تاریخ امروز۱۴۰۰/۰۸/۰۵
ایمیل مارکتینگ

ایمیل مارکتینگ ؛ راه مطمئن جذب مخاطب آنلاین

بازاریابی و مارکتینگ و خصوصا دیجیتال مارکتینگ به روش‌های گوناگونی صورت می‌گیرند. هر یک از این روش‌ها، شیوه‌ها و قوانین خاص خود را دارند که نتایج متفاوتی هم از بازاریابی دیجیتالی به ارمغان می‌آورند. ایمیل مارکتینگ را می‌توان به عنوان یکی از قدیمی‌ترین و البته کاربردی‌ترین روش‌های مارکتینگ به شمار آورد که بسیاری از کسب‌وکارها از آن بهره می‌برند‌

بازایابی از طریق ایمیل یک روش نه چندان دشوار، با بازدهی قابل قبول و جذب مشتری بسیار خوب است. اگر می‌خواهید درباره ایمیل مارکتینگ و روش‌های انجام آن بیشتر بدانید و در کسب‌وکارتان از آن بهره ببرید، ما را در ویزیتل همراهی کنید.

 

ایمیل مارکتینگ (Email marketing) چیست؟

ایمیل مارکتینگ

ایمیل مارکتینگ یک روش موثر برای جذب مشتری است که بسیاری از افراد در تعریف آن اینطور می‌گویند: « بازاریابی ایمیلی یعنی بهبود رابطه خرید با مشتریان». به زبان ساده، در بازاریابی ایمیلی، انواع اطلاعیه‌ها را درباره موضوعات مختلف، به مشتری ارسال کرده و به او یادآوری می‌کنیم.

این اطلاعیه‌ها می‌توانند اطلاع‌رسانی درباره یک محصول یا کالای جدید، فرستادن محتواهای تولیدی جدید و خبرنامه مقالات، یادآوری خریدهای تکمیل نشده، تاریخ تولد و ازدواج و … باشند. به این ترتیب به وسیله ایمیل‌های ارسال شده می‌توانیم مشتریان جدیدی پیدا کنیم و یا مشتریان پیشین خود را به خوبی حفظ کنیم.

به طور کلی، ایمیل‌هایی که از سوی یک کسب‌وکار و یا بخش مدیریت مشتریان یک شرکت، برای مخاطبانش ارسال می‌شود، در دو دسته جای می‌گیرند:

۱. ایمیل‌های مارکتینگی یا بازاریابی

۲. ایمیل‌های معاملاتی یا تراکنشی

ایمیل‌های مارکتینگی شامل تمامی ایمیل‌ها با محتوای بازاریابی، معرفی محصولات جدید، ویدیوهای تازه از انواع محصولات و خبرنامه‌های کالا و خدمات آن‌ها را شامل می‌شود.

ایمیل‌های تراکنشی نیز به هر نوع ایمیلی گفته می‌شود که در جریان معامله و خرید مشتری اتفاق می‌افتند. ایمیل‌های مرتبط با رمز عبور، پشتیبانی فروش سایت و فاکتورهای خرید، بهترین نمونه ایمیل‌های تراکنشی هستند.

در نهایت باید بگوییم که ایمیل مارکتینگ روشی موثر برای ترغیب، آشنایی و آگاهی مشتری با انواع محصولات است که در آخر به خرید از سوی او منجر می‌شود.

آیا تا به حال هنگام خریدهای اینترنتی یا از سوی کسب‌وکارهای دیجیتالی پیام‌های مارکتینگی دریافت کرده‌اید؟ محتوای این پیام‌ها چگونه بوده و چه تاثیری در رفتار خرید شما به عنوان مشتری داشته است؟ برای آگاهی بیشتر از تاثیر ایمیل مارکتینگ با مشاوران ویزیتل تماس بگیرید.

 

چرا ایمیل مارکتینگ اهمیت دارد؟

ایمیل مارکتینگ

شاید با شنیدن نام ایمیل مارکتینگ این فکر به ذهنتان خطور کند که امروزه ایمیل‌ها به عنوان یک راه ارتباطی، نسبت به دیگر شبکه‌های اجتماعی بسیار ضعیف‌تر هستند. این حرف تا حدودی قابل پذیرش است و باید گفت که امروزه با گسترش انواع شبکه‌ها و ارتباطات، ایمیل جایگاه بسیار محدودی برای صحبت میان کاربران دارد. اما این راه ارتباطی، همچنان به عنوان یکی از مهم‌ترین، امن‌ترین و البته پرکاربردترین راه‌ها برای انواع کسب‌وکارها شناخته می‌شود.

کاربران گوشی‌های همراه با هر نوع سیستم عاملی، ناچار به داشتن یک آدرس ایمیل برای انجام کارها، راه‌اندازی تلفن همراه و برنامه‌های مختلف آن هستند. بسیاری از برندها و کسب‌وکارهای آنلاین، محیط ایمیل را به عنوان یک راه‌ امن برای فعالیت خود انتخاب کرده‌اند و آن را به عنوان اساسی برای کار خود می‌شناسند‌.

با استفاده از ایمیل، می‌توانید در یک بستر امن قدم بردارید. چراکه احتمال هک ایمیل و سوء‌استفاده از این برنامه، نسبت به دیگر روش‌ها بسیار کمتر است.

در ویزیتل بخوانید
بازاریابی سبز: آشتی کسب‌وکارها با طبیعت و جهان اطراف

 

تاریخچه Email marketing را بشناسیم

ایمیل مارکتینگ

 

حدود ۴۹ سال پیش، یعنی در سال ۱۹۷۸، فردی به نام گری توئرگ که در شرکت  Digital Equipment Corporation کار می‌کرد، ایمیل مارکتینگ را بنا نهاد. او این کار را به این ترتیب انجام که به جای ارسال ایمیل به صورت فرد به فرد و برای هر مشتری، یک متن واحد نوشت و آن را به شکل همزمان برای حدود ۴۰۰ نفر از مشتریان ارسال کرد.

به این ترتیب بود که اولین فعالیت بازاریابی ایمیلی در جهان اتفاق افتاد. بسیاری این اتفاق را اسپم کردن نامیدند. اما توئرگ معتقد بود که این کار ایمیل مارکتینگ است و با اسپم کردن تفاوت دارد. اعتقاد او برای این حرف این بود که اسپم، در واقع ارسال‌ ایمیل‌های زیاد، بدون هدف و بی‌اجازه است.

درحالی‌که Email marketing به صورت هدفمند و برای مجموعه‌ای علاقه‌مند از مشتریان ارسال می‌شود که نسبت به استفاده از کالا یا خدمات شما تمایل دارند. بنابراین خودش را پدر بازاریابی ایمیلی نامید.

 

دهه ۹۰؛ اوج‌گیری ایمیل

ایمیل مارکتینگ

باید گفت تا اواخر دهه ۹۰ میلادی، روش‌های بازاریابی مستقیم از رونق چشم‌گیری برخوردار بودند. بازاریابی‌های تلفنی هم رشد و گسترش خوبی داشتند و بسیاری از کسب‌وکارها نیروهای خود را برای فعالیت‌های بازاریابی تلفنی و برقراری تماس با خانه‌ها به کار می‌گرفتند.

بعدها در اواخر دهه ۹۰ و رسیدن اینترنت به منازل، کم کم شکل جدیدی از بازاریابی به وجود آمد که به نام ایمیل مارکتینگ مشهور شد. زمانی که Hotmail به عنوان اولین سرویس ایمیل رایگان در دنیا راه‌اندازی شد، انقلابی در زمینه بازاریابی ایمیلی به وجود آمد. چرا که تا پیش از آن، تنها افراد خاص، مانند اساتید دانشگاه یا کارمندان دولتی ایمیل داشتند.

زمانی که ایمیل به طور گسترده در اختیار افراد قرار گرفت، کسب‌وکارها از این بستر برای تبلیغات خود استفاده کردند. تا جایی که صندوق دریافت ایمیل افراد پر از ایمیل‌های تبلیغاتی و مارکتینگی بود. این اتفاق باعث شد که چک کردن ایمیل‌ها به یک کار روتین برای افراد تبدیل شود. اما مشکلی که در این دوران وجود داشت، تعداد فزاینده ایمیل‌های اسپم و مزاحم بود که هر روزه صندوق‌های دریافت کاربران را پر می‌کرد.

 

قانون انصراف از ایمیل در سال ۱۹۹۸

ایمیل مارکتینگ

در سال ۱۹۹۸ و درست زمانی که میزان ایمیل‌های اسپم به اوج خودشان رسیده بود، اولین قانون درباره ایمیل‌ها وضع شد. این قانون بیان می‌کرد که باید امکان انصراف از دریافت پیام‌ها برای مشتریان و کاربران فراهم باشد. به این ترتیب ایمیل‌ها تنها زمانی دریافت و خوانده می‌شدند که کاربر خودش رضایت داشته باشد.

امروزه روند ارسال و دریافت ایمیل‌ها و قوانین اسپم پیشرفت‌های قابل توجهی کرده‌اند. سیستم‌هایی مانند اتوماسیون بازاریابی با ایجاد بخش‌های مختلف، کار مارکتینگ را برای کسب‌وکارها بسیار آسان کرده‌اند.

 

مزایای بازاریابی ایمیلی

حال که با تعریف و تاریخچه ایمیل مارکتینگ آشنا شدیم، باید مزایای آن را بررسی کنیم. داشتن اطلاعات کافی درباره اهمیت و فواید این سیستم بازاریابی، می‌تواند شما را برای انتخاب بهتر روش‌های مارکتینگ و رونق کسب‌وکارتان کمک کند.

ایمیل مارکتینگ

۱. ارزان بودن و سرعت بالا ایمیل مارکتینگ

بازاریابی ایمیلی از جمله روش‌های بسیار ارزان در مقایسه با دیگر روش‌های بازاریابی است. برای این کار تنها به یک سرویس ارسال ایمیل نیاز دارید که هزینه آن به میزان مصرف و فعالیت‌تان بستگی دارد. همچنین سرعت بالای انجام آن از اتلاف وقت برای انجام فعالیت‌ها جلوگیری می‌کند و زودتر به دست کاربران می‌رسد.

۲. انعطاف‌پذیری

ارسال محتوا از طریق ایمیل، محدودیتی ندارد. بنابراین می‌توانید هر نوع محتوایی اعم از محتوای متنی، تصویری، ویدیویی و … را از طریق آن ارسال کنید.

۳. تقسیم‌بندی هدفمند مشتریان

جالب‌ترین بخش ایمیل مارکتینگ امکان دسته‌بندی هدفمند افراد با توجه به پرسونای مشتری است. شما می‌توانید آدرس ایمیل کاربرانتان را جمع‌آوری کرده و هر کدام را در دسته‌بندی مشخصی قرار دهید. برای مثال اگر یک مشتری، قبلا لوازم و کالاهای تزیینی از شما خریده است، به احتمال بسیار زیاد، علاقه بیشتری برای دریافت اطلاعات، تخفیف‌ها و جشنواره‌های مرتبط با این نوع محصولات هم دارد.

ایمیل مارکتینگ

۴. پیگیری رفتارهای مصرف‌کنندگان

امروزه سرویس‌های ایمیل مارکتینگ پیشرفت‌های قابل توجهی کرده‌اند و به راحتی امکان ارسال رفتار مشتریان به کسب‌وکارها را دارند. شرکت‌ها می‌توانند با خرید سرویس‌های مرتبط، برخورد و رفتار مخاطبان با ایمیل‌های خود را رصد کرده و به وسیله آن، نقاط ضعف خود را ترمیم کنند.

۵. بازگشت سرمایه بالا

یکی از مهم‌ترین اهداف کسب‌وکارها از کار مارکتینگ بازگشت سرمایه است. بازگشت سرمایه یا ROL یعنی در ازای هزینه‌ای که برای تبلیغات و بازاریابی می‌شود، چه اندازه سود حاصل می‌شود‌. اگر Email marketing به درستی انجام شود، این بازگشت سرمایه به خوبی اتفاق می‌افتد. خوب است بدانید که سیستم بازاریابی ایمیلی در سال‌های اخیر، به عنوان موثرترین فعالیت بازاریابی شناخته و معرفی شده است.

۶. جمع‌آوری آسان ایمیل

در مارکتینگ ایمیلی، فقط کافیست به دنبال راه‌های جذابی باشید مخاطبان را به ارسال ایمیل ترغیب کند و یا خبرنامه‌ها یا مقالات جذابی را منتشر کنید که افراد برای خواندن آن‌ها داوطلب شوند. امروزه کاربران برای نصب هر برنامه یا اپلیکیشنی باید یک آدرس ایمیل وارد کنند.

 

به نظر شما مزایای استفاده از ایمیل مارکتینگ برای جذب مشتریان کافی است؟ چه فواید دیگری را برای این سبک از بازاریابی می‌شناسید؟

اگر تجربه‌ای از این نوع بازاریابی و تاثیر آن در کسب‌وکارها یا علاقه کاربران به آن فعالیت داشته‌اید، با ما در ویزیتل به اشتراک بگذارید. همچنین می‌توانید با دریافت راهنمایی و مشاوره‌های تخصصی از تیم حرفه‌ای ویزیتل، در انجام ایمیل مارکتینک برای کسب‌وکارتان بسیار موفق‌تر عمل کنید.

 

جمع کردن لیست یا بانک اطلاعاتی؟

ایمیل مارکتینگ

بسیاری از افراد و صاحبان کسب‌وکارها و شرکت‌ها در انجام فعالیت‌های بازاریابی ایمیلی با این پرسش روبه‌رو می‌شوند که جمع‌آوری لیست ایمیل‌ها بازدهی بیشتری دارند که خرید بانک‌های اطلاعاتی مفیدترند؟

درباره این موضوع باید بگوییم که خرید بانک اطلاعاتی به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود. چراکه اطلاعات دریافتی از طریق آن‌ها، مشکلاتی دارد که در ادامه بخشی از آن‌ها را می‌خوانیم:

۱. امکان بسیار زیادی وجود دارد که لیست خرید شما حاوی ایمیل‌های غیرواقعی باشد.

۲. حتی با در نظر گرفتن این موضوع که لیست‌ها بر اساس علاقه‌مندی و مشاغل یا پرسونای مشتریان بسته شده‌اند، احتمال زیادی برای عدم تناسب میان نیاز کاربر و ایمیل ارسالی شما وجود دارد.

۳. بانک‌های ایمیلی معمولا به چند نفر فروخته می‌شوند.

۴. استفاده از این لیست‌ها می‌تواند خطر اسپم شدن را بالا ببرد.

۵. ارسال ایمیل‌ها بدون درخواست کاربر، ورود به حریم شخصی افراد است.

۶. این کار تصویر نامناسبی را از برند شما ایجاد می‌کند.

۷. احتمال موفقیت و بازدهی ایمیل مارکتینگ از این طریق بسیار کم است.

با توجه به این دلایل، بهتر است هیچگاه سراغ خرید بانک‌های اطلاعاتی نروید.

در مقابل با جمع‌آوری ایمیل توسط خود و با رضایت کامل کاربران می‌توانید بدون به وجود آمدن این مشکلات به خوبی کار بازاریابی ایمیلی را انجام داده و آن را با موفقیت طی کنید.

در ویزیتل بخوانید
پادکست چیست؟ رادیو به سبک اینترنتی

 

شاخص‌های Email marketing چیست؟

ایمیل مارکتینگ

زمانی که شما از سرویس‌های ایمیل مارکتینگ برای فعالیت‌های بازاریابی خود استفاده می‌کنید، این امکان در اختیار شما قرار می‌گیرد که گزارش‌های منظمی را از فعالیت خود دریافت و کارهای خود را بهینه‌سازی کنید. برای این کار نیاز به برخی شاخص‌ها دارید که در بازاریابی ایمیلی وجود دارد. این شاخص‌ها عبارتند از:

۱. نرخ باز کردن یا Open rate

نرخ باز کردن به تعداد کاربرانی که ایمیل‌های شما را باز کرده‌اند نسبت به کل دریافت کنندگان ایمیل می‌گویند.

۲.نرخ کلیک یا Click-through Rate

نرخ کلیک به ما می‌گوید که به طور کلی چند نفر روی لینک یا دکمه‌های مختلف مربوط به ایمیل ما کلیک کرده‌اند.

۳. نرخ پرش یا Bounce Rate

نرخ پرش نشان‌دهنده نسبت ایمیل‌هایی است که هیچ کلیکی نگرفته‌اند. این نسبت با مقایسه کل ایمیل‌های باز شده در نظر گرفته می‌شود.

۴. نرخ عضویت و لغو عضویت یا Subscribe/Unsubscribe Rate

این بخش، آمار کاربرانی را در اختیار شما قرار می‌دهد که عضو لیست شما شده‌اند و یا برعکس، عضویت خود را لغو کرده‌اند.

۵. نرخ تبدیل یا Conversion Rate

نشان‌دهنده تعداد دفعاتی است که یک کاربر، کاری مطالب میل ما، همچون خرید، عضویت و یا دانلود را انجام دهد.

 معایب و چالش‌های ایمیل مارکتینگ چیست؟

ایمیل مارکتینگ

فعالیت Email marketing علی‌رغم تمام نکات مثبت و فوایدی که در بازاریابی کسب‌و‌کارها دارد، یک عیب و چالش اصلی را پیش رویتان می‌گذارد. تنها عیبی که می‌توان برای این روش بازاریابی در نظر گرفت، نرخ اسپم ایمیل‌ها به وسیله کاربران است که تاثیر منفی روی نرخ تحویل یا Delivery می‌گذارد.

البته باید بدانید که امروزه با امکان ایجاد Opt_in کردن کاربران برای دریافت ایمیل‌هایی که به آن‌ها علاقه‌مندند، این ضعف تا حد قابل توجهی کمرنگ شده است.

در ویزیتل بخوانید
راه های افزایش فروش در کسب‌وکار و معرفی بهترین آن‌ها

 

چطور ایمیل مارکتینگ موفقی داشته باشیم؟

ایمیل مارکتینگ همچون سایر روش‌های بازاریابی، نیازمند توجه به نکات و موارد کوچک اما پر اهمیتی است که می‌تواند بازاریابی شما را به موفقیت برساند. برخلاف آنکه بسیاری افراد تصور می‌کنند که ایمیل مارکتینگ فقط ارسال انبوهی ایمیل است، اما این کار نیازمند رعایت برخی نکات است:

ایمیل مارکتینگ

۱. مخاطب‌شناسی

اولین قدم برای داشتن یک ایمیل مارکتینگ موفق، شناخت مخاطبان ایمیل است. بهترین تبلیغات این است که محتوای ارسالی‌ شما با با نیازها و علایق مخاطبانتان هماهنگ باشد. اگر به این بخش از بازاریابی اهمیت دهید، قطعا خرید، عضویت و نرخ تبدیل کسب‌وکار شما هم بیشتر خواهد شد‌. برای آنکه به شناخت بهتری از مخاطبان خود دست یابید می‌توانید فرم‌های پر شده توسط آن‌ها را بررسی کنید و ایمیل‌های خود را با توجه به حوزه کاری، تحصیلی و علاقه‌مندی‌هایشان ارسال کنید‌

 

۲‌. تولید محتوای جذاب

برای آنکه مخاطب را برای خرید محصولات خود ترغیب کنید، تنها فرستادن لیست محصولات جدید کافی نیست. شما باید محتوای جذاب و غنی برای کار خود تولید و با فرستادن آن‌ها برای مخاطب، بخشی از اطلاعات او را کامل کنید. در یک کلام شما باید در ایمیل، ارزش افزوده‌ای را نسبت به دیگر راه‌های ارتباطی ایجاد کنید تا مخاطب جذاب و خواندنی باشد و ایمیل شما را باز کند.

 

۳. کال تو اکشن یا CTA داشته باشید

شما باید در هر بار ارسال ایمیل، هدف مشخص را دنبال و با ایجاد کال تو اکشن، مخاطب را به انجام یک فعالیت دعوت کنید. درگیر کردن مخاطب با کسب‌وکار و فعالیت خود باعث می‌شود که ارتباط موثری میان شما و کاربر شکل بگیرد و احساس نزدیکی برای او ایجاد شود.

 

۴. ارسال منظم و پیوسته ایمیل‌ها

آنچه که موجب ماندگاری شما و کسب‌وکارتان در ذهن مخاطب می‌شود، فعالیت منظم و ارسال پیوسته ایمیل‌هاست. بهتر است با ارسال فرم‌های عضویت، اقدام به عضوگیری کنید‌. زمانیکه این کار را به شکل منظم و هفتگی انجام می‌دهید، می‌توانید نتیجه آن را در بلند مدت ببینید.

 

۵. رصد و ردیابی

کار رصد و ردیابی شاخص‌های ایمیل، باعث می‌شود که گزارش‌های بسیار کاربردی از فعالیت خود به دست آورید. بنابراین بستر مناسبی برای برطرف کردن ضعف‌ها و بهینه‌سازی فعالیت‌های شما فراهم می‌شود.

 

برای جلوگیری از اسپم شدن چه کار کنیم؟

ایمیل مارکتینگ

شاید بتوان گفت که بدترین قسمت ایمیل مارکتینگ اسپم شدن است. این اتفاق در بسیاری از مواقع، زمانی رخ می‌دهد که شما هیچ دخل و تصرفی در آن نداشته‌اید. اما با انجام راهکارهایی می‌توانید از اسپم شدن جلوگیری کنید.

۱. سعی کنید عضوگیری‌های شما از میان مخاطبان، داوطلبانه باشد.

۲. حتما در کنار گزینه عضویت، گزینه لغو عضویت هم داشته باشید.

۳. اطلاعات تماس و راه‌های ارتباطی با کسب‌وکار خود را حتما در آخر ایمیل‌ها بنویسید.

۴. سعی کنید ایمیل‌های باکیفیت و غنی از از نظر محتوایی ارسال کنید. محتواهای بی‌معنا باعث اسپم شدن از سمت مخاطبان می‌شود.

۵. از سرویس‌های مشهور و تولید ایمیل انبوه استفاده کنید.

با انجام این فعالیت‌ها می‌توانید به شکل موثری از اسپم شدن توسط مخاطبان جلوگیری کرده و یک بازاریابی ایمیلی موفق را تجربه کنید.

 

سخن پایانی

امروزه ایمیل مارکتینگ یک راه پرطرفدار با نرخ تبدیل بالای مشتریان است که بسیاری از کسب‌وکارها از آن استفاده می‌کنند. اگرچه از دید بسیاری از افراد، با رشد و گسترش شبکه‌ها و کانال‌های ارتباطی، ایمیل از رونق افتاده است، اما همچنان به عنوان یک ابزار پرقدرت در فعالیت‌های مارکتینگی کاربرد دارد. برای اینکه هر چه موفق‌تر در این مسیر گام بردارید، لازم است به نکات گفته شده توجه کنید و آن‌ها را به کار ببندید.

برای آنکه یک ایمیل مارکتینگ موفق را با بازدهی بالا و نرخ تبدیل عالی تجربه کنید، می‌توانید کار خود را به تیم مشاوران حرفه‌ای ویزیتل بسپارید. با استفاده از مشاوره‌های تخصصی ویزیتل در زمینه Email marketing می‌توانید هر چه موفق‌تر عمل کنید و به اهداف استراتری محتوای خود دست پیدا کنید.

 

تیم محتوای ویزیتل، در تلاش است تا با ارائه‌ی بهترین و به‌روزترین محتواها در حوزه‌ی کسب و کار و سلامت، نیاز شما را برطرف کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *