تاریخ امروز۱۴۰۰/۰۸/۰۵
نیچ مارکتینگ

نیچ مارکتینگ ؛ بازاریابی گوشه‌ای و معجزه آن در بازاریابی

در این مطلب می‌خواهیم برای شما از نیچ مارکتینگ صحبت کنیم. قبل از هر چیز باید بپرسیم تا به حال برایتان اتفاق افتاده است که در مدرسه یا دانشگاه، یک فرد چپ دست را موقع امتحان دادن ببینید که هیچ میز مناسبی برای امتحان دادن او وجود ندارد؟ یا اصلا خودتان به عنوان یک آدم چپ دست برای پیدا کردن میز مناسب و نوشتن دچار مشکل شده‌اید؟

واقعیت این است که بخش‌های کوچکی از بازار وجود دارند که بسیاری از شرکت‌ها و کسب‌وکارهای بزرگ به آن توجه نمی‌کنند! به همین دلیل هم بسیاری از اوقات گوشه‌هایی از بازار هدف با مشکل مواجه می‌شوند.

این گوشه‌های کوچک و دنج در بازار را با عنوان نیچ مارکتینگ یا نیچ مارکت می‌شناسند. حالا فکرش را بکنید که یک شرکت یا کسب‌وکار، به این فکر بیفتد که به سراغ نیچ مارکتینگ برود و حفره‌های کوچک اما خالی بازار را پر کند.

به نظرتان چه اتفاقی می‌افتد؟ چقدر امکان دارد  که فعالیت شما به عنوان برپا کننده نیچ مارکت رونق بگیرد و به خودش مشتری جذب کند؟

اگر دوست دارید با نیچ مارکتینگ و ویژگی‌ها و اثرات فوق‌العاده آن روبه‌رو شوید، ما را در ویزیتل همراهی کنید. همچنین پس از پایان این مطلب برای دریافت مشاوره و آگاهی بیشتر می‌توانید با ما تماس بگیرید.

 

نیچ مارکت چیست؟

نیچ مارکتینگ

اگر بخواهیم مفهوم نیچ مارکتینگ را به زبان ساده برایتان بگوییم، می‌توانیم آن را به جعبه‌ بزرگی تشبیه کنیم که وقتی در آن را باز می‌کنیم، جعبه کوچکی در یک گوشه از آن قرار دارد. جعبه کوچکی که محتویاتش با دیگر محتویات درون جعبه فرق دارد. این جعبه کوچک جادویی nich market یا nich marketing است. نیچ مارکت را با نام‌هایی مانند جاویژه، یا بازاریابی گوشه‌ای هم می‌شناسند که در میان صاحبان کسب‌و‌کار کمتر معروف است.

نیچ مارکت به زبان ساده یعنی انتخاب بخش‌هایی از بازار هدف، که رقیبان بزرگ‌تر هنوز روی آن دست نگذاشته‌اند.

یک مثال ساده درباره نیچ مارکت استفاده از مدل‌های کودک برای تبلیغ لباس است که بخشی از این مدل‌ها را کودکان مبتلا به سندروم داون تشکیل می‌دهند. این اقدام فروشندگان لباس، در واقع دست گذاشتن روی بخشی از بازار هدف است که دیگر رقبا هنوز به آن وارد نشده‌اند یا وارد نمی‌شوند. اگر در نیچ مارکت موفق شوید و آن را به درستی اجرا کنید، محبوبیت شما هم بیشتر خواهد شد و کم‌کم جمع زیادی از مشتریان وفادار را به خودتان جذب می‌کنید.

اما باید پرسید که این مشتری‌های وفادار کجا هستند و چگونه به سمتتان جذب می‌شوند؟ زمانی که نیچ مارکت را آغاز کردید چطور باید محصولاتتان را عرضه کنید و این کار با برند شما چه خواهد کرد؟ ویزیتل می‌تواند در این مسیر شما را همراهی کند و برای استفاده از نیچ مارکتینگ آماده شوید.

 

استفاده از نیچ مارکتینگ چه مزایایی دارد؟

نیچ مارکتینگ

اگر صاحب یک کسب‌وکار هستید، خصوصا کسب‌وکارهای نوپا، در ابتدای استفاده از هر روشی، بهتر است مزایای آن را در نظر بگیرید. یادتان باشد حالا که قصد دارید به مخاطب‌های در اقلیت که کمتر به نیازهایشان توجه می‌شود، بپردازید، مزیت‌های فوق‌العاده و قابل توجهی را به دست می‌آورید:

 

۱. بازار رقابتی خلوت‌تری خواهید داشت

مهم‌ترین مزیت استفاده از نیچ مارکتینگ خلوت بودن بازار رقابتی است. زمانی بازار هدف شما منحصربه‌فرد و خاص است، شما تک‌تاز خواهید بود و کمپانی‌های کمتری با شما رقابت می‌کنند. در زمینه کسب‌وکار، هرچه بازار رقابتی خلوت‌تر باشد، مسیر موفقیت برای شما هم هموارتر خواهد بود. بنابراین دیگر نیازی نیست که هر روز فعالیت و قیمت‌های محصولات رقیب را بررسی کنید تا بتوانید در میدان رقابتی پیروز باشید. فراموش نکنید اگر نیچ مارکت شما فقط به برند خودتان اختصاص دارد و تا به حال هیچکس به سراغ آن نرفته است، یک دوستی ابدی میان شما و مخاطبتان شکل خواهد گرفت.

 

۲. جذب مخاطب به آسانی صورت می‌گیرد

زمانی که در یک بازار عادی اقدام به تبلیغات برای معرفی برند خود می‌کنید، باید زمان و هزینه زیادی را برای تبلیغات و معرفی صرف کنید. البته در بسیاری از موارد هم این صرف زمان و هزینه، سخت است و پاسخ مورد نظر شما را نمی‌دهد.

اما وقتی که جاویژه یا نیچ مارکت خود را به درستی شناختید و فعالیتتان را شروع کردید، به طور دقیق می‌دانید که مخاطب‌هایتان بیشتر در کدام فضاها حضور دارند. چه زمانی آنجا هستند و چگونه رفتار می‌کنند. این ویژگی به شما کمک می‌کند که در زمان و هزینه‌هایتان صرفه‌جویی کنید و در نتیجه مخاطبان را به سمت خود بکشانید.

 

۳. رابطه میان و شما و مخاطب‌ها عمیق‌تر خواهد بود

فکرش را بکنید که مخاطب هدف شما در زمینه فعالیتتان، یک جامعه بزرگ باشد. قطعا برقراری ارتباط صمیمی‌تر و عمیق با آن‌ها دشوار خواهد بود. اما در nich marketing به دلیل محدود بودن مخاطبان رابطه عمیقی میان شما و مخاطبتان شکل می‌گیرد. برای این کار می‌توانید از ایمیل‌های شخصی‌سازی شده استفاده کرده یا با پیگیری مشکلات مخاطبان خود برای رفع آن‌ها تلاش کنید.

 

۴. پیام برند خود را به خوبی به مخاطب می‌رسانید

در نیچ مارکتینگ کارهایی را انجام می‌دهید که مخصوص به یک گروه خاص است. عکس‌ها، عبارات و فعالیت‌هایی که به کار می‌برید، در واقع به شکل اختصاصی برای افراد محدودی طراحی شده است که در نیچ مارکتینگ شما قرار دارد. بنابراین شما در حال صحبت به زبان خود آن‌ها هستید و به این صورت یک رابطه قوی و عمیق میانتان شکل می‌گیرد و در نهایت پیام برندتان را به خوبی به مخاطب شما می‌رساند.

 

۵. نیچ مارکت به سرعت شما را تبدیل به برند می‌کند

این مزیت برای کسانی که به تازگی وارد بازار کسب‌وکار شده‌اند، بسیار اهمیت دارد. زمانی که شما نیچ مارکتینگ را انتخاب می‌کنید، در واقع کمک کرده‌اید که با سرعت بیشتری تبدیل به یک برند شوید. بنابراین مسیر برندینگ را سریع‌تر و با شتاب بیشتری طی خواهید کرد و رونق کسب‌وکار شما بیشتر خواهد بود.

 

۶. به راحتی بازارهای اختصاصی را تصاحب می‌کنید

گفتیم که نیچ مارکتینگ دست گذاشتن روی گوشه‌ای از بازار یا جاویژه است که تا به حال هیچ یک از رقبا به سمت آن نرفته‌اند‌. بنابراین با انتخاب نیچ مارکت این امکان را دارید که بازارهای اختصاصی را تصاحب کنید و به عنوان برند خاص در یک حوزه مشخص معرفی شوید.

 

آشنایی با مزایای نیچ مارکتینگ تنها یک قدم جزیی برای رسیدن به این هدف و دست یافتن به چیزی است که در ذهنتان دارید. اما سوال اصلی در اینجا مطرح می‌شود که چطور می‌توان جاویژه  را در بازار رقابتی شناسایی کرد؟ مخاطبان جاویژه را بر اساس چه ویژگی‌هایی می‌توان شناسایی کرد و این کار به چه شکلی انجام می‌گیرد؟

ما در ویزیتل با ارائه مشاوره‌های تخصصی توسط تیم حرفه‌ای مشاوران، می‌توانیم پاسخ این سوالات را به خوبی به شما بدهیم و برندتان را هر چه زودتر به موفقیت نزدیک کنیم.

 

 

مخاطبان جاویژه را چگونه پیدا کنیم؟

نیچ مارکتینگ

پیدا کردن مخاطبان در نیچ مارکت قدم مهم و اصلی برای اجرای این سبک بازاریابی است. باید بدانید که راه‌های زیادی برای یافتن مخاطبان در فعالیت nich marketing  وجود دارد که باید هر کدام از آن‌ها را کاملا متناسب با نیاز کسب‌وکار خود تعیین کنید:

 

۱. جاویژه بر اساس موقعیت‌های جغرافیایی یا جاویژه محلی

در این تقسیم‌بندی از نیچ مارکتینگ افراد را با توجه موقعیت مکانی و جغرافیایی‌شان انتخاب می‌کنیم. مانند افراد در یک شهر خاص یا منطقه معین و … . مثال مشخص درباره این مورد، سامانه هوشمند درخواست تاکسی به نام “چیتکس” است که مخصوص افراد ساکن در شهر مشهد طراحی شده است.

به این صورت ساکنین این شهر بیشتر به سراغ استفاده از تاکسی آنلاین محلی خود می‌روند و آن را به عنوان اولین انتخاب خود در نظر می‌گیرند.. این ویژگی برای مسافران این شهر خاص نیز محبوبیت و جایگاه ویژه‌ای می‌یابد.

 

۲. جاویژه براساس جمعیت‌شناسی

روش دیگری که می‌توان به وسیله آن مخاطبان نیچ مارکت را معین کرد، جمعیت‌شناسی است. جنسیت، سن، طبقه اجتماعی، شغل، میزان درآمد و ویژگی‌هایی از این قبیل، گزینه‌های مناسبی هستند که می‌توانید به وسیله آن‌ها، بازار هدفتان را مشخص کنید.

بهترین مثال درباره نیچ مارکتینگ براساس جمعیت‌شناسی، شبکه اجتماعی فیسبوک است. این کمپانی در ابتدا فقط برای دانشجویان دانشگاه هاروارد طراحی شده بود. اما پس از کسب موفقیت در اولین نیچ مارکت خود، فعالیتش را به کل دانشگاه‌های آمریکا و در نهایت به سایر جهان گسترش داد. امروزه فیسبوک به عنوان یکی از محبوب‌ترین شبکه‌های اجتماعی در میان افراد مختلف با جایگاه و فرهنگ متفاوت شناخته می‌شود.

 

۳. نیچ مارکتینگ براساس روانشناسی و سایکوگرافی

در این روش، می‌توانید افراد را براساس عادت‌ها، سرگرمی‌ها، سبک زندگی، گرایشات سیاسی و همچنین ویژگی‌های شخصیتی آن‌ها انتخاب کنید. زمانی که این سبک تقسیم‌بندی را روی افراد انجام می‌دهید، راحت‌تر می‌توانید جزییات مربوط به آن‌ها را بدانید و مخاطبانتان را بیشتر بشناسید.

نیچ مارکتینگ

۴. نیچ مارکتینگ بر اساس محصول

نیچ مارکت براساس محصول، یک روش بسیار کاربردی برای دستیابی یه موفقیت در این فعالیت است. این روش شما را به مرحله تولید محصولات می‌برد و لازم است که به جای بررسی کسب‌وکارها، محصولات را بررسی کنید. این کار به شما کمک می‌کند که یک محصول خاص را در بالاترین کیفیت و بهترین شرایط به مخاطب عرضه کنید.

تصور کنید به جای فروش همه نوع لوازم‌التحریر، تنها روی فروش مداد رنگی تمرکز کرده‌اید. شاید بپرسید که چرا مخاطبان به جای خرید از یک فروشگاه لوازم‌التحریر که همه نوع محصولی دارند، باید شما را انتخاب کنند؟

پاسخ این سوال ساده است. زیرا محصولات شما بسیار خاص است و تنوع بی‌نظیری دارد. علاوه‌بر این‌ها مخاطبان می‌توانند مداد رنگی‌ها را همراه با دفترچه توضیحات، برگه ضمانت و … دریافت کنند. پس چه انتخابی بهتر از این؟!

دیجیکالا مثال واضح و روشن نیچ مارکتینگ براساس محصولات است. این فروشگاه اینترنتی که امروزه به عنوان بزرگ‌ترین شبکه آنلاین خرید محصولات در ایران به شمار می‌رود، در ابتدا فقط محصولاتی مانند گوشی موبایل و دوربین را عرضه می‌کرد. پس از مدتی با دست یافتن به جاویژه مورد نظر خود، انواع محصولات را نیز به لیست خود اضافه کرد و امروزه هر کسی را که می‌بینید، از این فروشگاه اینترنتی حرف می‌زند.

 

۵. جاویژه براساس قیمت

در نیچ مارکتینگ براساس قیمت، قیمت محصولاتتان را به صورت بسیار گران، متوسط و معمولی و در نهایت ارزان مشخص می‌کنید. در تعیین قیمت محصولات باید به موقعیت جغرافیایی، شخصیت‌شناسی و نوع محصول دقت کنید. زیرا تاثیر مستقیمی روی تعیین قیمت شما دارند.

 

تمامی روش‌های یافتن مخاطب که بیان کردیم، با استفاده از ابزارهایی مانند گوگل آنالیتیکس یا در اینسایت‌ شبکه‌های اجتماعی قابل دستیابی هستند. هر چه به این جزییات بیشتر توجه کنید و بازار هدفتان را بهتر بشناسید، نیچ مارکتینگ موفق‌تری هم خواهید داشت.

 

چطور به یک نیچ مارکتینگ موفق برسیم؟

نیچ مارکتینگ

دستیابی به موفقیت در حوزه نیچ مارکتینگ چندان آسان نیست. اما با به‌کارگیری دقیق روش‌های آن، می‌توانید به آنچه که در نظر دارید برسید.

 فراموش نکنید پیش از آنکه نیچ مارکت خود را عملی کنید، بازار هدفتان را با دقت بررسی کنید و مطمئن شوید که این بازار می‌تواند شما را به سود برساند. پس از آنکه مطمئن شدید، وقت آن است که پنج کار مهم برای اجرای این فعالیت را انجام دهید.

اگر می‌خواهید به یک نیچ مارکت موفق دست یابید و در آن خاص باشید، باید پنج گام اصلی و مهم را بردارید.

 

۱. گام اول: تحقیق کنید

تحقیق کردن را دست کم نگیرید! انجام یک بازاریابی موفق، با تحقیق خوب و کامل همراه است. بنابراین بهتر است پیش از انجام هر کاری، درباره مخاطبان و بازار هدف خود، علاقه‌مندی و دسته‌بندی آن‌ها، اطلاعات کاملی را پیدا کنید. شما در تحقیق باید به مرحله‌ای برسید که مخاطبان را حتی بهتر از خودشان بشناسید. در این صورت می‌توانید مطمئن شوید که فعالیت خود را به درستی انجام می‌دهید و راه رسیدن به موفقیت برای شما هموار است.

 

۲. گام دوم: دغدغه جاویژه‌های خود را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

برای این کار فقط کافیست که مکالمات نیچ مارکت خود را دنبال کنید. سعی کنید که دغدغه، چالش‌ها، مشکلات و علایق نیچ مارکت خود را از طریق شبکه‌های اجتماعی بشناسید. باید ببینید چه حرف‌هایی میان آن‌ها رد و بدل می‌شود؟ درباره رقیبانتان چه نظری دارند و چه راه‌حل‌هایی را عملی‌ می‌دانند؟ زمانی که این مرحله را به درستی پشت سر بگذارید، خدمات بهتری هم ارائه خواهید داد.

نیچ مارکتینگ

۳. گام سوم: گفت‌وگو با نیچ مارکت خود را فراموش نکنید

معجزه گفت‌وگو را از یاد نبرید. در ابتدای کار بهتر است که به شکل ساده با جاویژه‌های خود صحبت کنید و پیامتان را در ساده‌ترین و واضح‌ترین شکل به آن‌ها برسانید.

این کار را از طریق ایمیل و مقاله‌ها انجام دهید تا به خوبی در ذهن مخاطب نقش ببندید. پس از این، جاویژه شما بی‌صبرانه منتظر است تا شما محصول خودتان را  عرضه کنید و به نمایش بگذارید.

 

۴. گام چهارم: تبلیغات را کلید بزنید

تبلیغات گام اصلی برای اجرای نیچ مارکتینگ است. حالا که مخاطبان شما از نظر روحی آماده دریافت تبلیغ و محصولات هستند، باید کار تبلیغات را کلید بزنید. توجه کنید که این مرحله با وسواس، دقت و هدفمندی ویژه‌ای انجام بگیرد. در این مرحله از انواع روش‌ها و به‌ویژه اینفلوئنسر مارکتینگ کمک بگیرید.

پس از آنکه تبلیغات را انجام دادید و محصول خود را به جاویژه‌تان عرضه کردید، نظر و پیشنهادات آن‌ها را جدی بگیرید و در مراحل بعدی کار آن را بهبود ببخشید. به این ترتیب به عنوان یک برند، تاثیرگذاری بسیار بیشتری خواهید داشت.

 

۵. گام پنجم: رصد نیچ مارکت را به شکل مرتب انجام دهید

رصد کردن نیچ مارکت در جریان فعالیت‌ و به کمک شبکه‌های اجتماعی، بهترین کاری است که می‌توانید برای رشد و بهبود کسب‌وکارتان انجام دهید. نظرات و پیشنهادات و راه‌حال‌های نیچ مارکت خود را پیگیری کنید و بدانید هیچکس به اندازه مشتریان وفادار شما نمی‌تواند نقاط قوت و ضعف‌هایتان را به شما بگوید.

سعی کنید که با این روش، در کار خود عمیق‌تر شوید و مسائلی را که مانع پیشرفت شماست از بین ببرید.

 

 

به نظر شما کدامیک از شبکه‌های اجتماعی، تصویر دقیق‌تری از نیچ مارکت‌ها به شما می‌دهند؟ آیا فکر می‌کنید به کارگیری یک روش واحد برای پیشبرد اهداف برای کسب‌وکار شما کافیست؟

برای یافتن این سوالات و انتخاب مسیر درست، نیاز به یک مشاوره حرفه‌ای و تخصصی دارید. ویزیتل این امکان را در اختیارتان قرار داده تا از بهترین مشاوره‌ها و تیم‌های تخصصی برای موفقیت در کسب‌وکارتان بهره ببرید.

 

ویژگی‌های مهم نیچ مارکتین†

نیچ مارکتینگ

زمانی که شما به عنوان یک کسب‌وکار یا شرکت، روش نیچ مارکت را انتخاب می‌کنید، باید ویژگی‌های مهم آن را به خوبی بشناسید. Nich market با خصوصیات منحصربه‌فردی شناخته می‌شود که آن را از دیگر روش‌ها متمایز می‌کند:

 

۱. کوچک و محدود بودن بازار

اولین و مشهورترین ویژگی بازاریابی گوشه‌ای، کوچک و محدود بودن بازار است. برای مثال بانکی را در نظر بگیرید تصمیم دارد وام ویژه سالمندان را ارائه کند. یا فروشگاهی که فقط محصولات نوزادی تا ۱ سالگی را عرضه می‌کند. این فعالیت‌ها با محدود کردن بازار خود، یک نیچ مارکت را رقم می‌زند.

 

۲. تعداد سودآور مخاطبان

ویژگی مهم دیگر در نیچ مارکت، تعداد مخاطبان آن است که در عین محدود و کوچک بودن، سودآور است. پیش از اجرای بازاریابی گوشه‌ای، تعداد مخاطبان خود را به درستی بررسی کنید تا از سودآور بودن فعالیت مطمئن شوید.

 

۳. نبود رقیب واقعی برای آن

از دیگر ویژگی‌های خاص nich market نبود رقیب واقعی برای آن است. زیرا نیچ مارکت در واقع دست گذاشتن روی قسمت‌هایی از بازار است که تا به حال کسی روی آن کار نکرده یا به میزان بسیار کمی به آن توجه کرده است. در این شیوه مارکتینگ حتی اگر رقیبی هم برای شما وجود داشته باشد، می‌توانید به خوبی از استراتژی تمایز استفاده کنید.

 

۴. امکان رشد

نیچ مارکتینگ امکان رشد و گسترش زیادی دارد و در واقع از آن دسته فعالیت‌هایی به شمار می‌رود که آینده روشنی دارند. از آنجایی که شبکه فعالیت بازاریابی گوشه‌ای اشباع شده نیست، امکان رشد در آن زیاد است.

در ویزیتل بخوانید
ایمیل مارکتینگ ؛ راه مطمئن جذب مخاطب آنلاین

چگونه یک بازار را به نیچ تبدیل کنیم؟

نیچ مارکتینگ

نیچ مارکت این امکان را به شما می‌دهد که در هر حالتی بازار مخصوص به خودتان را پیدا کنید‌. برای آنکه یک بازار را به نیچ تبدیل کنید، نیاز به انجام مراحلی دارید که این هدف را برایتان محقق کند.

۱. به خوبی تحقیق کنید

در قدم اول برای تبدیل بازار به نیچ مورد نظرتان باید تحقیق کنید که آیا این نیچ مارکتینگ برای کسب‌وکار شما مناسب و سودآور است یا نه؟ باید سعی کنید هر آنچه مخاطب طلب می‌کند و به آن نیاز دارد به او عرضه کنید، نه آن چیزی را خودتان می‌خواهید. با بررسی دقیق این ویژگی‌ها، اولین گام برای رسیدن یک بازار به نیچ را برداشته‌اید.

 

۲. کسب دانش کافی

داشتن دانش کافی، شرکت در رویدادها و جلسات مرتبط با کار و آشنایی با روش‌های بازاریابی، شما را برای رسیدن به نیچ مارکت یاری می‌کند. سعی کنید که درک درستی از صنعت و کسب‌وکار خود به دست آورید. به این ترتیب در مواجهه با رقیبانتان یک سر و گردن از آن‌ها بالاتر هستید.

 

۳. ایجاد تطبیق پذیری

وقتی به عنوان یک برند از استراتژی نیچ مارکتینگ استفاده می‌کنید، باید روش‌هایی را که با خصوصیات و ویژگی‌های مشتریان شما هماهنگ است انتخاب کنید. برخی از مخاطبان با تصاویر ارتباط بیشتری برقرار می‌کنند و برخی دیگر مخاطبان ویدیویی هستند. همین ویژگی‌ها باعث می‌شود که شما در انجام نیچ مارکتینگ خود تطبیق‌پذیری بیشتری را بر اساس سلیقه و علایق مشتریانتان اعمال کنید.

 

چطور نیچ مارکتینگ را شروع کنیم؟

نیچ مارکتینگ

برای شروع نیچ مارکتینگ یا بازاریابی جاویژه می‌توانید از مراحل زیر استفاده کنید. هر یک از این مراحل را به طور دقیق اجرا کنید تا در نهایت به جاویژه مناسب مخاطبان خود و هماهنگ با نیاز آن‌ها برسید:

 

۱. راه‌اندازی وبسایت

راه‌اندازی وبسایت راه موثری برای ایجاد نیج مارکتینگ است. برای این کار نیازی نیست که وسواس به خرج دهید و یک پلتفرم پیشرفته و عجیب‌وغریب ایجاد کنید. تنها یک سیستم ساده و راحت به همراه سرویس‌های مدیریت محتوا همچون وردپرس، شما را برای قدم اول این کار آماده می‌کنند.

 

۲. تولید محتوا

تولید محتوا و نشر آن، یکی از بخش‌های مهم در شروع نیچ مارکتینگ است. برای تولید محتوا و نشر آن حساسیت زیادی به خرج دهید و با ظرافت آن را به کار ببندید. کار کانتنت مارکتینگ را هم می‌تواتید خودتان انجام دهید و هم آن را به دیگران بسپارید. در هر صورت پیش از نشر هر محتوایی، از جذاب و کاربردی بودن آن برای مخاطبان مطمئن شوید.

 

۳. بهینه‌سازی سایت

کار بهینه‌سازی سایت چیزی است که از ابتدای کار نیچ مارکت و البته هر فعالیت دیگری همراه با شماست و تا هر زمانی که کار شما ادامه دارد، همچنان مهم است. با انتخاب کلمات کلیدی برای کار خود و سئو سایت فعالیتتان را در نتایج اولیه موتورهای جست‌وجو قرار دهید و به برندینگ خود کمک کنید.

 

۴. تولید محصولات

وقتی برای شروع کار خود به خوبی تحقیق کرده و نیاز مخاطبانتان را سنجیده باشید، محصولاتی را تولید و عرضه می‌کنید. مشتریان بالقوه، خریداران همیشگی محصولاتی هستند که به آن نیاز دارند. بنابراین نیازسنجی را برای تولید محصول جدی بگیرید و همان چیزی را تولید و عرضه کنید که مخاطب می‌خواهد.

در تولید محصول، اصل را بر تولید کم با کیفیت بسیار بالا بگذارید. به این شکل انتخاب را برای مشتری راحت‌تر می‌کنید و به بازاریابی دهان به دهان دست می‌یابید. زمانی که شما بهترین محصولات را ارائه می‌کنید، مخاطبان شما که حالا به مشتریان وفادارتان تبدیل شده‌اند، شروع به تبلیغ زبانی و دهان به دهان محصولات می‌کنند. به این شکل محصول برند شما به طور ناخودآگاه تبلیغ می‌شود و تعداد زیادی از مخاطبان را به سمت شما جذب می‌کند.

 

۵. ترافیک سایت را به فروش تبدیل کنید

نرخ تبدیل در فعالیت بازاریابی، همان تبدیل مخاطبان به مشتریان است. در حقیقت شما باید همه اصولی را که می‌تواند یک مخاطب را به مشتری تبدیل کند، به کار بگیرید تا ترافیک سایت خود را به فروش تبدیل کنید. به این ترتیب در زمینه بازاریابی گوشه‌ای به خوبی عمل خواهید کرد و موفق می‌شوید.

 

مزیت رقابتی و نیچ مارکتینگ چه ارتباطی به هم دارند؟

نیچ مارکتینگ

برای پاسخ به این سوال ابتدا لازم است درک درستی از مزیت رقابتی و کاربرد آن داشته باشیم. مزیت رقابتی به حالتی گفته می‌شود که شما به عنوان صاحب یک کسب‌وکار مزیتی را برای مخاطبان خود ایجاد می‌کنید که رقبایتان از آن غافل بوده‌ یا نتوانسته‌اند که آن را فراهم کنند. بنابراین شما برای مخاطب خود یک امتیاز ویژه در نظر می‌گیرید که او را در هر حالتی تشویق به خرید از شما می‌کند. چرا که نشان می‌دهد شما از رقیبانتان برتر هستید.

با توجه به این تعریف و مفهومی که از نیچ مارکتینگ دریافت کردیم، می‌توان گفت مزیت رقابتی به نوعی همان نیچ مارکتینگ است که یک شرایط خاص را برای عده‌ای از افراد ایجاد می‌کند. در هر دو این مفاهیم، سعی در ایجاد خلاقیت و شرایطی است که رقیبان بازار از آن غافل مانده‌اند.

 

بازاریابی گوشه‌ای چه کمکی به کسب‌وکارهای کوچک می‌کند؟

نیچ مارکتینگ

تصور کنید شما یک کسب‌وکار کوچک و نوپا هستید که به تازگی به بازار فعالیت و خرید و فروش وارد شده‌اید. تعداد بسیار زیادی از کسب‌وکارها و کمپانی‌های بزرگ پیش از شما وجود داشته‌اند که به خوبی بازار را در دست دارند و حجم وسیعی از مخاطبان و مشتریان را هم به خودشان جذب کرده‌اند.

در چنین بازار رقابتی شما به عنوان یک کسب‌وکار کوچک یا قادر به رقابت نخواهید بود یا نیاز به سال‌ها تلاش برای رسیدن به جایگاه رقابتی دارید که مقرون‌به‌صرفه نیست. در این شرایط نیچ مارکتینگ می‌تواند بهترین راه برای شروع کسب‌وکار شما و رونق یافتن آن باشد.

بازاریابی گوشه‌ای با انتخاب بخش کوچکی از بازار به شما کمک می‌کند که مخاطبان هدف محدودی را جذب کنید که دقیقا به شما نیاز دارند. به این ترتیب می‌توانید مطمئن شوید که به شما نیاز دارند و در مدت زمان کوتاهی، به سودآوری شما کمک می‌کنند.

 

شما درباره نیچ مارکتینگ چگونه فکر می‌کنید؟ آیا بازاریابی گوشه‌ای روش موثری برای حذف رقیبان احتمالی و سودآوری است؟

برای آنکه نیچ مارکتینگ را به درستی به کار ببندید و سودآوری برسید، نیاز به یک مشاوره درست و حرفه‌ای دارید. ویزیتل با در اختیار گذاشتن امکان مشاوره‌های حرفه‌ای با افراد متخصص این امکان را در اختیارتان قرار می‌دهد. با کمک تیم تخصصی ویزیتل می‌توانید نیچ مارکت ویژه خود را اجرا کنید و به یک برند منحصربه‌فرد تبدیل شوید.

 

اشتراک‌گذاری

تیم محتوای ویزیتل، در تلاش است تا با ارائه‌ی بهترین و به‌روزترین محتواها در حوزه‌ی کسب و کار و سلامت، نیاز شما را برطرف کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *