه‌های اجتماعی فعال‌اند و بخشی از نیازهای خود را از طریق شناسایی افراد و شغل‌هایشان برطرف می‌کنند. بنابراین کار، مهارت و برند خود را در انواع شبکه‌ها از جمله لینکدین، توییتر، اینستاگرام و فیسبوک منتشر کنید.

به این صورت هم بخشی از فعالیت‌ها، رزومه و نمونه کارهایتان را به مخاطبان عرضه می‌کنید و هم با فعالیت در این شبکه‌ها، پویایی خود را نشان می‌دهید. فقط کافیست چند اکانت بسازید، فعالیت کنید و کسب درآمد از دورکاری را به بهترین شکل در کوله تجربه‌هایتان بگذارید.

 

۹. انتقاد پذیر باشید

هیچ چیز به اندازه انتقادپذیری نمی‌تواند شما را به موفقیت نزدیک کند. فریلنسرها معمولا با چند کارفرما کار‌ می‌کنند و همین ویژگی باعث می‌شود که سبک‌های مختلف کاری و سلیقه‌های متفاوتی را به طور همزمان در کار تجربه کنند. دفترچه یادداشتی را به ثبت بازخوردها اختصاص دهید. انتقاد، پیشنهاد و نظر هر کارفرما را یادداشت کنید و به خاطر بسپارید. سعی کنید برای دفعات بعدی نظرات را روی کار خود اعمال کنید تا دقیقا همان چیزی را ارائه دهید که کارفرما می‌خواهد.

 

۱۰. صبور باشید

کسب درآمد از دورکاری علی‌رغم تمام جذابیت‌ها و مزایایی که دارد، نیازمند صبر است. اگر در قدم‌های اول کار شما مورد قبول قرار نگرفت یا ایراد کارتان گرفته شد، مایوس نشوید. فریلنسری یعنی تقویت مهارت‌ها. بنابراین به جای نا امید شدن، صبور باشید و تلاش کنید. حتی اگر کارتان چند بار میان شما و کارفرما رفت و برگشت خورد، عقب ننشینید.

 

۱۱. کارهای کوچک را رد نکنید

کارها و پروژه‌های کوچک بهترین گزینه برای مهارت‌سنجی و افزایش حجم رزومه شما هستند. بیشتر فریلنسرهای باتجربه و قدیمی، پروژه‌های کوچک را رد می‌کنند‌ بنابراین بهترین فرصت در اختیار شما قرار می‌گیرد که رزومه کاری‌تان را پر و پیمان کنید. مهم نیست پروژه‌ها چقدر کوچک هستند یا درآمد حاصل از آن‌ها ناچیز است. شما به رونق کسب‌وکار و تجربه‌تان فکر کنید و آینده نگر باشید!

 

۱۲. خوش برخورد باشید

برخورد مناسب، محترمانه و مهربانانه، می‌تواند شما را در زمینه کاری‌تان جلو ببرد. اگرچه فعالیت شما دورکاری است اما روزانه با تعداد زیادی از مشتریان و کارفرمایان در ارتباط خواهید بود. بنابراین رفتار و برخورد شما در محبوبیت برندتان بسیار اهمیت دارد. سعی کنید حتی در شرایط عصبانیت و خستگی هم در نهایت احترام رفتار کنید. این ریزه‌کاری‌ها باعث می‌شود که در دنیای فریلنسری سریعا محبوب شوید.

 

۱۳. خوش قول باشید و زمانبندی کارها را مدیریت کنید

برای آنکه در کسب درآمد از دورکاری فرد موفقی شوید باید تعداد پروژه‌ها، زمان تحویل‌آن‌ها و حجم کار را به خوبی در نظر بگیرید. یک بار بدقولی در تحویل کارها، می‌تواند اعتبار شما را زیر سوال ببرد. پس سعی کنید کارها را واقع‌بینانه بپذیرید و تاریخ تحویل هر کدام را در تقویم علامت بزنید.

کسب درآمد از دورکاری

۱۴. مهارت نه گفتن را در خودتان تقویت کنید

ممکن است انرژی شما برای انجام کارها زیاد باشد. اما حجم زیاد کار و مدت زمان کم، شما را خسته و فرسوده می‌کند. بنابراین اگر فرصت کافی برای قبول کاری را ندارید، به راحتی نه بگویید. نپذیرفتن یک کار به مراتب بهتر از بدقولی کردن است. اگر دوست دارید کسب درآمد از دورکاری شیرین‌ترین تجربه کاری شما باشد، این نکته را جدی بگیرید.

 

۱۵. به‌روز باشید

سعی کنید با مهارت‌ها، دانش‌ها و ابزارهای جدید هماهنگ باشید و به صورت مرتب خودتان را آپدیت کنید. این ویژگی به شما کمک می‌کند که هر کاری را با اعتماد به نفس بالا بپذیرید و با گذر زمان از حجم کاری‌تان کم نشود.

 

تبدیل شدن به یک فریلنسر عالی و رسیدن به موفقیت برای کسب درآمد از دورکاری نیازمند رعایت نکاتی است که هر فردی در ابتدای مسیرش باید بداند. برای آشنایی کامل با فریلنسری و ظرافت‌های کاری آن، بهتر است از تیم تخصصی ویزیتل و مشاورانش کمک بگیرید. آیا تا به حال تجربه این کار را داشته‌اید؟

 

نمونه‌هایی از فعالیت‌های فریلنسری

کسب درآمد از دورکاری

دنیای فریلنسری و کسب درآمد از دورکاری آنقدر وسیع و متنوع است که تقریبا هر فردی با مهارت‌ها و توانمندی‌های متفاوت می‌تواند به آن وارد شود. برخی از فعالیت‌ها به خوبی در حوزه فریلنسری جای خودشان را پیدا کرده‌اند و برخی دیگر در ابتدای مسیر هستند.

در ادامه نمونه‌هایی از فعالیت‌های دورکاری را که امروزه بازار کار فوق‌العاده‌ای دارند به شما معرفی می‌کنیم:

 

۱. تولید محتوا

کسب درآمد از دورکاری

اگر اندک علاقه‌ای به نوشتن و نویسندگی دارید و مهارت‌های مورد نیاز این کار را آموخته‌اید، می‌توانید به حوزه تولید محتوا وارد شوید. تولید محتوا از شما فعالیت‌های دورکاری جذاب، پویا و پرطرفداری است که بازار کار پر رونقی دارد. تقریبا می‌توان گفت که تمام سایت‌ها و یا شبکه‌های اجتماعی، به نیروهای تولید محتوا نیاز دارند. برای انجام این کار تنها به یک لپ‌تاپ، خط اینترنت و مهارت نوشتن نیاز دارید. یادتان باشید که جند مقاله خوب و حرفه‌ای خود را به عنوان نمونه کار انتخاب کنید تا برای کارفرمایان بفرستید.

در ویزیتل بخوانید
پادکست چیست؟ رادیو به سبک اینترنتی

۲. بهینه‌سازی سایت و سئو

کسب درآمد از دورکاری

تا زمانی که اینترنت و سایت‌ها وجود دارند، فعالیت سئو و بهینه‌سازی سایت هم انجام می‌گیرند. اگر کمی به فعالیت‌های درون سایت و پشتیبانی آن علاقه دارید و توانمندی انجام این کار را در خود می‌بینید، می‌توانید به راحتی کسب درآمد از دورکاری داشته باشید. سئو سایت در واقع همان مهارت اجرای روش‌ها و اختصاص کلیدواژه‌ها به سایت است که باعث می‌شود شما در ابتدای لیست سرچ‌ موتور‌های جست‌وجوی اینترنتی دیده شوید. این کار به ترافیک سایت بسیار کمک می‌کند. بنابراین صاحبان سایت و کسب‌وکارهای اینترنتی همیشه به شما نیاز خواهند داشت.

 

۳. طراحی سایت

کسب درآمد از دورکاری

با آمدن اینترنت، کامپیوتر و لپ‌تاپ، فعالیت‌های اینترنتی نیز رونق گرفتند و هر روزه هم پیشرفت‌های قابل توجهی می‌کنند. تقریبا می‌توان گفت هر کسب‌وکاری که قصد دارد سایت مخصوص به خودش را راه‌اندازی کند، به طراح سایت نیاز دارند. اگر مهارت‌های گرافیکی و تخصصی طراحی سایت را بلدید و به آن علاقه دارید، بهتر است همین حالا به سراغ کسب درآمد از دورکاری بروید!

در ویزیتل بخوانید
کسب درآمد دلاری در ایران ؛ کشف راه‌های هیجان انگیز درآمد دلاری

۴. مدیریت شبکه‌های اجتماعی

کسب درآمد از دورکاری

شبکه‌های اجتماعی انقدر در زمینه کسب‌وکارهای آنلاین تاثیرگذار بوده‌اند که امروزه به عرصه مهم فعالیت‌های اینترنتی تبدیل شده‌اند. اما هر شبکه اجتماعی نیازمند مدیریت و پاسخگویی است. اگر به این نوع فعالیت علاقه دارید و مهارت‌های مربوط به آن را می‌شناسید، می‌توانید کار خود را شروع کنید. فراموش نکنید که اگر رزومه چندان قوی ندارید، نباید انتظار داشته باشید که در همان ابتدا مدیریت کانال‌ها یا صفحات مشهور و بسیار پرمخاطب را به شما بسپارند. بنابراین از کارهای کوچک شروع کنید تا به مدیریت پروژه‌های بزرگ برسید.

 

۵. مترجم

کسب درآمد از دورکاری

کسب درآمد از دورکاری با کار ترجمه هم امکان‌پذیر است. فقط کافیست به یک زبان تسلط داشته باشید تا خیل عظیمی از کارهای ترجمه به سمتتان روانه شود. برای شروع می‌توانید ترجمه مقاله‌های دانشجویی را بپذیرید تا با کسب مهارت و تجربه بیشتر سراغ کارهای بزرگ بروید.

 

۶. ویراستاری

کسب درآمد از دورکاری

آیا تا به حال فعالیت ویراستاری انجام داده‌اید؟ اصلاح متن‌ها و خواندن مطالب جدید کار بسیار لذت‌بخشی است. امروزه عده زیادی از نویسندگان برای کتاب‌ها یا مطالب خود به ویراستاران نیاز دارند. همچنین بسیاری از سایت‌ها و شرکت‌ها برای اصلاح متن‌هایشان افرادی را می‌خواهند که ویراستاری را به خوبی بلدند. پس اگر این حرفه جزو علاقه‌مندی‌هایتان است و توانایی انجام آن را دارید، معطل نکنید! فقط یادتان باشد که امانت‌دارب را در کار رعایت کنید.

 

چه مشتری‌هایی برای کسب درآمد از دورکاری مخرب هستند؟

کسب درآمد از دورکاری

باید این واقعیت را بپذیریم که کسب درآمد از دورکاری علی‌رغم تمام مزایا و نکات مثبتی که دارد، با چالش‌هایی هم همراه است. یک فریلنسر آگاه باید چالش‌های مهم فعالیت دورکاری را بشناسد و به موقع از آن دوری یا آن را مدیریت کند:

 

۱. همیشه مشتریان زیاد به معنای نزدیک شدن شما به موفقیت نیستند. یادتان باشد کارفرمایانی که به طور دائم ایجاد اضطراب می‌کنند یا مدام نکات منفی را به شما یادآور می‌شوند، ذهنتان را خسته می‌کنند. به این صورت شما برای طی کردن بخشی از مسیر کاری‌تان دچار ضعف می‌شوید.

 

۲. مشتریانی که بد حساب هستند و هزینه‌ کار را به موقع نمی‌پردازند، بزرگ‌ترین چالش برای کار فریلنسری به شمار می‌روند. این ویژگی درباره مشتری‌ها شاید در برخورد اول قابل تشخیص نباشد. اما با اندکی جست‌وجو و تحقیق می‌توانید ویژگی حسابرسی آن‌ها را بدانید.

 

۳. همیشه پذیرفتن کارهای یک برند مشهور و نامدار نشان از موفقیت شما در کسب درآمد از دورکاری نیست! بعضی اوقات این برندها یا موسسات مشهور برخلاف رزومه قوی که برای شما ایجاد می‌کنند، آنقدر مراحل تایید و پذیرش سختی دارند که همکاری با آن‌ها مانند افتادن در باتلاق است.

 

۴. کارفرمایانی که با حجم زیادی از کار به سراغتان می‌آیند اما در عمل بخش کوچکی از آن‌ها قابل اجرا هستند، می‌توانند شما را به دردسر بیندازند. یک فریلنسر خصوصا در ابتدای فعالیتش، نیاز به کارهای بی‌دردسر، ساده و آسان دارد تا رفته رفته جایگاه خودش را ارتقا دهد.

جمع‌بندی

در این مطلب آموختیم که فریلنسری دقیقا چیست و به چه مهارت‌هایی نیاز دارند. پس از خواندن این مطلب، اگر قرار باشد که شغل خودتان را تغییر دهید، آیا کسب درآمد از دورکاری را انتخاب می‌کنید؟ به نظر شما نقش مشاور و مربی متخصص برای موفقیت در این حوزه چه اندازه است؟

اگر می‌خواهید کسب درآمد از دورکاری را تجربه کنید و به سراغ فعالیت‌هایی بروید که به شکل فریلنسری انجام می‌گیرند، بهتر است همین حالا با ویزیتل تماس بگیرید. مشاوران و مربیان متخصص در حوزه دورکاری و فریلنسرینگ آماده ارائه خدمات مشاوره‌ای به شما هستند. پس تا دیر نشده اقدام کنید!

 

اشتراک‌گذاری

تیم محتوای ویزیتل، در تلاش است تا با ارائه‌ی بهترین و به‌روزترین محتواها در حوزه‌ی کسب و کار و سلامت، نیاز شما را برطرف کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *