تاریخ امروز۱۴۰۰/۰۸/۰۵
توسعه برند شخصی

توسعه برند شخصی و اهمیت آن در بازاریابی

برند شخصی یا پرسونال برند یکی از مهم‌ترین بخش‌های کسب‌وکار و مارکتینگ است. ایجاد و توسعه برند شخصی فقط متعلق به افراد مشهور مانند ورزشکاران، بازیگران و مانند این‌ها نیست. بلکه فقط کافیست کسانی که به مهارت شما نیاز یا علاقه دارند شما را بشناسند و از فعالیت‌های شما الگو بگیرند.

به این صورت می‌توانید یک برند شخصی ایجاد کنید و آن را توسعه دهید. برای آنکه با مراحل و روش‌های ساخت و توسعه پرسونال برندینگ آشنا شوید و مزایای آن را بشناسید، ما را در ویزیتل همراهی کنید.

توسعه برند شخصی

پرسونال برندینگ چیست؟

برندسازی در اصطلاح مارکتینگ، به طور کلی به عنوان یک قدرت نرم شناخته می‌شود. در حقیقت برندینگ و ساخت آن به کسب‌وکارها کمک می‌کند که هر چه بهتر و عمیق‌تر در میان افراد و مخاطبان خود نفوذ کنند. به این ترتیب یک محصول قادر است جایگاه خود را نزد کاربران پیدا کند و فرایند مارکتینگ برای آن تسهیل شود.

اما جدای از محصولات، برندسازی اشخاص هم بسیار اهمیت دارد. هنگامی که یک فرد وارد بازار کار می‌شود، فقط داشتن مدرک تحصیلی مرتبط، تجربه و عنوان‌های شغلی برای او کافی نیست. اشخاص نیاز دارند که مهارت‌ها و تجربیاتشان دیده و از سوی مخاطبان شناخته شوند.

توسعه برند شخصی

به زبان ساده، اینکه دیگران، شما و فعالیتتان را چگونه می‌شناسند و چطور درباره‌تان فکر می‌کنند بسیار مهم است. از این تعریف می‌توان نتیجه گرفت که برند، مجموعه‌ای از ویژگی‌ها و خصوصیات منحصربه‌فرد را شامل می‌شود که رابط میان کسب‌وکار و جامعه است.

در ویزیتل بخوانید
کارآفرینی چیست و همه‌ آن‌چه که باید درباره کارآفرینی بدانید

اهمیت برندسازی شخصی

پرسونال برندینگ رخدادی است که شرایط کاری و نوع ارائه مهارت‌های شما را دگرگون می‌کند. توسعه برند شخصی می‌تواند بازی را به نفع شما تغییر دهد.

 

۱. ایجاد فرصت‌های شغلی جدید

زمانی که شما اقدام به ساخت و توسعه برند شخصی می‌کنید، فرصت‌های شغلی و مهارت‌های حرفه‌ای بیشتری برایتان ایجاد می‌شود. این اتفاق به این دلیل صورت می‌گیرد که با طیف گسترده‌تری از اشخاص و کاربران برخورد خواهید کرد. در نتیجه میدان فعالیت شما گسترده‌تر می‌شود و به این ترتیب مهارت‌های حرفه‌ای بیشتری کسب می‌کنید.

 

۲. شناخت نقاط قوت و برطرف ضعف‌ها

پرسنال برندینگ و توسعه برند شخصی در شناخت بهتر و دقیق‌تر شما نسبت به مهارت‌هایتان بسیار موثر است. این ویژگی کمک می‌کند که نقاط قوتتان را به خوبی بشناسید و به شکل کارآمدتری آن‌ها را به نمایش بگذارید. در مقابل با رصد کردن نقاط ضعفتان، برای برطرف کردن آن برنامه‌ریزی کنید.

توسعه برند شخصی

۳. ارتباط با متخصصان

توسعه برند شخصی شما را با متخصصان بیشتری در حوزه کاری‌تان آشنا می‌کند. بنابراین می‌توانید با ایجاد ارتباطات ارزشمند حرفه‌ای، زمینه مناسب را برای رونق فعالیتتان ایجاد کنید.

 

ایجاد و توسعه پرسونال برندینگ، از جمله اقدامات جذاب و شاید بتوان گفت ضروری در انجام یک کسب‌وکار حرفه‌ای است. به نظر شما با چه روش‌هایی می‌توان بهترین اثرگذاری را از این طریق روی مخاطبان گذاشت؟ باید گفت که یک راه موثر برای موفقیت در توسعه برند شخصی  استفاده از مشاوره‌های تخصصی است. شما تا به حال چقدر از این مشاوره‌ها استفاده کرده‌اید؟

 

چطور برند شخصی بسازیم؟

ساخت برند شخصی مانند هر فعالیت دیگری، نیازمند طی مراحل و انجام اقدامات است. زمانی که این مراحل را با دقت و به درستی طی کنید، آنگاه می‌توانید بگویید که یک پرسونال برند ایجاد کرده‌اید.

 

۱. خودشناسی و معرفی درست خود به مخاطب

گاو اول در ایجاد و توسعه برند شخصی این است که خودتان را به خوبی و با جزییات بشناسید. شما باید به طور دقیق درباره مهارت‌ها و باورهایتان اطلاعات داشته باشید. سپس به شکل واضح خود را به مخاطب معرفی کرده و بگویید که دقیقا چه کسی هستید. فراموش نکنید که پرسونال برندینگ، به اعتباری که نام شما دارد به مخاطب معرفی شده و برای او به اشتراک‌ گذاشته می‌شود. به زبان ساده، این شما و باورها و مهارت‌هایتان هستید که برای مخاطب ارزش دارد.

توسعه برند شخصی

برای آنکه شناخت درستی از خودتان به دست آورید و آن را به یک برند قدرتمند تبدیل کنید، در ابتدای کار باید چند سوال مهم را از خودتان بپرسید:

۱. مهارت‌های اصلی من‌ چه چیزهایی هستند؟

۲. چه مواردی برای من ارزشمندند؟

۳. بزرگترین علاقه من چه چیزی است؟

۴. چه تجربه‌هایی دارم؟

۵. چه کار ویژه و منحصربه‌فردی می‌توانم برای مخاطبانم انجام دهد؟

۶.بهترین راه خدمت به مخاطب‌هایم چه چیزی است؟

با پاسخ دادن به این سوالات قادر هستید که یک پرسونال برند قوی بسازید و برای توسعه و گسترش آن قدم بردارید.

 

۲. تعیین اهداف

تعیین و مشخص کردن اهداف، گام مهم بعدی برای ساخت و توسعه برند شخصی شماست. شما باید به طور دقیق بدانید که از فعالیتتان چه چیزی می‌خواهید و قصد دارید چه چیزی را به مخاطبانتان ارائه کنید.

برای آنکه اهدافتان را به خوبی تعیین کنید، خوب است این چند سوال را از خودتان بپرسید:

۱. با چه نوع پیام‌هایی می‌توانم روی مخاطب اثرگذار باشم؟

۲. از جنبه شخصی و حرفه‌ای، قصد انجام چه کاری را دارم؟

۳. قصد دارم از چه راهی و چطور شناخته شوم؟

پاسخ به این سوالات و تعیین اهداف می‌تواند کلیت و آینده برند را به خوبی در ذهن شما به تصویر بکشد.

در ویزیتل بخوانید
هوش هیجانی ، چیزی که شما را موفق می‌کند

۳. تعیین جامعه مخاطب هدف

هر فعالیتی، بویژه اگر در حوزه مارکتینگ و بازاریابی باشد، تنها روی گروهی از افراد تاثیر خواهد داشت و جامعه کوچکی از مخاطبان را ایجاد خواهد کرد. زمانی که شما اقدام به ساخت برند خود می‌کنید، طبیعتا نمی‌توانید همه بخش‌های جامعه را به سمت خود جلب کنید. تعداد محدود و مشخصی که به سوی شما، ایده‌ها و فعالیتتان می‌آیند، همان مخاطبان هدف شما هستند. زمانی که شما بهترین خدمات و اقداماتتان را برای جامعه هدفتان ارائه می‌کنید، این گروه، به مرور زمان به مخاطب ایده‌آل شما تبدیل می‌شوند.

توسعه برند شخصی

در این مرحله نیز طرح پرسش از خود می‌تواند بهترین راهنمای شما برای شناخت جامعه هدفتان باشد:

۱. دوست دارم به چه کسانی کمک موثر کنم؟

۲. مهارت و دانش من برای چه گروهی از مخاطبان مفید و کارآمد است؟

۳. چه کسانی بیشترین تاثیر را از من می‌گیرند؟

نکته مهم در مرحله سوم از ساخت برند شخصی، توجه به پرسونای مشتریان است. شما باید علاوه‌‌بر اینکه جامعه هدفتان را به درستی مشخص می‌کنید، پرسونای مخاطبانتان را هم در نظر بگیرید. پرسونای مشتری شامل موارد زیر است که باید به آن‌ها دقت کنید:

_ جمعیت‌شناسی: توجه به سن، جنسیت، تحصیلات، شغل و وضعیت تاهل.

_ خواسته‌ها و انتظارات: اهداف مخاطب، خواسته‌های آینده و بلند مدت آن‌ها.

_ چالش‌ها: موانع پیش روی مخاطبان و دلایل ناکامی آن‌ها برای رسیدن به اهدافشان.

 

۴. تعیین مزیت رقابتی برند

بهتر است مجموعه خدماتی را که ارائه می‌دهید در یک جمله و به صورت ساده و روشن بیان کنید.  مخاطبان با خواندن این جمله و عبارت، می‌توانند به شکل مختصر و مفید شما و برندتان را به خوبی بشناسند.

گزاره‌ای که شما برای برند شخصی‌تان تعیین می‌کنید، باید بیانگر اهداف اصلی و شیوه کمک شما به مخاطب باشد. می‌توانید یک نام منحصربه‌فرد یا جمله‌ای خلاقانه برای فعالیت خود انتخاب کنید که برای همیشه در ذهن مخاطبان بماند.

 

۵. شناختن خود به عنوان یک برند

پس از آنکه چهار مرحله قبلی را به درستی پشت سر گذاشتید، نوبت به این می‌رسد که خودتان را به عنوان یک برند بشناسید. این کار زمانی اهمیت می‌یابد که وقتی شما به صورت حضوری، با ایمیل، پیام و هر شکل دیگری با مخاطبتان ارتباط برقرار می‌کنید، باید به پیام‌های برندتان پایبند باشید. سعی کنید اهداف پرسونال برند و فعالیت‌هایی که انجام داده‌اید را به مخاطب یادآور شوید. بیان کارهایی که درست در راستای اهداف و شعار شماست، می‌تواند جایگاه برندتان را نزد مخاطب تثبیت کند.

توسعه برند شخصی

۶. بهینه‌سازی وبسایت پرسونال برند

شما برای تاثیرگذاری بیشتر، نیاز دارید که به صورت فعال در فضاهای آنلاین حضور داشته باشید. وبسایت شخصی برند شما همان جایی است که افراد برای شناختن شما و کسب اطلاعات درباره کاری که انجام می‌دهید، به آنجا مراجعه می‌کنند. وبسایت قادر است که در کوتاه مدت، مخاطب شما را به مشتری فعالتان تبدیل کند.

وبسایت پرسونال برندینگ شما باید ساده، زیبا و جذاب باشد. زیرا اولین برخورد مخاطب با برند شما، توسط آن انجام می‌گیرد. وبسایتی که برای توسعه برند شخصی خودتان  طراحی می‌کنید، باید پاسخگوی نیاز مخاطب باشد. مخاطبان در برخورد اول با سایت شما باید بدانند که شما چطور و از چه راهی به حل مشکلات آن‌ها کمک می‌کنید. اگر غیر از این باشد، وبسایت شما را ترک می‌کنند و مخاطب را از دست خواهید داد.

برای آنکه بهینه‌سازی وبسایت برند خود را به درستی و به شکل موثری صورت ببخشید، لازم است کارهای زیر را انجام دهید:

۱. طراحی لوگوی حرفه‌ای: برند شخصی شما باید یک لوگوی حرفه‌ای داشته باشد که با آن شناخته شود. اهمیت و توجه به طراحی لوگو، نشان‌دهنده جدیت شما را در کارتان است.

۲. نمایش درست شعار برند: شعاری که برای برند خود در نظر گرفته‌اید، به درستی و در مکان مناسب سایت نشان دهید. مخاطبان در اولین برخورد باید پیام برند شما را ببینند. به این ترتیب بیشتر درباره شما تحقیق خواهند کرد. شعار برندتان را باید در جایی قرار دهید که مانند تیتر اول روزنامه‌ها به خوبی و به شکل واضح دیده شود.

۳. استفاده از عکس‌های حرفه‌ای: توجه به عکس‌ها و کیفیت تصاویر نشانگر قوت برند شما و اهمیت فعالیتتان است. بنابراین از یک عکاسی حرفه‌ای بخواهید که تصاویر باکیفیتی از شما و فعالیت‌هایتان ثبت کند.

۴. ارائه مدارک و گواهی‌نامه‌ها: نشان دادن مدارک و گواهینامه‌های تخصصی‌تان، نمایانگر حرفه‌ای بودن شماست. بنابراین بهتر است بخشی را در سایت طراحی کنید که در آن مدارک و گواهی‌نامه‌هایتان را ارائه دهید.

۵. استفاده موثر از کال تو اکشن (CTA): برای اینکه مخاطبان خود را از یک خواننده صرف به یک فرد فعال در سایت تبدیل کنید باید کال تو اکشن را جدی بگیرید. از مشتریانتان بخواهید که عضو خبرنامه سایتتان شوند. در جلسه وبینار شما شرکت کنند، مشاوره رایگان بگیرند و تجربیاتشان را با شما به اشتراک بگذارند.

۶. ایجاد صفحه «درباره ما»: در صفحه درباره ما، تمام مراحلی را که طی کرده‌اید تا به جایگاه امروزی‌تان برسید، صادقانه بیان کنید. این کار هم اطلاعات مخاطبان را نسبت به شما بالا می‌رود و هم به ایجاد رابطه نزدیک و صمیمی میان شما کمک می‌کند‌.

۷. توضیح دقیق جزییات خدمات: توضیح دقیق و با جزییات خدماتی که ارائه می‌دهید، مخاطبان را به شناخت درستی از شما و حیطه کاری‌تان می‌رساند‌. بنابراین ساخت صفحه‌ای درباره خدماتتان، اهمیت ویژه‌ای دارد.

۸. ارائه منابع رایگان: سعی کنید هر چند مدت یکبار منابع رایگان و جدیدی را در اختیار مخاطبانتان بگذارید که برای آن‌ها مفید هستند. این محتواها می‌توانند در قالب پست وبلاگ، ویدیو، کتاب‌های الکترونیکی، اینفوگرافی‌ها و نکات کوتاه و … باشند.

۹. ایجاد صفحه تماس با ما: صفحه «تماس با ما» راه ارتباطی شما با مخاطبانتان است. از این طریق می‌توانید شماره‌های تماس، ایمیل، پیج‌ صفحه‌های مجازی و آدرس خود را به اشتراک بگذارید.

توسعه برند شخصی

۷. توسعه استراتژی محتوایی خود

ایجاد محتوای استراتژیک، مهم‌ترین مرحله ساخت و توسعه برند شخصی است. به وسیله برقراری استراژی محتوایی می‌توانید مخاطب را با خود آشنا و همراه کنید و بیشترین تاثیر را روی او بگذارید. این محتوا شامل پست‌های وبلاگ، تولید پادکست، ویدیو، ایمیل، پست‌های اینستاگرامی و … است. همه این محتواها باید دقیقا در جهت اهداف برند و ساخت و توسعه آن باشد. زمانی که یک استراتژی محتوای درست دارید، کیفیت بالای حضور شما هم در بازار کسب‌وکار تضمین می‌شود.

برای تاثیرگذاری بیشتر و بهتر محتواها، به چند نکته زیر توجه کنید:

۱. ستون‌های محتوایتای را به بخش‌های کوتاه و قابل انتشار معنادار تبدیل کنید. اگر یک مطلب هزار کلمه‌ای دارید، آن را به ۵ بخش ۱۰۰ کلمه‌ای مفید، معنادار و با قابلیت اشتراک‌گذاری تبدیل کنید. یا اگر مدت زمان ویدیوی شما ۱۰ دقیقه است، آن را به سه بخش ۳ دقیقه‌ای کوتاه تقسیم کنید.

۲. از تمام شبکه‌های ارتباطی خود، برای اشتراک‌گذاری محتوای خود کمک بگیرید. هر قطعه فیلم، مطلب و پست‌های خود را در فیسبوک، اینستاگرام، ایمیل، تلگرام، توییتر، لینکدین و هر شبکه دیگری که در آن حضور دارید، به اشتراک بگذارید. این کار به شما کمک می‌کند که محتوای استراتژیک خود را به تعداد بیشتری از مخاطب‌ها برسانید.

۳. فرایند تولید محتوای توسعه برند شخصی خود را به شکل مداوم تکرار کنید. پیوستگی در تولید محتواها و اشتراک‌گذاری آن‌ها باعث می‌شود که مخاطبان ثابت خودتان را پیدا کنید‌.

با توسعه محتوای استراتژیک خود می‌توانید تضمینی قوی برای توسعه برندتان ایجاد کنید. برخورد مداوم و پیوسته مخاطبان با محتوای کوتاه و مفید به تاثیرگذاری بیشتر پیام شما منجر می‌شود.

توسعه برند شخصی

برند سازی شخصی چیزیست که شما درباره خودتان بیان می‌کنید. در واقع کنترل اعمال، کارها و پیشرفت کاری و حرفه‌ای به دست شماست. درست برعکس شهرت که شما اختیار بسیاری از کارها را در دست ندارید.

آیا تا به حال از راه‌ حل‌های بیان شده برای ساخت و توسعه برند شخصی‌تان استفاده کرده‌اید؟ شما می‌توانید با استفاده از مشاوره‌های تخصصی تیم ویزیتل، در زمینه توسعه پرسونال برندینگ، بهترین روش‌ها را برای انجام آن به کار ببندید.

 

چطور برند شخصی خودمان را توسعه دهیم؟

پس از آنکه پرسونال برندتان را به بهترین شکل ایجاد کردید، باید روش‌های موثر برای توسعه و گسترش آن را به کار ببرید. این کار نیازمند برنامه‌ریزی و نگاه استراتژیک به فعالیت است.

 

۱. تعیین چشم‌انداز یا ویژن (vision)

شاید نتوان ‌برنامه دقیق و بلند مدتی را برای همه جنبه‌های توسعه برند شخصی تعیین کرد، اما می‌توان با برنامه‌ریزی و تعیین چارچوب‌ها، بخش مهمی از کار توسعه و گسترش برند را به خوبی انجام دهید.

۲. متمایز بودن

یک قانون مهم در توسعه برند شخصی متمایز بودن است. باید نقاط تمایز و تفاوت خودتان را از دیگران پیدا کنید. این کار به شما می‌کند که در بازار رقابت با همتاهایتان، به شکل منحصربه‌فرد فعالیت کنید. به این صورت برند شما، حول محور توانایی‌ها، ایده‌ها و ویژگی‌های مخصوص به شما ایجاد می‌شود. به این ترتیب به عنوان یک برند مشخص و متمایز شناخته خواهید شد.

۳. ایجاد فرصت از میان تهدیدها

از نقاط ضعف و اشتباهات خود برای ایجاد فرصت‌های طلایی در توسعه برند شخصی استفاده کنید. هیچ برندی از ابتدای کار به موفقیت صد در صدی دست پیدا نمی‌کند. بنابراین باید قدم به قدم گام بردارید و در هر محله نقاط ضعف خود را شناخته و برای برطرف کردن آن تلاش کنید.

۴. خودتان باشید

عناوین جعلی و ساختگی، شاید بتوانند در کوتاه مدت شما را به آنچه که می‌خواهید برسانند، اما در نهایت شکست خواهید خورد. سعی کنید همانی که هستید باشید! خود واقعی‌تان را به مخاطبان نشان دهید و با توانایی‌های حقیقی خود فعالیت کنید. این کار باعث می‌شود که دیگران به خوبی شما را بشناسند و در صورت برقراری ارتباط موثر با شما، برند شخصی‌تان را به دیگران معرفی کنند. این‌کار توسعه برند شخصی را دنبال دارد.

۵. فعال باشید

توسعه برند شخصی نیازمند فعال بودن در همه زمینه‌های کاری است. شما باید به شکل مداوم تولید محتوا کنید و برای پاسخگویی به ابهامات و سوال مخاطبان آماده باشید. خود و روش‌های ارتباطی‌تان را به روز و ارتباطات خود را قوی کنید‌.

 

با انجام این روش‌ها و راهکارهایی که بیان شد، یک برند شخصی قوی ایجاد می‌کنید و به بهترین شکل آن را توسعه می‌دهید.

 

توسعه برند شخصی

در ویزیتل بخوانید
مهارت سخنرانی ؛ مهم‌ترین ابزار برای برقراری ارتباط با مخاطبان

سخن آخر

بحث پرسونال برندینگ و توسعه برند شخصی ، از جمله مباحث مفصل و گسترده‌ای است که در حوزه بازاریابی اهمیت ویژه دارد. سعی کردیم در این مقاله، همه آنچه را که برای گسترش برند شخصی‌تان به آن نیاز دارید بیان کنیم.

شما با ورود به سایت ویزیتل و دریافت راهنمایی و مشاوره از متخصصان حرفه‌ای، می‌توانید کار توسعه برند شخصی‌ خود را به خوبی به انجام برسانید. اگر راه‌های دیگری درباره گسترش و توسعه پرسونال برند می‌شناسید، با ما و دیگر دوستانتان در ویزیتل به اشتراک بگذارید.

اشتراک‌گذاری

تیم محتوای ویزیتل، در تلاش است تا با ارائه‌ی بهترین و به‌روزترین محتواها در حوزه‌ی کسب و کار و سلامت، نیاز شما را برطرف کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *