تاریخ امروز۱۴۰۰/۰۸/۰۵
مشاوره تبلیغات

مشاوره تبلیغات و معجزه موفقیت برندها

۰۳وقتی صحبت از کسب‌و‌کار و به راه انداختن یک فعالیت یا استارتاپ می‌شود، شاید اولین چیزی که به ذهن می‌آید، این باشد که چطور باید کارمان را تبلیغ کنیم؟!

باید بگوییم که تبلیغات و کسب‌وکار دو عضو جدانشدنی هستند که هر گاه یکی از آن‌ها وجود داشته‌باشد، دیگری هم هست. زمانی که از تبلیغات حرف می‌زنیم، در واقع می‌خواهیم به معرفی، بازاریابی، جذب مشتری و از همه مهم‌تر سود بیشتر برسیم. پس چه بهتر که این کار را با مشورت یک فرد یا تیم حرفه‌ای انجام دهیم.

در این مطلب قصد داریم درباره مشاوره تبلیغات صحبت کنیم. اهداف و انگیزه‌های آن را بررسی کنیم و بهترین مشاوره‌ها در حوزه تبلیغات را بشناسیم.

اگر شما هم علاقه‌مند به رونق کسب‌و‌کارتان هستید و می‌خواهید به صورت تخصصی، تبلیغات کنید، در ادامه با ویزیتل همراه باشید:

 

تبلیغات چیست

 

بهتر است پیش از پرداختن به مشاوره تبلیغات و بیان وظیفه آن، معنای تبلیغات را مرور کنیم. قطعا همه شما، روزانه با حجم گسترده‌ای از تبلیغات در حوزه‌های مختلف و از کانال‌های ارتباطی متنوع برخورد می‌کنید. تبلیغات تلویزیونی، رادیویی، تبلیغات محتوا، تبلیغات اینترنتی و … از جمله انواع تبلیغات هستند که هر روز به گونه‌های مختلف آن را می‌بینید.

بنابراین تعریف این مفهوم کار سختی نیست.

تبلیغات چیست

تبلیغات چیست

در تعریف تبلیغ باید گفت که:« تبلیغ، یک نوع پیام و ایجاد رابطه است. از طریق تبلیغات می‌توان یک محتوا و پیام را تولید کرد و به مخاطبان رساند. این کار با هدف جذب مشتری و کسب سود بیشتر انجام می‌گیرد.» با این توصیف باید گفت که تبلیغات نقش مهم و موثری در فعالیت‌ها ایفا می‌کنند و رابط میان یک کسب‌و‌کار با مخاطب آن است. بنابراین باید آن را به شکل حرفه‌ای و تخصصی دنبال کرد. این کار با روی آوردن به مشاوره در بحث تبلیغات عملی می‌شود. ما در ویزیتل، می‌توانیم شما را در دریافت بهترین مشاوره‌های تبلیغاتی راهنمایی کنیم.

مشاوره تبلیغات به چه کاری اطلاق می‌شود

 

باید همین اول کار اشاره کنیم که تبلیغات هزینه نیست، بلکه یک سرمایه‌گذاری بلندمدت و سودده است. پس اهمیت دادن به آن، به رشد و گسترش فعالیت‌ها و کسب‌و‌کارها منجر می‌شود.

مشاوره تبلیغات به فرایندی گفته می‌شود که در ابتدا با تحقیق و پژوهش همراه است. پس از بررسی شرایط و اهداف سازمان، به تجزیه و تحلیل داده‌ها پرداخته و در آخر به وسیله آن، یک راهکار کاربردی ارائه می‌شود.

به زبان ساده‌تر، مشاور تبلیغات فقط وظیفه تهیه و اجرای تبلیغ را برعهده ندارد. بلکه باید اهداف و امکانات هر سازمان را بررسی کند و پس از آن، راهکارهای عملی مهم را در رابطه با آن کسب‌وکار ارائه دهد.

مشاوره در حوزه تبلیغات یک راه موثر برای تعیین استراتژی بازاریابی شرکت و کسب‌وکارهاست. از آنجایی که مشخص کردن هدف و چشم‌انداز در هر کاری اهمیت ویژه دارد، خوب است که به بخش تبلیغات آن نیز توجه شود تا بتوان به درستی چشم‌اندازهای مورد نظر را مشخص کرد.

مشاور تبلیغات کیست

 

در بحث مشاوره بازاریابی باید به شخص یا تیمی که وظیفه مشاوره را برعهده دارد توجه کنید. این مشاور است که با هوشمندی و مهارت خود می‌تواند شما و کسب‌وکارتان را در زمینه تبلیغات و بازاریابی راهنمایی کند.

فراموش نکنید که یک مشاور تبلیغات خوب در ابتدا باید روابط گسترده‌ای با سازمان‌ها و اشخاص داشته باشد. چرا که وجود مخاطب و تلاش برای جذب او، از اصلی‌ترین معیارهای تبلیغات و بازاریابی به شمار می‌رود.

مشاوره تبلیغات

مشاور تبلیغات کیست

مشاوران تبلیغات در قدم اول باید استراتژی فعالیت شما را بررسی کنند ویا در صورت نبود استراتژی مناسب، بهترین آن را برای کار شما طراحی کنند.

 

 

وظایف و مسئولیت‌های مشاور تبلیغات

 

مشاوره تبلیغات نیز همچون دیگر فعالیت‌ها در حوزه مارکتینگ، نیازمند مسئولیت‌پذیری و برنامه‌ریزی ویژه است. برای آن که مناسب‌ترین فرد یا کارآمدترین تیم را در حوزه بازاریابی مارکتینگ انتخاب کنید، خوب است وظایف و مسئولیت‌های یک مشاور تبلیغات را بدانید:

 

۱. شناخت شرایط کسب‌و‌کار شما و تهیه گزارش دقیق از آن

یک مشاور حوزه تبلیغات، در ابتدای برخورد با کار شما باید به تحقیق و بررسی بپردازد. شناخت شرایط کسب‌وکار شما و تهیه گزارش دقیق از آن می‌تواند بهترین قدم برای انجام یک مشاوره تبلیغاتی موثر باشد.

 

۲. برنامه‌ریزی و تهیه یک استراتژی مناسب برای اجرای مطالعات

قدم بعدی در شرح وظایف مشاور، برنامه‌ریزی برای انجام فعالیت است. مشاور، با برنامه‌ریزی قادر است طرح تبلیغاتی شرکت شما را به طور دقیق تنظیم کند. این کار باعث می‌شود که تبلیغات و برندینگ شما در مسیر درستی انجام بگیرد و براساس برنامه و اهداف معین پیش برود.

 

۳. طراحی تقویم تبلیغاتی

زمانی که شما برای کار تبلیغات در مارکتینگ خود به کمک مشاور تبلیغات یک تقویم تبلیغاتی را طراحی می‌کنید، در واقع زمانبندی خود را برای جذب مشتری و سوددهی مشخص کرده‌اید.

یک مشاور تبلیغاتی ماهر باید بتواند تقویم مناسبی برای فعالیت تبلیغات و بازاریابی شما طراحی کند. چرا که وجود زمانبندی مشخص، به فعالیت شرکت شما نظم می‌بخشد و در نتیجه شما را بهتر و اصولی‌تر به آنچه که واقعا می‌خواهید، می‌رساند.

 

۴. تعیین بودجه‌بندی

در کار مشاوره تبلیغاتی ، مشخص کردن بودجه‌ و نقدینگی شرکت، می‌تواند شما را در برنامه‌ریزی‌ها و طراحی استراتژی تبلیغات و برندینگ کمک کند. زمانی که میزان بودجه مشخص می‌شود، می‌توانید فعالیت‌های سازمانی و کاری‌تان را در قالبی که قصد دارید به آن برسید، بچینید.

نکته بسیار مهم در تعیین بودجه‌بندی که هر مشاوری باید به آن توجه کند، این است که برنامه‌ریزی بر اساس نقدینگی را در سه حالت مختلف خوش‌بینانه، عادی و بدبینانه انجام دهد. این عمل به کسب‌و‌کار و تیم شما آمادگی مواجه با شرایط مختلف را می‌دهد. بنابراین حساب‌شده‌تر در کار خود عمل می‌کنید.

 

۵. پیش‌بینی و طراحی کمپین تبلیغاتی

همانطور که‌ می‌دانید، کمپین‌های تبلیغاتی نقش موثری در موفقیت کارها در حوزه تبلیغات ایفا می‌کنند‌. یک مشاور تبلیغات متخصص، به طراحی کمپین تبلیغاتی و پیش‌بینی نتایج آن می‌پردازد.

 

۶. انتخاب پیمانکار تبلیغاتی و نظارت بر کار او

انتخاب پیمانکار تبلیغاتی و نظارت دقیق بر کار او از دیگر وظایف و مسئولیت‌های مشاور است. مشاور تبلیغات باید براساس شناختی که از کلیت سازمان، حوزه فعالیت، تخصص، میزان بودجه و دیگر عوامل مهم آن دارد، برای فعالیت‌های تبلیغاتی یک پیمانکار مناسب انتخاب کند. همچنین با نظارت دقیق بر کار او، از عملکرد درست پیمانکار اطمینان یابد.

 

۷. آموزش و اطلاع‌رسانی به نیروهای فروش

نیروهای فروش محصولات نیز نقش پررنگی را در فعالیت تبلیغاتی و خصوصا جذب مشتری بر عهده دارند. بر این اساس، مشاور باید آموزش‌های صحیح و اطلاع‌رسانی دقیقی را نسبت به نیروهای فروش انجام دهد و آن‌ها را برای کار تبلیغاتی و مواجهه با مشتریان آماده کند.

 

حال که با وظایف و مسئولیت‌های مشاور تبلیغات آشنا شدید، دید بازتری برای انتخاب یک مشاور مناسب دارید. ما در ویزیتل، می‌توانیم با ارائه مشاوره‌های کاربردی در زمینه تبلیغات و برندینگ ، شما را در عملکرد بهتر تبلیغاتی‌تان یاری کنیم.

 

مزایای استفاده از مشاوره بازاریابی و تبلیغات چیست

مزایای استفاده از مشاوره بازاریابی و تبلیغات چیست

مزایای استفاده از مشاوره بازاریابی و تبلیغات چیست

۱. جذب بیشتر مخاطب

بسیاری از مواقع اتفاق می‌افتد که شما در کسب‌و‌کار خود، تمام فعالیت‌هایی را که منجر به جذب مخاطب می‌شود، انجام داده‌اید. اما با این حال به نتیجه مطلوب خودتان نرسیده‌اید‌. علت این اتفاق می‌توانید حجم زیاد کارها و دیگر مشکلات درون سازمانی باشد. بهره‌مندی از مشاوره تبلیغات به عنوان یک تیم خارج از سازمان، دید وسیع‌تری برای برنامه‌ریزی، عیب‌یابی و انجام کارها به شما می‌دهد. در نتیجه کمک گرفتن از آن می‌تواند مسیرهای جدیدی را پیش روی شما بگذارد که به جذب بیشتر مخاطبان منجر شود.

 

۲. تقسیم کارها و تمرکز بر روی دیگر بخش‌ها

اگر شما مدیر یک کسب‌و‌کار یا شرکت هستید، قطعا کارهای بی‌شماری برای انجام دادن دارید. گاهی اوقات حجم فعالیت‌ها آنقدر زیاد می‌شود که قادر نیستید همه بخش‌ها را به خوبی مدیریت کنید. زمانی که کار تبلیغات را به مشاوران این حرفه می‌سپارید، می‌توانید بخش اعظمی از کارها را از روی دوشتان بردارید و بر دیگر قسمت‌های کار خود تمرکز کنید.

 

۳. برندینگ و برندسازی

بحث برندینگ و برندسازی خصوصا درباره کسب‌و‌کارهای نوپا، به اندازه‌ای اهمیت دارد که شرکت‌ها در ابتدا به آن می‌پردازند.

زمانی که یک فعالیت تازه را شروع می‌کنید باید به خوبی به برندنسازی آن بپردازید. استفاده از مشاوره بازاریابی و تبلیغات به خوبی کار برندسازی و جذب مشتری را برای شما انجام می‌دهد.

 

۴. استفاده بهینه از بودجه

یک مشاور حرفه‌ای از بودجه موجود و مصوب بهترین استفاده را می‌کند. زمانی که پروژه تبلیغاتی خودتان را به دست مشاوران این حوزه می‌سپارید، از هدررفت سرمایه جلوگیری کرده و هزینه‌ها را کاهش می‌دهید.

 

۵. رسیدن به نتیجه قطعی

زمانی که شما در کاری تخصص ندارید و یا تازه به یک حوزه راه پیدا کرده‌اید، باید درصدی از آزمون و خطا را در تبلیغات کار خود در نظر بگیرید. به زبان ساده، یک مشاور تبلیغات می‌تواند درصد خطای شما را برای رسیدن به بهترین نتیجه پایین بیاورد و به شکل قطعی‌تری شما را به نتیجه دلخواهتان برساند.

 

۶. کسب بیشترین بازدید

مشاوره در کار تبلیغات باعث می‌شود که راه‌های مختلفی را برای کار تبلیغاتی خود به کار بگیرید. به این ترتیب، از طریق کانال‌های بیشتری با حجم گسترده‌تری از مخاطبان ارتباط پیدا می‌کنید. این کار به بازدید بیشتر از سوی مشتریان و جذب آن‌ها به سمت برند شما منجر می‌شود.

 

۷. تاثیرگذاری در پیام

مشاوران تبلیغاتی به دلیل تخصصی که دارند می‌توانند عناصر موثر در یک پیام را به شما نشان دهند و تبلیغات موثری را برای برند و نام‌ تجاری‌تان به کار ببندند.

 

اگر شما هم از آن دسته کسب‌و‌کارهای نوپا و یا مدیران پرمشغله هستید، خوب است که این مزایا را در نظر بگیرید و به دلیل سودمندی بالای آن‌ها، به مشاوره تبلیغاتی روی بیاورید. در ادامه قصد داریم که به بیان اهداف استفاده از مشاوره در حوزه تبلیغات بپردازیم. پس با ویزیتل همراه باشید.

در ویزیتل بخوانید
مشاوره برندینگ ؛ ضامن موفقیت شما در میدان رقابت

مشاوره تبلیغاتی چه اهدافی را دنبال می‌کند؟

مشاوره تبلیغاتی چه اهدافی را دنبال می‌کند؟

مشاوره تبلیغاتی چه اهدافی را دنبال می‌کند؟

۱. جذب حداکثری مخاطب و مشتریان به محصول و خدمات ارائه شده

اولین هدفی که در رابطه با استفاده از مشاور در نظر گرفته می‌شود، جذب حداکثری مخاطبان است. از آنجایی که تبلیغات قادر است اثرگذاری جدی بر روی مخاطبان یک برند داشته باشد، می‌تواند به جذب یا دفع آن‌ها منجر شود. مشاور تبلیغاتی با ارائه راهکارهای اصولی، میزان این جذب کردن را به حداکثر می‌رساند و دایره وسیعی از مشتریان را به سوی شما می‌کشاند.

 

۲. ایجاد آگاهی درباره برند

آگاهی از برند مساله مهمی است که صاحبان کسب‌و‌کارها برای آن ضرورت قائل‌اند. ایجاد آگاهی درباره یک نام تجاری، از طریق تبلیغات اتفاق می‌افتد. زمانی که شما این کار را به بخش مشاوران می‌سپارید، می‌توانید مطمئن باشید که ابعاد کار شما به درستی و به شکل دقیق به مخاطبان معرفی می‌شود.

 

۳. برندسازی و رونق برندینگ

برندسازی فعالیتی است که در درازمدت و با صرف انرژی زیاد و دقت اتفاق می‌افتد. بسیاری از مدیران یا تیم‌های اداره شرکت‌ها، این کار مهم را به بخش تبلیغات واگذار می‌کنند تا برندسازی محصولات به درستی انجام شود.

 

۳. افزایش میزان فروش در یک شرکت یا کارگاه‌

طبیعتا، زمانی که شما از یک گروه متخصص در حوزه تبلیغات دعوت به فعالیت می‌کنید، تاثیر آن را در افزایش میزان فروش محصولات و خدمات هم می‌بینید. هدف مهمی که از طریق مشاوره با متخصصان تبلیغات دنبال می‌شود، همین گزینه است.

 

۴. افزایش سهم بازار

افزایش سهم بازار، در واقع میزان محصول و خدماتی است که شما ارائه می‌کنید و مخاطبان نیز آن‌ها را طلب می‌کنند. زمانی که یک برند، از طریق تبلیغات درست، به اصطلاح بازار را در دست می‌گیرد، سهم بیشتری نیز برای فروش در بازار به دست می‌آورد.

 

۵. رسیدن به فضای رقابتی جدید با دیگر رقبای هم‌صنف

همان اندازه که شما برای کسب‌و‌کارتان به دنبال تبلیغات و جذب نیرو هستید، رقبای شما در بازار هم به همین کار مشغول‌اند. در این میدان رقابتی، کسی پیروز است که فضای رقابتی جدید را ایجاد و به وسیله مشاوران تبلیغاتی به رشد حداکثری برسد.

 

۶. ساختن تصویر کلی از شرکت و برند آن

از دیگر اهدافی که در بحث مشاوره تبلیغات دنبال می‌شود، باید به ایجاد تصویر کلی از شرکت و برند اشاره کرد. تبلیغات درست باعث می‌شود که شرکت‌ها به این هدف مهم برسند و در ذهن مخاطبان ثبت شوند.

 

۷. ایجاد اعتماد و رابطه قابل اطمینان میان شرکت‌ها و مخاطبان آن‌ها

مشاور تبلیغاتی از طریق روش‌های خاصی که آموخته است، ارتباط میان برند و مخاطبان شما را فراهم می‌کند. این ارتباط در نهایت به اعتماد و اطمینان مشتریان نسبت به شما منجر می‌شود.

 

۸. تعیین قیمت فروش

تعیین قیمت‌ها نیز از اهداف مهمی است که با استفاده از مشاوره بازاریابی اتفاق می‌افتد. این کار می‌تواند ارزش واقعی محصول و خدمات شما را تعیین کند.

 

۹. مشخص کردن چشم‌اندازها

چشم‌انداز و نشان کردن یک قله و نقطه نهایی برای هر شرکتی، از هدف‌های بسیار مهم در کار مشاوران تبلیغات است. به این صورت می‌توان بهترین راهکارها را برای تعیین چشم‌اندازها و هدف نهایی ارائه کرد.

 

چنانچه شرکت‌ها و کسب‌وکارها به این اهداف آگاه باشند، ترجیح می‌دهند که هر چه زودتر و کارآمدتر به دریافت خدمات از مشاوران تبلیغاتی روی بیاورند.

 

چطور مشاور متناسب با کارمان را پیدا کنیم

 

زمانی که تصمیم به استفاده از خدمات مشاوره‌ای می‌گیرید، نکته‌ای که ضرورت دارد، این است که چطور مشاور متناسب با فعالیتتان را انتخاب کنید.

برای این کار لازم است به نکات زیر توجه کنید:

_ در ابتدا باید هدف دقیق خود را از دریافت مشاوره تعیین کنید.

_ لیستی از شرکت‌های مشاوره‌ای تبلیغات تهیه کرده و هرکدام را به شکل دقیق بررسی کنید.

_حتما پیش از شروع همکاری، نمونه‌ کارهای آن‌ها را از مشتریانشان و یا از خود شرکت بگیرید و مطالعه کنید.

_ انتظارات و استراتژی کار خود را برای فرد یا تیمی که قرار است فعالیت تبلیغاتی شما را برعهده بگیرد، توضیح دهید.

 

با در نظر گرفتن این نکات، قادر خواهید بود که بهترین مشاوره را دریافت کنید و به یکی از بهترین‌ها در حوزه کاری‌تان تبدیل شوید.

ما در ویزیتل، با دارا بودن مشاوران تخصصی تبلیغات، آمادگی کامل را برای ارائه راهکارهای اساسی به شما داریم. در ویزیتل می‌توانید هر آنچه را که برای شما لازم است و به پیشرفت کارهایتان کمک‌ می‌کند، به دست آورید.

در ویزیتل بخوانید
هویت برند (Brand Identity) چیست؟ همه چیز درباره این عنصر مهم

 

سخن آخر

 

همانطور که خواندید، مشاوره در بخش تبلیغات، یکی از اساسی‌ترین فعالیت‌هایی است که شرکت‌ها باید آن را جدی بگیرند. این روزها، برخلاف گذشته، تبلیغات به بخش مهمی از فعالیت کسب‌وکارها تبدیل شده است و قسمت اعظمی از کار جذب مخاطب و افزایش فروش را برعهده دارد. در این شرایط، بهترین کار، استفاده از خدمات مشاوره‌ای و سپردن فعالیت‌ها به دست افراد ماهر در این حوزه است.

بنابراین اگر می‌خواهید به پیشرفت قابل توجهی در کارتان دست یابید و در بازار رقابتی از دیگر رقیبانتان پیشی بگیرید، مشاوره تبلیغاتی را در دستور کارتان قرار دهید.

 

 

شما برای ما بنویسید

 

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

به نظر شما، مشاوران تبلیغات تا چه اندازه در رونق کسب‌وکارها و جذب حداکثری مخاطبان نقش دارند؟

شرکت‌ها، چگونه می‌توانند بهترین نوع مشاوره را متناسب با فعالیت‌های خود پیدا کنند؟

ما در ویزیتل، بی‌صبرانه منتظر شنیدن نظرها، نکته‌ها و تجربه‌های ارزشمند شما درباره مشاوره تبلیغات هستیم. آن را با ما و دیگر دوستانتان به اشتراک بگذارید.

 

 

اشتراک‌گذاری

تیم محتوای ویزیتل، در تلاش است تا با ارائه‌ی بهترین و به‌روزترین محتواها در حوزه‌ی کسب و کار و سلامت، نیاز شما را برطرف کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *