تاریخ امروز۱۴۰۰/۰۸/۰۵
پاپ آپ

پاپ آپ ؛ یک پنجره‌ی مزاحم اما مفید

پاپ آپ یکی از رایج‌ترین نوع تبلیغات اینترنتی است. آیا تا به حال وقتی که در یک صفحه اینترنتی مشغول مطالعه یا دیدن چیزی بودید، با پنجره‌ای که بدون خواست شما و یک دفعه روی صفحه باز می‌شود، برخورد داشته‌اید؟ ممکن است این اتفاق بسیار برای شما آزاردهنده باشد و تکرار چندباره‌ی آن، تمرکز را از شما بگیرد. به این تبلیغات، تبلیغات پنجره‌ای هم گفته می‌شود.

اگر چه که برای مخاطبان بسیار آزاردهنده است اما بازاریابان با شناخت دقیق از آن و استفاده‌ی موثر و به جا از این پاپ آپ‌ها، می‌توانند یک نتیجه‌ی خوب و تاثیرگذار دریافت کنند. جالب شد؛ نه؟ دوست دارید اطلاعات بیشتری درباره‌ی این روش تبلیغاتی کسب کنید؟ تا پایان همراه ما در ویزیتل بمانید.

پاپ آپ چیست؟

پاپ آپ

تبلیغات پاپ آپ (Pop – up)، به نام تبلیغات بازشونده هم شناخته می‌شوند. این‌ها پنجره‌های بازشونده‌ای هستند که برای تبلیغات از آن‌ها استفاده شده است. زمانی که کاربرد وارد یک برنامه می‌شود با انجام برخی اقدامات مثل کلیک کردن با موس یا حرکت موس، پنجره‌ای باز می‌شود که اطلاعات این پنجره حاوی معرفی و پیشنهاد برخی از محصولات یا خدمات همان سایت یا یک سایت مرتبط با آن هستند.
این تبلیغات تنها نوعی از تبلیغات اینترنتی است که توسط تبلیغ‌کنندگان برای توجه کاربران وب استفاده می‌شود.

هیچ اندازه‌ی استانداردی برای تبلیغات Pop – up وجود ندارد. این پنجره‌ها می‌توانند دارای اشکال مختلف، اندازه‌های مختلف و یا حتی محتواهای بصری مختلف باشند. محتواهایی مثل یک تصویر، موشن‌گرافیک و یا ویدیو، از جمله محتواهایی هستند که به هدف تبلیغات بازشونده، یا پنجره‌ای در صفحه‌ی سایت نمایش پیدا می‌کنند.

به طور معمول دستوراتی که در یک پنجره‌ی پاپ آپ وجود دارد تنها شامل دستورات بستن (close)، کوچک‌کردن (minimize) و بزرگ‌کردن (maximize) هستند.
تبلیغات پنجره‌ای، محبوبیت چندانی در اینترنت ندارد. بسیاری از کاربران همیشه با شکایت از این تبلیغات به سراغ برنامه‌هایی می‌روند که بتوانند این تبلیغات را پنهان و یا حذف کنند.

یکی از مواردی که در باید در طراحی و کدنویسی چنین برنامه‌ای در نظر داشت این است که توانایی تشخیص تفاوت بین پنجره‌های تبلیغاتی pop – up و سایر برنامه‌ها از طرف کاربر وجود داشته باشد.
اگر یک برنامه متوقف کننده پاپ آپ نتواند تفاوتی میان پنجره‌ی تبلیغاتی بازشده و صفحه‌ی اصلی که توسط کاربر باز شده است تشخیص دهد، این برنامه ممکن است مشکلات بیشتری را برای کاربر ایجاد کند.

در ویزیتل بخوانید
تبلیغات کلیکی ؛ همه چیز درخصوص کاربرد این شیوه تبلیغاتی

تاریخچه پاپ آپ

پاپ آپ

آتان زاکرمن در سال ۱۹۹۴ تا ۱۹۹۹، کد اصلی آگهی‌های پاپ آپی را نوشت و در اختیار کاربران قرار داد. همان‌جا بود که پنجره‌های تبلیغاتی و یا Pop – up متولد شدند و از آن به بعد بود که زاکرمن به عنوان مخترغ آگهی‌های پنحره‌ای، شهرت جهانی یا حتی سرزنشی جهانی پیدا کرد!
زاکرمن در سال ۲۰۱۵ بعد از گذشت تقریبا ۲۰ و اندی سال از ابداع Pop-up ad، از کار خود ابراز پشیمانی کرد و بابت تولید آن‌ها از مردم و کاربران عذرخواهی کرد. زیرا که زاکرمن تصور می‌کرد تبلیغات پنجره‌ای کدنویسی شده، در صفحات جدا باز خواهند شد و کاربران را آزار نمی‌دهند.

با این وجود، تا مدت‌ها تبلیغات پنجره‌ای ،یکی از کلافه‌کننده‌ترین تبلیغاتی بود که در صفحات پشت‌سرهم باز می‌شدند و کاربرها را اذیت می‌کردند.
او در سخنرانی خود گفت: «کد‌های پاپ آپ برای راه‌اندزای پنجره و اجرای یک آگهی در آن است. متاسفم، نیت ما خوب بود.»

انواع پاپ آپ

پاپ آپ

با احتمال نزدیک به یقین، می‌توان گفت که همه‌ی افراد، تا به امروز با تبلیغات Pop – up در جست‌وجو و وب‌گردی‌های خود مواجه شده‌اند. در حالت کلی Pop-up ‌ها سه نوع اصلی هستند که در صفحات اینترنتی مشاهده می‌شوند. برای شروع به سراغ قدیمی‌ترین نوع پنجره‌های تبلیغاتی برویم تا به متداول‌ترین نوع آن‌ها هم برسیم:

پاپ آپ صفحه جدید

در این روش صفحه‌ای داخل یک تب مرورگر جدید باز می‌شود. استفاده از این روش تبلیغات تقریبا بسیار قدیمی و منسوخ شده است. با این وجود هنوز هم برخی از وب‌سایت‌ها به سراغ استفاده از آن‌ها می‌روند.

یکی از راحت‌ترین روش‌های مقابله با پاپ آپ صفحه جدید، استفاده از برنامه‌های مسدود‌کننده‌ای است که از نمایش این تبلیغات جلوگیری می‌کنند. حتی اگر صفحه، از سد برنامه‌های بلاک‌کننده هم عبور کند و باز شود، باز هم شانس کمی برای دیده شدن دارد. زیرا که اکثر کاربران بدون دیدن محتوای تبلیغ و ورود به آن، تبلیغ را می‌بندند و از آن عبور می‌کنند.
می‌توان گفت، همین دلایل بود که علاقه‌ی بازاریابان و تبلیغ‌کنندگان اینترنتی را در مورد استفاده از این نوع تبلیغات بنری کم کرد و در نهایت، امروزه به عنوان یک روش منسوخ شده و قدیمی شناخته می‌شود.

پاپ آپ تمام صفحه

پاپ آپ تمام صفحه، همان دسته از تبلیغات پنجره‌ای هستند که مخاطبان از آن‌ها دل خوشی ندارند. همان‌طور که از نام آن‌ها پیدا است، ابعاد بزرگی دارند و کل صفحه را پوشش می‌دهند، به همین دلیل است که برای کاربران آزاردهنده است و می‌تواند تمرکز آن‌ها را از هدف اصلی جست‌وجو، پرت کند.

از جمله محتواهایی که در این تبلیغات نشان داده می‌شود، برای تشویق کاربر به ثبت‌نام در سایت یا خبرنامه است. این نوع تبلیغ‌ها بیشتر دز زمان ترک صفحه توسط کاربر و در لحظات پایانی نمایش داده می‌شوند.

پاپ آپ داخل مرورگر

متداول‌ترین نوع تبلیغات بنری، پاپ‌آپ‌های داخل مرورگر هستند. جعبه‌های کوچک گفت‌وگو که در کناره‌های صفحه وب‌سایت به نمایش در می‌آیند یا در کنار صفحه، شناور هستند.این نوع از پاپ آپ‌ها بیشترین کارایی و بازدید را نسبت به دو نوع دیگر خواهند داشت و همچنین آزاردهندگی کمتری دارند.

تبلیغات پاپ آپ بر روی سایت شما چه تاثیری دارد؟

پاپ آپ

تبلیغات پاپ آپ در وب‌سایت، یکی از موثرترین روش‌ها برای تبدیل ترافیک ورودی به کلیک‌های ارزشمند برای تجارت شما هستند. شاید بگویید Pop – up از آزاردهنده‌ترین تبلیغاتی هستند که در اینترنت برای کاربر نمایش داده می‌شود، به همین دلیل نمی‌تواند تاثیرات مثبت و ارزش‌مندی را برای وب‌سایت ما داشته باشد!
اگر وقت و بودجه‌ی خود را برای ساخت یک وب‌سایت خوب و خیره‌کننده‌ برای جذب مخاطب صرف کنید، دوست‌ دارید بیشترین تلاش خود را برای بازگشت حداکثری سرمایه‌ی خود داشته باشید، درست است؟
خب، پس فکر استفاده از تبلیغات Pop-up را در ذهن خود نگه‌دارید تا با یک مثال به سراغ تاثیر و اهمیت آن برویم.

فرض کنید شما صاحب یک فروشگاه اینترنتی دوچرخه هستید.
یک مشتری احتمالی، به دنبال کسب اطلاعات درباره‌ی خرید یک دوچرخه جاده‌ای است. بنابراین به سراغ موتور جست‌وجوی گوگل می‌رود تا ده مورد از بهترین فروشگاه‌هایی که دوچرخه‌ی جاده‌ای می‌فروشند را بررسی کند.

در لیست فروشگاه‌هایی که ده دوچرخه مناسب و مورد علاقه‌ی مشتری را نمایش داده‌اند، به سراغ لینک فروشگاه‌ شما می‌آید و در سایت شما شروع به جست‌وجو مطالب می‌کند وکمی از اطلاعات سایت شما را می‌خواند.

چندماه بعد، سرانجام همان مشتری که حالا دوچرخه‌ی قبلی او خراب شده است، به فکر خریدن یک دوچرخه‌ی جاده‌ای جدید است و حتی چیزی ازسایت شما و اطلاعاتی که شما به او دادید به یاد ندارد!
او دوچرخه‌ی جدید را خریداری می‌کند و هیچ تعامل دوباره‌ای با فروشگاه شما نخواهد داشت.  به همین راحتی فرصت تجارت برای شما از دست رفت!

پاپ آپ

در ارتباط اول مشتری وقتی که به قصد جست‌وجو وارد سایت شما شد، تنها با اطلاعاتی متمرکز درباره‌ی دوچرخه روبه‌رو شد و نه چیز دیگری. هیچ چیز از قبل برنامه‌ریزی‌ شده و مهمی وجود نداشت که او را وارد کند وقتی آماده‌ی‌ خرید است، دوباره به سراغ سایت شما برگردد.
برای مثال اگر پنجره‌ای تبلیغاتی وجود داشت که به او پشنهاد دهد در اولین خرید خود از ۱۰% تخفیف برخوردار خواهد بود، این فرصت را داشتید که توجه او را جلب کرده و احتمال ادامه ارتباط با وب‌سایت شما افزایش پیدا کند.

در این صورت مشتری انگیزه‌ی اضافی و اطلاعات از تخفیفات خرید از شما و درخواست‌هایی در صندوق ورودی ایمیل خود داشته است تا به او یادآوری کند، فروشگاه شما وجود دارد و می‌تواند هنگامی‌که او آماده‌ی خرید بود، به سراغ فروشگاه شما بیاید.

این قدرت استفاده از تبلیغات پاپ آپ در وب سایت شما است. حالا می‌توانید یک‌بار دیگر به استفاده از این پنجره‌های تبلیغاتی، هرچقدر هم که به نظر مخاطب آزاردهنده باشد، فکر کنید و روی آن برنامه‌ریزی کنید.

اگر به فکر استفاده از این روش تبلیغاتی افتاده‌اید، مشاوران ما در ویزیتل می‌توانند به شما کمک کند استراتژی‌ها مناسب و کارآمدی را استفاده کنید تا نتیجه‌ی بیشتری داشته باشد.

مزایای پاپ آپ

پاپ آپ

به نظر می‌رسد که هیچ‌کس علاقه‌ای به تبلیغات Pop – up ندارد. اگر وب‌سایت خود را برای انسان طراحی می‌کنید و موتورهای جست‌وجو هدف اصلی شما نیستند، تجربه‌ی کاربر باید اولین تمرکز شما در هنگام استفاده از هر تبلیغات است.

با این وجود، یک قابلیت غیرقابل انکار وجود دارد که می‌گوید: برخلاف این که گزارش‌ها از آزاردهنگی تبلیغات پنجره‌ای برای کاربران خبر می‌دهد؛ اگر این تبلیغات به درستی اجرا شوند، می‌توانند بسیار کارآمد و تاثیرگذار باشند. در واقع پنجره‌های بازشویی که به سبک درست و به صورت انتخابی در وب‌سایت‌ خود اجرا می‌کنید بهترین و نتیجه‌بخش‌ترین تاثیرات را می‌توانند داشته باشند. نتایج مثتبی که به عنوان مزایای پاپ آپ هستند می‌توانند این موارد باشند:

 • اجرای یک استراتژی Pop – up ، بلافاصله باعث افزایش توجه کاربران می‌شود.
 • پنجره‌های بازشو معمولا دارای نرخ کلیک مناسب (غالباً در حدود ۲% ) بالاتر از سایر تبلیغات هستند.
 • پنجره‌های بازشو به BitNinja (فایروال امنیتی)کمک کردند تا اشتراک‌ها را ۱۱۴ درصد افزایش دهند و منجر به افزایش ۱۶۲% درصدی لیدها شوند.
 • پنجره‌های بازشو به همه نشان داده می‌شوند و به دلیل این که باید بسته شوند، ۱۰۰% مشاهده دارند.
 • نرخ تبدیل پاپ آپ‌ها ۳% است. ممکن است نرخ تبدیل ۳ درصد، آن‌چنان چشم‌گیر نباشد اما ۳% از هر بازدیدکننده وب‌سایت، با گذشت زمان به تعداد قابل توجهی تبدیل می‌شود.
 • پنجره‌های بازشو و پراستفاده که برای خوانندگان و بازدیدکنندگان ایجاد می‌شوند، ارزش ایجاد می‌کنند.
در ویزیتل بخوانید
مهارت سخنرانی ؛ مهم‌ترین ابزار برای برقراری ارتباط با مخاطبان

معایب پاپ آپ

پاپ آپ

در کنار همه‌ی مزایایی که گفتیم، معایب Pop-up هیچ‌‌وقت نتوانسته‌اند از چشم دور بمانند. معایبی مثل:

 • بازشدن ناخواسته بنرهای تبلیغاتی و آزاردهندگی آن‌ها
 • وجود چندین و چند آگهی و تبلیغ در هر صفحه‌ی سایتی که باز می‌کنید
 • نبودن کنترل خاص روی محتوای تبلبغاتی بنری و امکان مناسب نبودن آن‌ها
 • بهم ریختن تمرکز کاربر از موضوع اصلی و دنبال کردن مطالب متفرقه به جای هدف اصلی جست‌وجو توسط کاربر

چگونه بازاریابان به طور موثر از تبلیغات پاپ آپ استفاده کنند؟

اگر به عنوان یک بازاریاب از اهمیت استفاده از تبلیغات بنری آگاه هستید و قصد دارید از آن‌ها در وب‌سایت‌ها و فروشگاه‌های اینترنتی خود استفاده کنید؛ پس بهتر است برای شروع، Pop – up ثابت را کنار بگذارید و از سبک تبلیغاتی شناور یا بنرهای قابل جابه‌جایی استفاده کنید.

این یک تجربه بهتر و سازگارتر را فراهم خواهد کرد. پنجره‌های تبلیغاتی نباید مردم را آزار دهد، پس بهترین راه این است که پنجره‌های پشت‌ سرهم و جدید، یک‌باره برای مخاطب باز نشود تا باعث کلافگی و آزار او شود.

دومین راهی که باید از آن استفاده کنید، آزمایش است. آزمایش، آزمایش و بازهم آزمایش. اگر تصمیم دارید از یک پاپ آپ رایگان به سراغ یک Pop – up سفارشی و اختصاصی بروید، باید آماده‌ی ریسک کردن و پذیرش نقاط قوت و ضعف در بنرهای آزمایشی خود باشید.

موثر بودن یا نبودن پنجره‌های بازشو به محتوای قرار گرفته در آن و مدل وب‌سایت شما بستگی دارد. آن چه که برای یک وبلاگ یا سایت شرکتی مناسب است ممکن است برای سایت‌های فروشگاهی مناسب نباشند. اگر راهی برای آزمایش و اندازه‌گیری نتایج ندارید یا اگر در سایت یا محیطی کار نمی‌کنید که بتوانید نتایج یک تست ناموفق برای سایت خود را قبول کنید، بهتر است از تبلیغات بنری دوری کنید. زیرا که بازخورد‌های منفی و نتایج بد این کار می‌تواند ضرر جبران ناپذیری به کسب‌وکار شما وارد کنند.

در ویزیتل بخوانید
اسپم چیست ؟ کشف رازی برای خلاص شدن از شر این اسپم‌ها

استراتژی‌های Pop-up که در سایت‌های شرکتی مناسب است

پاپ آپ

استراتژی‌هایی در مورد تبلیغات بنری وجود دارد که با استفاده از آن‌ها در وب‌سایت‌های شرکتی، تاثیرگذاری موفق Pop – up بیشتر خواهد شد. این استراتژی‌ها می‌توانند شامل مواردی باشند که به آن‌ها اشاره خواهد شد:

اشتراک‌ها: اجرای یک پاپ آپ به سبک شناور، نرخ اشتراک را بدون افزایش نرخ پرش، دوبرابر می‌کند.

محتوای برتر: اگر در حال تبلیغ یک مقاله سفید، کتاب الکترونیکی یا بخش دیگری از محتوای برتر ورودی هستید، یک پنجره بازشو ممکن است روشی موفقیت‌آمیز برای جلب توجه به آن، افزایش تبدیل و تقویت تولید لید باشد.

تبلیغات شناور انتهای صفحه: گاهی اوقات مشکل تبلیغات شناور این است که بی‌درنگ، وقتی بازگذاری می‌شوند کاربران به صفحه دسترسی پیدا می‌کنند و کاربران بلافاصله آن را می‌بنند. زیرا که از سایتی که وارد آن شده‌اند چیزی نمی‌داند. به جای استفاده از این روش، هنگامی که بازدیدکنندگان در پایین صفحه قرار می‌گیرند، مثل انتهای یک پست وبلاگ- از یک تبلغ شناور استفاده کنید.

استراتژی‌ها و ریزه‌کاری‌های مهمی که در تولید بنرهای تبلیغاتی یا Pop – up وجود دارد، می‌توانند به راحتی از قلم بی‌افتند و موجب شوند نتیجه‌ی تمام تلاش و هزینه‌ی شما برای این کار بیهوده باشد.  مشاوران ویزیتل به عنوان یک پلتفرم مشاوره در کسب‌وکار به کمک شما می‌آید تا بیشترین بازگشت سرمایه‌ را از برنامه‌ریزی‌های و تلاش‌های کسب‌وکار خود دریافت کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با ما در ارتباط باشید.

 

بهترین روش‌های تبلیغاتی پاپ آپ

 • قسمت‌های پنجره بازشو را به خوبی طراحی کنید. دکمه‌های «x» یا «نه» را به وضوح مشخص کنید یا به افراد اجازه دهید برای بستن پنجره‌ی Pop – up به راحتی اقدام کنند. گزینه‌های خروج را پنهان نکنید.
 • محتوا یا تبلیغاتی را که نشان می‌دهید، به گونه‌ای طراحی کنید که مربوط به صفحه‌ای که در آن هستند، باشد.
 • ارزشی یا خدماتی را که ارائه می‌دهید (کتاب الکترونیکی، تخفیف، جشنواره‌ها و …) را در مرکز و نقطه‌ی قابل دید بنر طراحی کنید.
 • پنجره‌های بازشو را فقط زمانی نشان دهید که بازدیدکنندگان یا خوانندگان شما آماده‌ی دیدن آن‌ها هستند.
 • از شخصیت و خلاقیت استفاده کنید تا کاربران نتوانند به راحتی و سرعت از آن بگذرند و زمان خود را برای دیدن و خواندن محتوای بنر صرف کنند.
 • از انواع Pop – up مناسب برای هدف خود استفاده کنید.

چند روش موثر برای افزایش نتیجه‌بخش پاپ آپ‌ها

اکنون دید و فکر بهتری نسبت به کارکرد پنجره‎های بازشو دارید و چگونگی اجرای موثر آن‌ها را می‌شناسید. حالا زمان آن رسیده به سراغ بررسی و صحبت درباره‌ی چند روش شگفت‌آور و موثر برای استفاده از این نوع از تبلیغات اینترنتی برویم:

۱.     فرم را در صفحه فرود خود مخفی کنید

اولین روش ابتکاری و موثر برای استفاده از پنجره‌های بازشو این است که فرم‌ها را در صفحه فرود خود مخفی کنید. هر چه صفحه فرود شما از زمینه‌های بیشتری برخوردار باشد، نرخ تبدیل آن پایین‌تر است.بنابراین اگر صفحه فرود شما هیچ فیلد قابل مشاهده‌ای نداشته باشد، نرخ تبدیل آن بهتر خواهد بود.

۲.     برای خرید اول تخفیف در نظر بگیرید

اگر شما به عنوان یک کاربر و مشتری، مایل به خریدن چیزی از یک فروشگاه اینترنتی باشید و ۱۰% تخفیف در دسترس شما باشد، می‌خواهید در مورد آن بدانید. پس این می‌تواند یکی از روش‌های موثر برای ماندگار کردن تبلیغ یا فروشگاه، در ذهن کاربران باشد.

۳.     ارتقا محتوا، کتاب الکترونیکی یا محتوای اختصاصی را ارائه دهید

اختصاصی‌سازی محتوای وب، ارزش ذهنی بازدیدکنندگان را برای آن محتوا، افزایش می‌دهد. آن چه در دسترس عموم نیست، باید حاوی اطلاعات با ارزش‌تری نسبت به آن‌چه که هست باشد.

۴.     یک پیشنهاد محدود به بازدیدکنندگان یادآوری کنید

تایمرهای شمارش معکوس که در پیمایش هدر یا پاورقی تعبیه شده‌اند، توانایی ارتباط بازدیدکننده با وب‌سایت شما را قطع نمی‌کند. آن‌ها به سادگی یادآور می‌شوند آن چه شما ارائه می‌دهید برای همیشه وجود نخواهد داشت و باید از آن دیدن کنند، در غیر این صورت، آن‌ها را از دست می‌دهند.

۵.     جلوگیری از رها کردن صفحه خرید

اگر یک کاربر محصولی از فروشگاه شما را انتخاب کند در سبد خرید خود قرار دهد و سپس اقدام به ترک آن کند، این پنجره خروجی ظاهر خواهد شد. به طور متوسط ۶۹.۵۷% از کل سبدهای خرید تجارت الکترونیکی رها شده‌اند. شما باید تمام تلاش خود را انجام دهید تا خریداران احتمالی درصفحه پرداخت باقی بمانند. در این‌جا Pop – up‌ ها هستند که به کمک خواهند آمد.

جمع‌بندی

در بحث جمع‌بندی، یک‌بار دیگر به اهمیت تبلیغات پاپ آپ باید اشاره کنیم. این تبلیغات با وجود این‌ که آزاردهنده هستند و بسیاری از نرم‌افزارها و برنامه‌ها برای حذف و متوقف کردن آن وجود دارد، می‌تواند یک منبع تبلیغی خیلی خوب و موثر داشته باشید. استفاده از استراتژی‌های هم در تبلیغات بازشونده هم می‌توانند مهم‌ترین بخش تولید این نوع از تبلیغات باشند.

اکنون زمان آن رسیده که شما برای ما بنویسید. چقدر به این نوع از تبلیغات اینترنتی اهمیت می‌دهید و انجام آن را ضروری می‌دانید؟ کدام یک از روش‌ها و کارهای را برای ازیبن بردن این تبلیغات استفاده کرده‌اید؟
ما در ویزیتل، به عنوان یک مشاور و همراه، در کنار شما هستیم. سوالات و نظرات خود را از ما بپرسید.
اشتراک‌گذاری

تیم محتوای ویزیتل، در تلاش است تا با ارائه‌ی بهترین و به‌روزترین محتواها در حوزه‌ی کسب و کار و سلامت، نیاز شما را برطرف کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *