تاریخ امروز۱۴۰۰/۰۸/۰۵
راه های افزایش فروش

راه های افزایش فروش در کسب‌وکار و معرفی بهترین آن‌ها

راه های افزایش فروش کدامند؟ آیا تا به حال برایتان پیش آمده که به عنوان مدیر یا موسس یک کسب‌وکار از وضعیت فروش محصولات و خدمتتان راضی نباشید؟ یا به فکر تغییر روش خود برای فروش باشید؟ افراد زیادی در دنیا وجود دارند که همچنان برای فروش محصول و خدمات خود دچار مشکل هستند‌. در واقع فرقی نمی‌کند که نوع فعالیت شما چیست و چه محصول یا خدماتی را به فروش می‌رسانید.

در هر حال شما نیاز به یک تیم حرفه‌ای و راه‌های موثر برای بازاریابی و افزایش فروش دارید. به این صورت می‌توانید آنچه را که از سطح فروش انتظار دارید به دست آورید. اما واقعا بهترین شیوه برای رسیدن به راه های افزایش فروش چیست؟ آیا تا به حال به بهترین راه‌های بازاریابی و افزایش فروش فکر کرده‌اید؟

ما در ویزیتل انواع راهکارهای مارکتینگ و بالا بردن فروش را در اختیارتان خواهیم گذاشت. پس با ما در این مطلب از مجله کسب‌وکار ویزیتل همراه باشید:

 

بازاریابی چیست؟

راه های افزایش فروش

پیش از آنکه راه های افزایش فروش را با هم بررسی کنیم و بهترین راهکارهای فروش محصولات و خدمات را بدانیم، بهتر است معنای بازاریابی را با همدیگر بررسی کنیم. بازاریابی یا مارکتینگ به فعالیتی گفته می‌شود که در فضای کسب‌وکار اتفاق می‌افتد و به وسیله آن جریان کالا و خدمات را از سمت تولیدکننده به سوی مصرف‌کننده هدایت می‌کنند.

همچنین مجموعه فعالیت‌هایی را که با آن می‌توان انواع کالاها یا خدمات را ترویج و توزیع کرد، فعالیت‌های مارکتینگی یا بازاریابی هستند.

با این تعاریف، بازاریابی به کمک کسب‌وکارها آمده تا افراد به وسیله آن بتوانند محصولات و خدمات خود را به مشتریان معرفی و برای فروش آن‌ها اقدام کنند.

آیا تا به حال از روش‌های مختلف بازاریابی و مارکتینگ استفاده کرده‌اید؟ به نظر شما بازاریابی و فروش محصولات به چه صورت‌ و با چه تاثیراتی انجام می‌گیرد؟ اگر شما هم به‌دنبال پیدا کردن راه های افزایش فروش برای کسب‌وکارتان هستید، کافی‌ است با مشاوران ویزیتل گفتگو کنید.

 

فروش موفق به چه عواملی بستگی دارد؟

راه های افزایش فروش

رشد و گسترش یک کسب‌وکار به فروش موفق در آن بستگی دارد. فعالیت‌های فراوانی وجود دارند که به دلیل سهل‌انگاری و یا ناآگاهی در فروش، شکست می‌خورند. بنابراین باید گفت که رشد یک فعالیت نیازمند به کار گرفتن روش‌های موفق فروش است. به این ترتیب می‌توانید راه های افزایش فروش مناسب خود را دنبال کنید.

یک فروش موفق به عوامل مختلفی بستگی دارد که بهتر است به شکل دقیق‌تری به آن‌ها توجه کنید:

 

۱. محصول یا خدمات

قدم اول برای یک فروش موفق، محصول یا خدمات است. به زبان ساده اولین بخشی که به شکل مستقیم به بازاریابی مرتبط می‌شود، محصول یا خدمات شماست. توضیح درست اینکه شما دقیقا چه چیزی را به فروش می‌رسانید و چه خدماتی ارائه می‌دهید، در جریان یک فروش موفق بسیار موثر است.

چراکه مخاطبان شما به شکل دقیقی متوجه می‌شوند که فعالیت شما چیست؟ به این صورت مشتریان می‌دانند که کارکرد محصول یا خدمات شما برای کدام بخش از زندگی آن‌ها راهگشاست و چه بخشی از نیازهایشان را برطرف می‌کند.

به زبان ساده باید گفت که معرفی محصولات و خدمات نیمی از فعالیت مارکتینگ را برای کسب‌وکار شما هموار می‌کند و به راحتی شما را به راه های افزایش فروش پیوند می‌دهند.

در ویزیتل بخوانید
تبلیغات کلیکی ؛ همه چیز درخصوص کاربرد این شیوه تبلیغاتی

۲. قیمت

دومین عامل تاثیرگذار بر فروش موفق در مسیر یافتن راه های افزایش فروش، قیمت محصولات است. بهتر است که به عنوان مدیر یک شرکت یا صاحب یک کسب‌وکار، همه عوامل را برای قیمت‌گذاری کالاها و خدمات خود در نظر بگیرید. قیمت‌گذاری را باید به شکلی انجام دهید که هم به سود کافی دست یابید و هم مشتریان شما آن محصول و خدماتتان را انتخاب کنند.

برای این کار بهتر است استراتژی مناسبی را جهت قیمت‌گذاری محصولات و خدماتتان انتخاب کنید و براساس آن تصمیم بگیرید. گاهی اوقات افزایش تدریجی قیمت‌‌ها با درصد سود کمتر، برای جذب مشتری و موفقیت فروش در کسب‌وکارتان بسیار موثرتر است.

گاهی اوقات نیز افزودن یک ویژگی جدید به محصول و حذف ویژگی‌های پیشین که چندان مورد پسند مشتری نیست، می‌تواند در تعیین قیمت و دستیابی شما به سود بیشتر تاثیرگذار باشد.

بنابراین می‌توان گفت که یکی از مهم‌ترین عوامل فروش موفق، تعیین یک استراتژی موفق برای قیمت است.

راه های افزایش فروش

۳. تبلیغات

آیا تا به حال برایتان پیش آمده که یک محصول جدید را به دلیل تبلیغات آن خریداری کنید؟ آیا تا به حال به دلیل کنجکاوی به وجود آمده از یک تبلیغ، به سمت خرید محصولات یا استفاده از خدمات یک شرکت رفته‌اید؟ این یعنی آن برند راه های افزایش فروش خود را شناخته است.

این کاری است که تبلیغ بر عهده دارد. تبلیغات در رسیدن به یک فروش موفق آنقدر مهم هستند که می‌توان گفت بخش اعظمی از کار بازاریابی را برعهده دارند. مشتری به واسطه تبلیغات محصول و خدمات می‌تواند آن را شناسایی و برای استفاده از آن اقدام کند.

تبلیغ شامل تمام کارهایی است که ویژگی‌های مهم یک محصول و خدمات را به مشتریان اطلاع‌رسانی می‌کند. بنابراین شما می‌توانید از این راه در بازار رقابتی فروش، از رقیبان خود پیشی بگیرید.

 

۴. بسته‌بندی

یکی از مهم‌ترین راه های افزایش فروش که متاسفانه در موارد زیادی نادیده گرفته می‌شود، بسته‌بندی محصولات است. ممکن است محصول شما در بالاترین کیفیت و با بهترین ویژگی‌ها تولید شود، اما چندان مورد استقبال قرار نگیرد! در این صورت باید به سراغ بسته‌بندی محصول بروید. مشتریان به مقدار زیادی براساس دیده‌هایشان انتخاب می‌کنند.

بنابراین ظاهر بسته‌بندی و نوع ارائه محصولات به مشتری، حکم ویترینی را دارد که در برخورد اول به چشم می‌آید. پس بهتر است این کار را به زیبایی هر چه تمام‌تر و با دقت و کیفیت بسیار بالایی انجام دهید. بسته‌بندی می‌تواند عاملی باشد که شما را از رقیبانتان جدا کند. در این صورت است که می‌توانید ادعا کنید، از سوی مشتری برگزیده شده‌اید!

همین حالا چند محصول به ذهنتان آمد که مثال‌های بسیار موفقی از بسته‌بندی هستند؟ آیا تا به حال برایتان پیش آمده که یک کالا را از روی ظاهر بسته‌بندی آن خریداری کنید؟ شما برای کسب سود بیشتر کدام یک از راه های افزایش فروش را انتخاب می‌کنید؟ برای راهنمایی بیشتر با ما تماس بگیرید.

 

۵‌. مکان فروش

فروش موفق مستلزم مکان مناسب برای ارائه محصول و خدمات است. بنابراین همیشه در میان نام بردن از راه های افزایش فروش به مکان عرضه و ارائه کالاها و خدمات هم توجه می‌شود.

برای آنکه فروش موفقی داشته باشید، باید مکان فروش و نوع ارائه محصولات خود را به درستی مشخص کنید. برای این کار در قدم اول نوع کالا، طیف‌بندی مشتریان و سریع‌ترین راه ارائه محصول را در نظر بگیرید. اگر فروش کالا و خدماتتان را تنها به شکل حضوری انجام می‌دهید، آن را به طور دقیق و با جزییات آدرس و ساعات کاری به مشتریان خود اعلام کنید.

چنانچه فروش آنلاین و اینترنتی را انجام می‌دهید و مکان فروش شما سایت، اپلیکیشن و … است، بهترین و آسان‌ترین کانال را برای مشتری فراهم کنید. سعی کنید فرایند فروش را چندان پیچیده نکنید تا افراد برای خرید و تهیه کالاها سردرگم نشوند.

با توجه به این نکات می‌توانید از داشتن یک فروش موفق و مورد تایید مشتری مطمئن شوید.

راه های افزایش فروش

۶. برندسازی

برندسازی جزو گام‌های ابتدایی در انتخاب راه های افزایش فروش موفق است. باید دقت کنید که جایگاه خود را چگونه نزد مشتریانتان تثبیت کرده‌اید؟ آیا جایگاه‌سازی درستی را انجام داده‌اید یا در مسیر ساخت برند و تثبیت خود ناکارآمد بوده‌اید؟

مشتریان پیشین شما چگونه از برندتان یاد می‌کنند و چطور به مشتریان جدید معرفی می‌شوید؟

این سوالات، مهم‌ترین پرسش‌هایی هستند که با انجام یک برندسازی درست و اصولی می‌توانید به آن‌ها پاسخ دهید و در جریان جایگاه‌سازی، موفق عمل کنید.

در ویزیتل بخوانید
مهارت سخنرانی ؛ مهم‌ترین ابزار برای برقراری ارتباط با مخاطبان

۷. کارکنان

کارکنان یکی از اساسی‌ترین معیارهای فروش موفق هستند. زیرا مشتریان، محصول و خدمات مورد نظرشان را از شرکت‌ها نمی‌خرند! بلکه آن‌ها را از افراد و کارکنان شرکت‌ها می‌گیرند. افراد مشغول در واحد ارتباط با مشتریان، واحد فروش، واحد پشتیبانی و مانند این‌ها، معرف مستقیم برند و شرکت شما هستند. تا زمانی که مشتری احساس نکند که افراد یک کسب‌وکار با او همراه و همدل هستند، هیچگاه اقدام به خرید نمی‌کنند.

بنابراین سعی کنید افراد تشکیلات خودتان را از میان افرادی انتخاب کنید که راه‌های برخورد با مشتری را به خوبی می‌دانند و در این زمینه به شکل موثری عمل می‌کنند. به این ترتیب شما یکی از راه های افزایش فروش را طی کرده‌اید.

 

عوامل فروش موفق و توجه کافی به آن‌ها، می‌توانند جریان فروش را برای هر کسب‌وکاری تسهیل کنند. به این ترتیب هم مدیران به سود مورد نظرشان دست پیدا می‌کنند و هم مشتریان با رضایت کافی از خرید خود مطمئن می‌شوند.

 

تکنیک و سیاست‌های افزایش فروش

راه های افزایش فروش

راه های افزایش فروش آنقدر متنوع و زیادند که می‌توانید در هر مرحله از کار خود، یکی از آن‌ها را انتخاب کنید. شما می‌توانید به وسیله تکنیک‌ها و سیاست‌های افزایش فروش، فرایند بازاریابی را به شکل کاملی انجام دهید. به این ترتیب خواهید دید که مشتریان چگونه از برند، محصولات و خدمات شما استقبال می‌کنند. با این توضیحات باید بدانید که بهتر است به جای توجه به سود در فعالیت تجاری‌تان، روی مشتریان خود تمرکز کنید. در این صورت است که به شکل غیرمستقیم، به سود هم دست می‌یابید.

 

۱. رقیبان خودتان را به خوبی بشناسید

زمانی که یک کسب‌وکار را راه‌اندازی می‌کنید و به تولید محصولات و کالاها می‌پردازید، در اولین قدم باید رقیبان خود را به شکل دقیق و درستی بشناسید. باید بدانید که شما در بازار خرید و فروش و عرضه محصولات تنها نیستید و عده زیادی از رقیبان نیز پابه‌پای شما حرکت می‌کنند.

سعی کنید رفتارها، تکنیک‌ها و نقاط قوت و ضعف رقیبان خود را بشناسید. رقابت می‌تواند فرصت بسیار خوبی برای تقویت توان و حجم فروش شما ایجاد کند. خصوصا اگر نقاط ضعف رقیب خود را بدانید و توان خودتان را در آن حوزه به حداکثر برسانید. شناخت رقبا یکی از مهمترین راه های افزایش فروش است.

 

۲. نوآوری داشته باشید

نوآوری و خلاقیت دو ستون بسیار محکم در میان راه های افزایش فروش در تجارت هستند. شما باید هر چند مدت یک بار مشتریانتان را غافلگیر کنید. این کار را می‌توانید با ارائه یک محصول جدید، اضافه کردن نکات مثبت و حذف نقاط منفی بخشی از خدمات، ریدیزاین کردن بسته‌بندی کالاها و … انجام دهید.

با به حداکثر رساندن محصولات باکیفیت، منحصربه‌فرد و نوآورانه که می‌توانند تولید مشابه بازار را پشت سر بگذارند، تجارت خود را از دیگر تجارت‌ها جدا کنید و به عنوان یک کسب‌وکار خلاق و نوآور شناخته شوید.

راه های افزایش فروش

۳. روی مشتریان قدیمی خود تمرکز کنید

اگر به دنبال یافتن راه های افزایش فروش هستید، بهتر است روی حفظ مشتریان قدیمی خود و تبدیل آن‌ها به مشتریان وفادار تمرکز کنید. متخصصان بازاریابی و مارکتینگ معتقدند که بهترین چشم‌انداز فروش برای صاحبان کسب‌وکارها، کسانی هستند که پیش‌تر به عنوان مشتری تجارت آن‌ها مشخص شده‌اند. در حالیکه وقت گذاشتن برای جذب مشتریان جدید، آن‌ها را به هدفی که در نظر دارند نمی‌رسانند.

بنابراین اگر قصد افزایش فروش و گسترش تجارت خود را دارید، برای ثابت ماندن مشتریان قدیمی خود تلاش کنید.

در ویزیتل بخوانید
پادکست چیست؟ رادیو به سبک اینترنتی

۴. خدمات پس از فروش را جدی بگیرید

وجود خدمات پس از فروش و اهمیت دادن به این بخش از تجارت، یکی دیگر راه های افزایش فروش موفق است. زمانی که بخش خدمات پس از فروش خود را با توان بسیار بالایی راه‌اندازی و برای کارایی بالای آن تلاش می‌کنید، میزان فروش خود را به چند برابر می‌رسانید. فراهم کردن این شرایط باعث می‌شود که مشتریان با میل و رغبت و البته اطمینان بیشتری از شما خرید کنند. زیرا در این صورت، مرجعی برای حل مشکلات خود پس از خرید دارند.

 

۵. آموزش ارتباط با مشتری

ارتباط با مشتریان و برخورد با آن‌ها، چه در فروش حضوری و چه در فروش آنلاین، از جمله اصل‌های اساسی برای فروش بیشتر به شمار می‌رود. فرقی نمی‌کند که کسب‌وکار شما چیست و به چه شکلی فعالیت می‌کنید، به عنوان یک تجارت، باید اصول ارتباط با مشتری را به خوبی بدانید. زمانی که کارکنان یک شرکت، آموزش‌های لازم را برای این کار دیده باشند، می‌توان فروش بیشتری را هم از آن‌ها انتظار داشت. هرگز این موضوع را از فهرست راه های افزایش فروش خط نزنید.

 

۶. افزایش اعتبار

ایجاد اعتبار نزد مشتریان یکی از موثرترین راه های افزایش فروش است. ارائه محصولات یا خدمات با اعتبار بالا، باعث ایجاد اطمینان در مخاطب می‌شود و در نهایت با رغبت بیشتری خرید خود را انجام می‌دهد. برای این کار می‌توانید از تکنیک‌هایی مانند تبلیغات یا توصیف مشتریان استفاده کنید. منتشر کردن تجربیات خرید مشتریان و توصیف آن‌ها از محصول و خدمات شما بهترین راه برای ایجاد یا افزایش اعتبار در نظر مخاطبان است. این روش به خوبی شما را برای افزایش فروش در فعالیت‌های تجاری کمک می‌کند.

 

۷. تخفیف

وجود تخفیف همیشه برای مشتری جذاب است پس آن را یکی از قوی‌ترین  راه های افزایش فروش بدانید. بنابراین می‌توانید با در نظر گرفتن تخفیفات مقطعی به افزایش فروش خود کمک کنید. تخفیف‌ها شامل انواع مختلفی هستند که از اختصاص کدهای تخفیفی تا ارسال رایگان و چند درصد تخفیف به ازای مبلغ معینی خرید را در برمی‌گیرد. با این کار می‌توانید تعداد مشتریان خود را در کوتاه‌ترین زمان به بالاترین میزان برسانید.

راه های افزایش فروش

۸. استفاده از شبکه‌های اجتماعی

امروزه تبلیغات و جذب مشتری به روش‌های قدیمی تاثیر چندانی ندارد و جای خود را به سبک‌های جدید داده است. شبکه‌های اجتماعی شکل جدیدی از روابط و تبلیغات را به وجود آورده‌اند که تاثیرگذاری آن چند برابر است. می‌توانید از انواع شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام، فیسبوک، توییتر و … به عنوان کانالی برای معرفی کسب‌وکار خود استفاده کنید.

به این صورت حجم بیشتری از مشتریان را نیز به خود جذب کرده و آمار فروش خود را بالا می‌برید. دسترسی به مخاطبان، ایجاد دایره وسیع مشتریان، خرید و فروش آسان و فوری و … همگی از مهم‌ترین تاثیرات شبکه‌های اجتماعی در انتخاب راه های افزایش فروش هستند.

 

۹. مزیت رقابتی‌تان را گسترش دهید

برای بهبود راه های افزایش فروش خود سعی کنید مزایای رقابتی‌تان را به طور واضح و مشخص به مشتری‌ها توضیح دهید. اینکه مشتریان شما کاربرد دقیق محصول یا خدمات شما را بشناسند و با اطلاعات کامل به استقبال آن بروند، شما را از رقبایتان جدا می‌کند. بنابراین با گسترش دادن مزایای رقابتی خود یکی از راه های افزایش فروش را محقق کنید.

 

۱۰. فنون مذاکره را بیاموزید

فروش، در واقع مذاکره با مشتریانی است که به شما رجوع می‌کنند‌. باید تا حد ممکن مهارت خود را برای مذاکره با مشتریان بالا ببرید. به این صورت می‌توانید در بازی برد_برد موفق شوید و با یک گفت‌وگوی عالی به فروش بیشتر دست یابید. مذاکره‌کنندگان افرادی صبور، با قدرت بیان فوق‌العاده و مسلط به ویژگی‌ها و زوایای محصول و خدمات هستند.

فراموش نکنید که هیچ چیز به اندازه ایجاد ارتباط همدلانه با مشتری، روند مذاکره را به خوبی جلو نمی‌برد. پس سعی کنید فنون مربوط به آن را به شکل صحیح بیاموزید تا راه های افزایش فروش را طی کنید.

 

 

۱۱. عرضه محصولاتتان را به شکل ویژه انجام دهید

نحوه ارائه محصولات و خدمات به عنوان یکی از مهم‌ترین راه های افزایش فروش شناخته می‌شوند. بنابراین بسیار مهم است که عرضه کالاهای خود را به شکل ویژه و خلاقانه انجام دهید. برگزاری یک مراسم کوچک و شیک، ارائه محصولات جدید با چند درصد تخفیف یا عرضه محصولات همراه با یک اشانتیون از تولیدات قدیمی‌تر می‌تواند سر و شکل ویژه‌ای را به توزیع محصولات و خدماتتان ببخشد.

 

۱۲. ارتباط خود را با مشتریان قدیمی حفظ کنید

در میان راه های افزایش فروش تمرکز خود را روی مشتریان قدیمی بگذارید. حفظ ارتباط شما به عنوان یک کسب‌وکار با مشتری، می‌تواند نقطه عطفی برای تبدیل او به یک مشتری وفادار باشد. بنابراین سعی کنید با روش‌های مختلفی مانند نظر سنجی از طریق ایمیل، ارائه لینک از راه ارسال پیامک برای مشاهده محصولات جدید و یا تبریک تولد مشتریان و اختصاص کد تخفیف به آن‌ها، ارتباط خود را با مشتری‌هایتان حفظ کنید. به این ترتیب یک بار خرید مشتری از شما نقطه پایان این ارتباط نخواهد بود.

 

۱۳. به مشتریان بالقوه خود یک هدیه رایگان بدهید

بخش عمده‌ای از مخاطبان برند شما را مشتریان بالقوه تشکیل می‌دهند. یکی دیگر از راه های افزایش فروش که می‌تواند بسیار موثر عمل کند، ارائه هدیه رایگان به مشتریان بالقوه است. بسیاری از اوقات اهدای یک محصول رایگان (نمونه کوچکی از محصول اصلی) می‌تواند یک مشتری بالقوه را به مشتری واقعی برند شما تبدیل کند.

 

۱۴. به صورت مستمر فعالیت کنید

اگر می‌خواهید راه های افزایش فروش را به درستی اجرا کنید، باید انجام فعالیت مستمر و مداوم را در اولویت قرار دهید. فعال بودن شما در حوزه کسب‌وکار، تولید کالا، تبلیغ و تولیدات محتوایی، جدیت شما را در کارتان به مخاطب نشان می‌دهد. زمانی که به صورت منظم فعالیت می‌کنید، جلوی هر گونه قطع ارتباط و فراموشی مخاطبان را می‌گیرید. این اتفاق در نهایت به ایجاد دایره‌ای گسترده از مشتریان منجر می‌شود که به نفع فعالیت تجاری شماست.

 

۱۵. پیام روشنی برای فروش خود داشته باشید

سعی کنید از دل محصولات و خدمات خود، پیام روشن و واضحی را بیرون آورید و تبلیغات خود را طبق آن جلو ببرید. مخاطبان با مشاهده مزایای برجسته محصولات یا خدمات شما که در قالب پیام تبلیغی در آمده است، برای انتخاب آن آماده می‌شوند. ایجاد پیام فروش کمک می‌کند که مشتریان برای انجام فرایند خرید به سمت شما روانه شوند و این یعنی انتخاب درست راه های افزایش فروش.

 

این تکنیک‌ها و سیاسیت‌ها که به عنوان راه های افزایش فروش شناخته می‌شوند، می‌توانند روند تجاری شما را بهبود بخشند. با به کارگیری همه یا بخشی از این روش‌ها، پس از مدتی به فروش بالا و در نتیجه سود عالی دست می‌یابید.

شما تا به حال کدامیک از این راه‌‌ها را انجام داده‌اید؟ به نظر شما به کار بردن راه های افزایش فروش به تنهایی برای رشد تجاری یک کسب‌وکار کافی است؟ ویزیتل با دارا بودن تیم تخصصی و حرفه‌ای خود در زمینه مارکتینگ و فروش محصولات و خدمات، بهترین مرجع شما برای انجام این نوع فعالیت‌هااست. اگر به دنبال راهکارهای اساسی برای رشد و گسترش فروش خود می‌گردید، می‌توانید از مشاوره‌های تخصصی تیم ویزیتل کمک بگیرید.

 

تکنیک اسکمپر (خلاقیت) برای افزایش فروش چیست؟

راه های افزایش فروش

 

بسیاری از اوقات مدیران شرکت‌ها و صاحبان کسب‌وکارها، به دنبال راهی برای ایجاد تغییر و یا اجرای ایده‌ای جدید برای معرفی و فروش  محصولات و خدمات خود هستند. بهترین راه برای خلق ایده‌های جدید تکنیک اسکمپر و طوفان فکری است. شما به عنوان یک مدیر می‌توانید تکنیک اسکمپر را تا رسیدن به ایده جدید و دستیابی به یک مسیر نو به کار ببرید تا به هدف خودتان برسید.

اسکمپر ترکیبی از سرواژه‌های انگلیسی است که هر کدام از آن‌ها نکته‌ای را درباره خرید و فروش و فعالیت‌های تجاری مطرح می‌کنند.

جایگزینی (Substitute)، ترکیب (Combine)، سازگار شدن و تطبیق دادن برای یک هدف دیگر (Adapt)، اصلاح (Modify)، کاربرد دیگر (Put to Another Use)، حذف (Eliminate) و وارونه کردن (Reverse) کارهایی هستند که هم واژه اسکمپر را می‌سازند و هم برای انجام تکنیک اسکمپر باید آن را انجام دهید.

 

برای این کار باید هفت سوال مفید و کاربردی را درباه محصولات و خدمات خود و با موضوعات بالا را مطرح کنید. طرح سوالات و تلاش برای یافتن پاسخ مناسب به شما کمک می‌کند که محصول فعلی را بهبود ببخشید و در ادامه به ایده‌های خلاقانه‌ و ویژه‌ای برای خلق محصولات و خدمات جدید برسید.

در ویزیتل بخوانید
کسب‌ و کار اینترنتی ، ۵ کلید طلایی مهارت در آن

تکنیک اسکمپر را چگونه به کار ببریم؟

راه های افزایش فروش

اجرای این تکنیک در مسیر طی کردن راه های افزایش فروش به آسانی آب خوردن است! فقط نیاز به دقت و تلاش شما دارد تا به نتیجه مطلوب برسید. برای اجرای تکنیک اسکمپر و رسیدن به موثرترین راه های افزایش فروش در قدم اول محصول و خدمات خود را انتخاب کنید. این محصولات و خدمات می‌توانند هر چیزی باشند.

کالایی که قصد تغییر و ارتقای آن را دارید، موضوعی که برایتان ایجاد مشکل کرده است، رفع نقاط ضعف محصول و خدمات و … همگی می‌توانند در این حوزه جای بگیرند.

در گام بعدی هفت موضوعی را که مطرح کردیم پیش رویتان بگذارید و تا می‌توانید با استفاده از آن‌ها برای محصول و خدمات مورد نظرتان سوال طرح کنید. به این ترتیب با یک طوفان فکری فوق‌العاده مواجه می‌شوید که برای رسیدن به پاسخ و نتیجه مناسب شما را یاری می‌دهد. برای مثال سوالات شما می‌توانند به صورت مطرح شوند:

۱. از چه محصول و خدمات و یا ساختار دیگری می‌توان استفاده کرد؟ (جایگزینی)

۲. چه چیزهایی را می‌توان با هم ترکیب کرد تا کارایی محصول به بالاترین حد خود برسد؟(ترکیب)

۳. از چه محصولات و ایده‌های دیگری می‌توانیم الهام بگیریم؟ (تطبیق دادن برای یک هدف دیگر)

۴. روی کدام ویژگی‌های محصول خود ایجاد تغییر کنیم و یا چطور می‌توانیم شکل و ظاهر محصولمان را بهبود ببخشیم تا مورد توجه مخاطب قرار بگیرد؟ (اصلاح)

۵. در شرایط یا محیط متفاوت، عملکرد این محصول یا ارائه این خدمات چگونه خواهد بود؟ (کاربرد دیگر)

۶. چطور می‌توانیم این محصول را کوچک‌تر، سریع‌تر و سبک‌تر کنیم؟ یا چگونه می‌توان این‌محصول را بهینه‌سازی کرد؟ (حذف)

۷. اگر پروسه ساخت و تولید محصول را تغییر دهیم چگونه می‌شود؟ اگر کارها را از ابتدا به شکل دیگری انجام دهیم چه تاثیری دارد؟ (وارونه‌سازی)

 

تکنیک اسکمپر و تلاش برای اجرای صحیح آن یکی از مهم‌ترین راه های افزایش فروش است که هر فردی برای فروش موفق خود باید آن را به کار بگیرد. به نظر شما این تکنیک برای چه نوع محصولات و خدماتی بیشتر کاربرد دارد؟ آیا تا به حال به حذف، بهبود و بهینه‌سازی و تغییر محصولات و خدمات خود فکر کرده‌اید؟ چه نتایجی از آن گرفته‌اید؟

 

کلمات و جملات تاثیرگذار در افزایش فروش

راه های افزایش فروش

بخش عمده‌ای از کار فروش در گرو کلمات و جملاتی است که از سوی شما به خریداران گفته می‌شود‌. بار معنایی هر جمله یا کلمه و نوع بیان آن، در نهایت مشخص می‌کند که رفتار مشتری به خرید منجر می‌شود یا نه!

بسیاری از افراد تصور می‌کنند که جملات جادویی و تاثیرگذار فروش همان جملات سنگین و سختی هستند که روی کاغذها نقش می‌بندند و به در و دیوار مغازه وصل می‌شوند! در حالیکه اینطور نیست.

جملات جادویی برای فروش بیشتر جمله‌های بسیار ساده اما مهمی هستند که با بیان آن حال خوبی به مشتریان منتقل می‌شود. برای مثال زمانی که شما به مشتری می‌گویید که آیا می‌توانم به شما کمک کنم، این نگاه را در مشتری به وجود می‌آورید که اولا فروشنده به کار و معرفی محصولات مسلط است و دوما در مشتری احساس رضایت خاطر خوبی از شنیدن واژه کمک  شکل می‌گیرد.

جملات دیگری که می‌توانید به عنوان یکی از راه های افزایش فروش آن‌ها را به کار ببرید و تاثیر جادویی آن‌ها را ببینید، موارد زیر هستند:

 

۱. خودتان انتخاب کنید

این جمله تاثیر بی‌نظیری در تمایل مخاطب به خرید محصول شما دارد. اما دقت کنید این جمله زمانی به کار می‌رود که شما واقعا محصول را به دست مشتری بدهید تا خودش آن را امتحان کند. این کار را معمولا در فروشگاه‌های بزرگ موبایل و تبلت و وسایلی از این دست انجام می‌دهند تا مشتریان، خودشان به شکل دقیق کالا را بررسی کنند. به این ترتیب مشتری را در تله می‌اندازید. زیرا با چند دقیقه کار کردن با محصول، به آن احساس تعلق پیدا می‌کند. همچنین این کار اعتماد مشتری را نسبت به کیفیت کالا بالا بسیار می‌برد.

 

۲. من ضمانت می‌کنم

تضمین کردن کیفیت و کارایی یک محصول و خدمات، احساس بسیار خوبی را در مخاطب ایجاد می‌کند. شاید به کار بردن واژه «من» چندان تاثیری روی مخاطب نداشته باشد، اما شنیدن تضمین کالا باعث می‌شود که ریسک ذهنی مشتری برای خرید محصول کاهش یابد و در نهایت محصول و خدمات شما را خریداری کند.

 

۳. شما!

به کار بردن واژه شما از آن دسته موارد مهمی است که جزو راه های افزایش فروش به شمار می‌رود. حقیقت این است که مشتریان از مورد توجه قرار گرفتن بسیار لذت می‌برند. بنابراین شنیدن واژه شما و توجه ویژه به مشتریان می‌تواند به طرز شگف‌انگیزی آن‌ها را به سمت شما جلب کند. استفاده از کلمه شما هم در تبلیغات دیداری و هم در گفت‌وگوی رو در رو با مشتریان، تاثیر ویژه خودش را نشان می‌دهد.

 

۴.  آقا یا خانم …

یادتان باشد که هیج چیز به اندازه ایجاد حس صمیمیت همراه با احترام تاثیرگذار نیست. اگر می‌خواهید راه های افزایش فروش را به خوبی طی کنید، این روش را به کار بگیرید. خوش آمدگویی و برخورد محبت‌آمیز و به دنیال آن پرسیدن نام یا نام خانوادگی مشتریان، می‌تواند احساس بسیار خوبی در آن‌ها به وجود آورد و در جریان خرید معجزه ‌کند.

 

۵. لطفا سلیقه یا خواسته‌تان را به طور دقیق بیان کنید

زمانی که شما در حکم یاری‌دهنده یا راهنما و نه فروشنده صرف وارد عمل می‌شوید، می‌توانید توجه مشتری را به خود جلب کنید. سعی کنید مشتری را یاری دهید و در بهترین حالت به او کمک کنید. با این کار باعث می‌شوید که مشتری برای بار دیگر هم شما را انتخاب کند. این موضوع را در انتخاب راه های افزایش فروش فراموش نکنید.

راه های افزایش فروش

در ویزیتل بخوانید
تبلیغات در اینستاگرام و روش‌های موثر مارکتینگ

سخن آخر

فروش قلب کسب‌وکار است‌. به همین دلیل نیز جایگاه بسیار ویژه‌ای در فعالیت تجاری دارد. اگر شما یک کسب‌وکار خوب، با کیفیت و تنوع بالای محصولات داشته باشید، تنها با فروش درست می‌توانید جایگاه خودتان را در میان مشتریان پیدا کنید. راه های افزایش فروش آنقدر متنوع و جذاب‌اند که در هر حوزه و مرحله‌ای از کار شما قابل استفاده هستند.

بنابراین اگر به دنبال راه های افزایش فروش هستید بهتر است مراحلی را که گفته شد به خوبی اجرا کنید. فراموش نکنید که مشتریان محوریت فروش را تشکیل می‌دهند. پس به شکلی فعالیت کنید که بتوانید بیشترین جذب مشتری را داشته باشید.

ویزیتل با ارائه مشاوره‌های تخصصی می‌تواند شما را برای رسیدن به فروش موفق کمک کند.شما تا به حال کدامیک از راه های افزایش فروش را در تجارت خود به کار گرفته‌اید؟

 

تیم محتوای ویزیتل، در تلاش است تا با ارائه‌ی بهترین و به‌روزترین محتواها در حوزه‌ی کسب و کار و سلامت، نیاز شما را برطرف کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *