تاریخ امروز۱۴۰۰/۰۸/۰۵
اسپم چیست

اسپم چیست ؟ کشف رازی برای خلاص شدن از شر این اسپم‌ها

تا به حال به ایمیل‌ها و تبلیغات ناخواسته‌ای که در فضای اینترنت برای شما ارسال می‌شود توجه کرده‌اید؟ راه خلاص شدن از اسپم چیست ؟ هر کسی بیش از چند ثانیه از زمان خود را در اینترنت گذرانده باشد، با هرزنامه‌‌ها روبه‌رو شده است. به نظر می‌رسد این یک بخش جدایی‌ناپذیر از تجربه‌ی استفاده‌ی اینترنت است. هرچقدر هم برای مقابله با این اسپم‌ها به فکر نصب و استفاده از برنامه‌های مختل‌کننده باشید، باز هم امکان دریافت آن از راه‌های مختلف وجود دارد. چیزی که ما به ناچار آن را قبول کرده و بخشی طبیعی از اینترنت می‌دانیم.

شاید تا به این‌جا، کمی با پاسخ این سوال که اسپم چیست آشنا شده باشید اما سوالی که پیش می‌آید این است چه چیزی ایمیل‌های هرزنامه را از دیگر ایمیل‌ها متفاوت می‌کند؟ این مقاله همه چیزهایی که لازم است درباره‌ی اسپم بدانید را در اختیار شما می‌گذارد. از تاریخچه‌ی آن و اسپم خوراکی گرفته تا اینترنت، چیزی‌هایی است که تا پایان این مطلب درباه‌شان صحبت خواهیم کرد. تا انتها همراه ما در ویزیتل بمانید.

اسپم چیست؟

اسپم چیست

اسپم هر نوع ارتباط دیجیتالی ناخواسته است که اغلب به صورت یک ایمیل انبوه برای افراد زیادی ارسال می‌شود. اسپم‌های ایمیل، صندوق ورودی شما را مسدود کرده و تمرکز شما را از ایمیل‌هایی که می‌خواهید دریافت کنید، منحرف می‌کند.
این تنها یک نوع از هرزنامه‌ها است. انواع مختلف زیادی از اسپم‌ها وجود دارد که علاوه‎بر این ‌که دارای اطلاعات متفاوتی هستند، از روش‌های متنوعی هم خود را به شما می‌رسانند!

چرا به آن اسپم می‌گویند؟

اسپم چیست

علت استفاده از واژه اسپم چیست ؟ استفاده از اصطلاح اسپم، برای توصیف این نوع از پیام‌های تهاجمی است. داستان انتخاب این واژه برای هرزنامه‌های الکترونیکی، از فراوانی نوعی غذای کنسرو شده با نام تجاری اسپم در زمان جنگ جهانی دوم سرچشمه گرفت. در اغذیه‌فروشی‌های انگلستان، درست همان وقتی که به خاطر شرایط جنگی خیلی از خوراکی‌های دیگر در این کشور جیره‌بندی بودند، کنسرو اسپم در همه جا پیدا می‌شد.

اسپم چیست

به همین دلیل بود که آن زمان در تعداد زیادی از غذاخوری‌ها، با صدای بلند و مکرر اعلام می‌کردند که همه باید اسپم بخورند، صرف نظر از این که بخواهند یا نخواهند! این ماجرا درست شبیه به هویت اصلی اسپم های الکترونیک است. هرزنامه‌ها یا پیام‌های ناخواسته‌ای که صندوق ورودی شما را بدون میل و خواست شما پر و مسدود می‌کنند.

تفاوتی که در هرزنامه‌های الکترونیکی و این خوراکی در نظر گرفته شد، در شکل نوشتاری آن بود. هنگامی که با حروف بزرگ و به صورت SPAM نوشته شود به محصول کنسروی خوراکی اشاره دارد و وقتی با حروف کوچک (spam) نوشته شود، در مورد سیل بی‌پایان ایمیل‌ها و پیام‌های دیگری که هرگز درخواست نکرده‌اید، حرف می‌زند.

انواع مختلف اسپم چیست؟

اسپم چیست

گفتیم که شناخته شده‌ترین نوع هرزنامه‌ها، اسپم در جیمیل و ایمیل است. دیگر نوع اسپم‌هایی که در فضای اینترنتی وجود دارند هم به همان اندازه می‌توانند آزاردهنده باشند و مزاحمت‌ ایجاد کنند. در ادامه ما به شما می‌گوییم که انواع اسپم چیست .

سئو اسپم

اسپم چیست

SEO spam به عنوان صفحه اسپم (spamdexing) هم شناخته می‌شود. این اسپم‌ها، به منظور سواستفاده از روش‌های بهینه‌سازی موتور جست‌وجو برای بهبود رتبه‌بندی وب‌سایت‌ خود اسپمرها است. به عبارت دیگر؛ هدف اصلی اسپمرها یا افرادی که این اسپم‌ها را تولید می‌کنند، دور زدن قوانین گوگل و کسب رتبه‌ی بهتر در صفحات جست‌وجو است.
هرزنامه‌های سئو به دو دسته‌ی گسترده تقسیم می‌شود:

اسپم محتوا

اسپم چیست

هرزنامه نویسان صفحات خود را پر از کلمات کلیدی معروف و معمولا بدون ارتباط با وب‌سایت خود می‌کنند. آن‌ها با کمک این کار، سایت خود را در لیست جست‌وجوهای اول کلمات کلیدی رتبه‌بندی کرده و می‌توانند بازدیدهای بیشتری را جذب کنند.

شکل دیگر اسپم محتوا به این صورت است که محتوای موجود در صفحات مختلف که رتبه‌ی قابل قبولی دارد را بازنویسی می‌کند. به این وسیله صفحات خود را مهم‌تر و منحصر‌به‌فرد‌تر نشان خواهد داد.

اسپم پیوند

اگر با نظرهای موجود در وبلاگ یا پستی مواجه شدید که دارای پیوند‌های نامربوط است، در اصل با اسپم پیوند روبه‌رو هستید. اسپمر در تلاش است تا از یک مکانیک جست‌وجوگر اینترنتی موسوم به بک لینک، برای هدایت بازدید به صفحه‌ی خود استفاده کند.

اسپم چیست

اسپم شبکه‌های اجتماعی

هر چه اینترنت، بیشتر تبدیل به وسیله‌ای اجتماعی برای استفاده‌ی همه‎ی افراد شود، اسپمرها بیشتر از مزایای آن بهره می‌برند. آن‌ها به این طریق هرزنامه‌های خود را از طریق حساب‌های جعلی در سیستم‌‌عامل‌های محبوب شبکه‌های اجتماعی گسترش خواهند داد.

اسپم‌ موبایل

در موبایل‌ها و تلفن‌های همراه هم این اسپم‌ها وجود دارد. شاید یکی از ملموس‌ترین و بیشترین نوع اسپم هایی باشد که می‌توان از آن‌ها صحبت کرد. اسپم موبایل به صورت پیام‌کوتاه است. پیام‌هایی که حاوی تبلیغات مختلف هستند.

اسپم مسیج‌ها

این مورد هم مانند هرزنامه‌ در جیمل‌ها یا ایمیل‌ها هستند، با این تفاوت‌ که سرعت بیشتری در ارسال اسپم دارند. اسپمرهای فعال در زمینه‌ی اسپم مسیج، پیام‌های خود را در سیستم‌عامل‌های‌ پیام فوری از جمله Skype، WhatsApp، Snapchat منتشر می‌کنند.

پس تا اینجا دانستیم اسپم چیست و انواع آن کدامند.

نحوه‌ی شناسایی اسپم چیست ؟

اسپم چیست

آیا راهی وجود دارد که ما تشخیص دهیم در میان ایمیل‌هایمان، اسپم چیست ؟صرف نظر از نحوه‌ی دسترسی شما به اسپم ایمیل‌ها، اسپم‌های شبکه‌های اجتماعی یا هر نوع دیگر آن، همه‌ی اسپم‌ها به طور دقیق می‌توانند در یک ژانر مشخص قرار بگیرند. این چیزی است که می‌تواند به وسیله‌ی شکل ظاهری آن‌ها، شناختی دقیق برای یافتن و بررسی همه‌ی اسپم‌ها به شما بدهد.

به آدرس‌هایی که در این ایمیل‌ها ثبت می‌شود دقت کنید. متوجه خواهید شد که همه‌ی آن‌ها بسیار طولانی هستند و عمدتاً از حروف و اعداد تصادفی تشکیل شده‌اند. این یک اقدام عمدی از طرف اسپمر‌ها است که به آن‌ها کمک می‌کند تا هویت خود را پنهان نگه ‌دارند.

اسپم چیست

شاید نتوان به قطعیت لیستی کامل از همه‌ی چیزهایی که ممکن است به عنوان موضوع در اسپم‌ ها استفاده شود، دسترسی پیدا کرد، اما در این‌جا بخشی از رایج‌ترین انواع ایمیل‌های هرزنامه که درباره‌ی شناسایی آن‌ها به شما ایده می‌دهد را بررسی خواهیم کرد.

در ویزیتل بخوانید
پاپ آپ ؛ یک پنجره‌ی مزاحم اما مفید

خدمات بهداشتی و پزشکی

معالجات معجزه‌آسا، میان‌برهای کاهش وزن، مکمل‌های غذایی مشهور، درمان سریع ریزش مو، محلول‌های ضدپیری، داروهای جایگزین و … همه‌ی این‌ها مواردی هستند که توسط اسپمرها در ایمیل‌های هرزنامه گنجانده‌ می‌شوند. اکثریت قریب به اتفاق این محصولات، با تبلیغ‌های عجیب‌وغریب و وعده‌های پوچ همراه هستند. این وعده‌های تو خالی خیلی سریع شما را برای پیدا کردن این که ایمیل اسپم چیست کمک می‌کنند

دوست‌یابی و محتوای بزرگسالان

این دسته نیز زمینه‌های زیادی را شامل می‌شود. از خدمات دوست‌یابی آنلاین و آژانس‌های خواستگاری گرفته تا وب‌سایت‌های بزرگسالان و … .

رایانه، اینترنت و فناوری

اسپم‌ها سعی می‌کنند از تعداد افرادی که متخصص کامپیوتر نیستند و اطلاعات لازم در این باره ندارند، سواستفاده کنند. اجازه ندهید شما را با پیشنهادات نرم‌افزاری یا سخت‌افزاری، اینترنت یا خدمات تلفن همراه و تبلیغات الکترونیکی عمومی فریب دهند. پیشنهاد‌های مهیج و فریبنده رایج‌ترین ترفندی است که اسپمرها برای ورود به شبکه‌های فناوری افراد استفاده می‌کنند.

ثبت‌نام خدمات

ثبت خدمات شامل تلاش اسپمر برای متقاعد کردن شما برای ثبت‌نام در یک سرویس طولانی‌مدت است. برنامه‌های آموزشی و انواع مختلف بیمه، گزینه‌های رایجی در این نمونه هستند.

خدمات مالی و جوایز

شاید فکر کنید مگر  نقش خدمات مالی و جایزه در اسپم چیست ، اما هرزنامه‌هایی که در این دسته‌بندی وجود دارند به شما وعده می‌دهد تا با استفاده از وام‌های کم‌بهره، کمک بدهی یا جوایز نقدی کامل، مشکلات مالی خود را کاهش دهید.

حالا که دانستید کارایی متفاوت و تاثیرگذار اسپم چیست ، بد نیست نگاهی به تاثیر مثبتی که می‌تواند در کسب‌وکار شما داشته باشد بیندازید.

ویزیتل با همراهی مجموعه‌ای از بهترین مشاوران کسب‌وکارهای اینترنتی، به شما کمک می‌کند بتوانید بهترین راه استفاده از این اسپم‌ ها را برای کسب بازدید بیشتر و بالابردن وب‌سایت خود پیدا کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران ما در ارتباط باشید.

فیشینگ phishing چیست؟

اسپم چیست

پیدا کردن جواب این که اسپم چیست ، راهنمای ماست تا به سمت خطرات دیگری مانند فیشینگ برویم. ایمیل‌های فیشینگ ساده‌ترین نوع حمله سایبری و در عین‌حال خطرناک‌ترین و موثرترین آن‌ها هستند. این به آن دلیل است که به آسیب‌پذیرترین و قدرت‌مند‌ترین رایانه‌ی روی کره‎ی زمین (ذهن انسان!) حمله می‌کند.

ایمیل‌های فیشینگ قربانیان را فریب می‌دهد تا به اطلاعاتی حساس، مثل رمز‌های مختلف ورود به سایت‌ها و اطلاعات کارت اعتباری با استفاده از ایمیل‌های جعلی دسترسی پیدا کند. ایمیل‌های جعلی را از یک فرستنده قانونی تقلید یا جعل می‌کند و اقدامی که در سیستم و اطلاعات آن طراحی شده است را انجام می‌دهد.

کلاهبرداری‌های انجام شده توسط ایمیل‌های فیشینگ حاوی مارک تجاری و محتوای آشنا خواهند بود و به نظر فوری، حتی در برخی موارد تهدیدآمیز هستند.

ترفندهای رایج فیشینگ عبارتند از:

  • درخواستی برای پرداخت فاکتور معوقه
  • درخواستی برای بازنشانی گذرواژه یا تایید حساب
  • تایید خرید‌هایی که هرگز انجام نداده‌اید
  • درخواستی برای اطلاعات صورت‌حساب به‌روز شده

تفاوت فیشینگ در مقابل اسپم چیست؟

اسپم چیست

تفاوت بین فیشینگ اسپم چیست ؟ این تفاوت در قصد و نیت اسپمر یا فیشر معنی پیدا می‌کند. اسپمرها مزاحم هستند اما معمولا برای آسیب‌رساندن به شما تولید و ساخته نشده‌اند. آن‌ها چیزی برای فروش دارند و تصمیم گرفته‌اند که ارسال یک هرزنامه‌ را روشی موثر برای تبلیغ محصول، پیشنهاد یا خدمات به کار بگیرند. البته که ممکن است این محصولات و خدمات کیفیت پایین یا تقلبی داشته باشند.

از طرف دیگر، فیشرها به‌خاطر دسترسی به اطلاعات شخصی و حساس شما یا از طریق فریب یا استفاده از بدافزار، مجرمان اینترنتی هستند. نکته‌ای که وجود دارد این است که کلاهبرداری فیشینگ مانند اسپم، اغلب از طریق پست‌های فله انجام می‌شود اما اهداف شرورانه‌تری از جمله کلاه‌برداری، سرقت و حتی جاسوسی شرکتی را به دنبال خود دارد.

دلیل دریافت اسپم چیست ؟

اسپم چیست

شاید برای شما این سوال وجود داشته باشد که اگر تا به حال به طور خود خواسته در هیچ‌یک از هرزنامه‌ها ثبت‌نام نکرده‌ باشید، چگونه اسپم‌ها می‌توانند ایمیل شما را پیدا کنند؟

حقیقت ناامید‌کننده این است که بسیاری از شرکت‌ها با فروش آدرس ایمیل و سایر اطلاعات تماس شما به اشخصاص ثالث، درآمد کسب می‌کنند. این مشکل به حدی بدتر شده است که در سال ۲۰۱۸؛ اتحادیه اروپا مقرارت حفاظت از داده‌ها (GDPR) را تصویب کرد. این مصوبه مجموعه‌ای از قوانین بود که با هدف محدود کردن اختیارات شرکت‌ها برای فروختن و پخش اطلاعات شخصی افراد انجام می‌شد.

هرزنامه نویسان از هرزنامه‌ها استفاده می‌کنند زیرا ارزان است. هزینه انفجار ایمیل برای هرکسی که می‌توانند به آن‌ها دسترسی پیدا کند، بسیار ناچیز یا تا به حد زیادی رایگان است.

اگر فقط تعداد انگشت‌شماری به این کمپین پاسخ مثبت بدهند، اسپمر به راحتی بازگشت سرمایه‌ی خود را مشاهده می‌کند. از آن‌جا که بیشتر اسپمرها از روش‌هایی شبیه به  کلاهبرداری برای مخفی کردن هویت خود و ارائه خدمات اینترنتی استفاده می‌کنند، مسئولیت پاسخ‌گویی نسبت به عملکرد آن‌ها دشوار است. ریسک‌ها و هزینه‌های کمتر اسپم‌ها را به گزینه‌ای جذاب برای تبلیغ‌کنندگان و بازاریابان تبدیل می‌کند.

راه‌های توقف و ریپورت اسپم چیست ؟

اسپم چیست

اکنون که از ماهیت هرزنامه مطلع شدید، در این‌جا چند نکته در مورد چگونگی شناسایی ایمیل‌های فیشینگ، جلوگیری از قربانی شدن و مقابله با این اسپم‌ها آورده شده است. پس برای اینکه بدانیم راز دور زدن اسپم چیست ، ادامه مطلب را بخوانید.

برای شروع بهتر است به سراغ این نکته برویم که بهترین راه مقابله و ریپورت اسپم ، بی‌توجهی و پاسخ‌ندادن به آن‌ها است.

به اسپم ها پاسخ ندهید

آیا تا به حال یک ایمیل ناخواسته خوانده‌اید که از شما می‌پرسد: «چه کسی واقعا روی این موارد کلیک می‌کند یا به آن‌ها پاسخ می‌دهد؟» خب دیگر تعجب نکنید.

در یک نظرسنجی اسپم که توسط گروه مقابله با سو استفاده از پیام‌رسان، بدافزار و موبایل انجام شده است، ۴۶% از پاسخ‌دهندگان گفته‌اند که از روی کنجکاوی، برای لغو اشتراک یا برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد محصول و خدمات ارائه شده، بر روی هرزنامه کلیک کرده‌اند یا به آن‌ها پاسخ داده‌اند. شما مراقب باشید یکی از این افراد نباشید!

با پاسخ به اسپم‌ها به اسپمرها نشان می‌دهید که ایمیل شما معتبر است و آن‌ها نامه‌های ناخواسته‌ی بیشتری برای شما ارسال می‌کنند. همین توصیه در مورد اسپم‌های تلفن‌ همراه هم صدق می‌کند. فقط تلفن را قطع کرده و تماس گیرنده را به لیست شماره‌های مسدود شده تلفن هوشنمد خود اضافه کنید.

از عملکرد گزارش هرزنامه ایمیل استفاده کنید. اکثر ارائه دهندگان سرویس رایانامه یا ایمیل، دکمه‌ی مفیدی دارند که می‌توانید برای گزارش ایمیل به عنوان هرزنامه کلیک کنید. با این کار به راحتی می‌توان ایمیل خود را آموزش دهید تا در تشخیص هرزنامه بهتر شود. هرگونه ایمیل شناسایی شده از این طریق، مستقیما به پوشه اسپم ها ارسال می‌شود و به طور کامل صندوق ورودی شما را دور می‌زند.

اسپم چیست

اگر سرویس گیرنده ایمیل انتخاب شده شما به طور خودکار ایمیل‌های هرزنامه و فیشینگ را تشخیص نمی‌دهد به سراغ یکی از این موارد بروید:

به خدمات‌دهنده ایمیل خود بگویید کدام ایمیل‌ها هرزنامه نیست

هرچندوقت یکبار، به پوشه هرزنامه خود نگاهی بیندازید و اگر در آن‌جا چیزی پیدا کردید که متعلق به آن نیست، آن را به صندوق ورودی خود منتقل کنید. این به فیلتر هرزنامه شما کمک می‌کند تا بفهمد کدام ایمیل‌ها را می‌تواند نادیده بگیرد و اسپم چیست .

برای موارد مختلف با آدرس ایمیل یک‌بار مصرف یا جعلی ثبت‌نام کنید

بسیاری از سیستم عامل‌های تجارت الکترونیک و خدمات اینترنتی برای استفاده و راه‌اندازی، به آدرس ایمیل احتیاج دارند. اگر کاملا ضروری نیست، از ایمیل خود برای ورود به سیستم مانند ورود به سیستم eBook یا برنامه‌های بازی استفاده نکنید. شما هرگز نمی‌دانید چه کسی قصد فروش آن را به اسپمر دارد.

به هیچ‌وجه با اسپم‌ها درگیر نشوید

این مورد در مورد انواع اسپم‌ها اعمال می‌شود نه فقط ایمیل‌ها. بهتر است هیچ کدام از اسپم‌ها را پاسخ ندهید یا بر روی تبلیغات آن‌ها کلیک نکنید.

پیوندها را بارگیری نکنید و هرگز به هرزنامه نویس‌ها پاسخ ندهید

اگر این کار را انجام دهید ممکن است باعث شود آن‌ها باور کنند شما قصد پذیرایی دارید و اسپم های بیشتری برای شما ارسال خواهند کرد. اگر بخواهیم خیلی کلی بگوییم راز موفقیت اسپم چیست ، به این می‌رسیم که اسپمرها از ارتباط با شما تغذیه می‌کنند.

اطلاعات تماس خود را منتشر نکنید

اسپمرها می‌توانند به صورت آنلاین مخاطبین را پیدا کنند. تمام تلاش خود را بکنید تا حضور آنلاین خود را تا حد ممکن خصوصی نگه‍دارید. این مورد به شماره تلفن و آدرس فیزیکی شما هم مرتبط است.

اگر شخصی را می‌شناسید که برای شما هرزنامه ارسال کرده است، به او بگویید

اگر از طرف مخاطب معتبری پیام هرزنامه دریافت کردید به او بگویید حساب او هک شده است و برای هرزنامه استفاده شده است. به این ترتیب آن‌ها می‌توانند اقدامات اصصلاحی را انجام دهند و کنترل ایمیل خود را به دست آورند.

 اگر وب‌سایتی مدیریت می‌کنید، از نرم‌افزار به‌روز و اقدامات امنیتی استفاده کنید

نرم‌افزار وب‌سایت خود را به روز نگه‌دارید تا بتوانید در برابر اسپم‌هایی که قصد استفاده و نفود از نقاط آسیب‌پذیر را دارند، ایمن باشید. همزمان فناوری کنترل افراد (Captcha) را در صفحات ورود، نظرات و سایر مناطق تعاملی پیاده سازی کنید.

از معتبرترین آنتی‌ویروس‌ها استفاده کنید

با میلیاردها پیام هرزنامه که هرروز ارسال می‌شود، هرزنامه‌ها حتی به سریع‌ترین و امن‌ترین ورودی صندوق‌ها هم دیر یا زود نفوذ می‌کنند. اطمینان حاصل کنید که در برابر پیوند‌ها و پیوست‌های هرزنامه که ممکن است برای دستگاه شما مضر باشند، محافطت می‌شوید. خیلی دقیق باشید تا ببینید آن چیزی که راه نفوذ اسپم چیست و آن را ببندید.

اسپم ها یکی از راحت‌ترین و کم‌هزینه‌ترین راه‌های تبلیغات برای محصولات و خدمات مختلف هستند. راهی مطمئن که می‌تواند بیشترین بازگشت سرمایه را به دنبال داشته باشد.

شما اگر بخواهید از این اسپم‌ها استفاده کنید چه ایده‌هایی دارید؟ کدام یک از روش‌ها و درگاه‌های مختلف ارسال را انتخاب می‌کنید؟ فکر می‌کنید فایده اسپم چیست و چه آسیب‌هایی برای کسب‌وکارتان دارد؟ با مشاوران ویزیتل تماس بگیرید تا ما به شما بهترین شیوه تبلیغ و بازاریابی را نشان دهیم.

روش‌های شناسایی ایمیل‌های فیشینگ

اسپم چیست

پس از آشنایی با اینکه اسپم چیست و انواع آن کدامند، در این قسمت میاموزیم که چگونه ایمیل‌های فیشینگ را ردیابی کنید. در اینجا پنج راهنمای خوب برای شناسایی یک ایمیل فیشینگ ذکر شده است.

آدرس فرستنده صحیح نیست

اگر یک ایمیل قانونی باشد، آدرس ارسال‌کننده باید با دامنه شرکتی که ادعا می‌کنند نمانیدگی آن را به عهده دارد، مطابقت داشته باشد. به عبارت دیگر ایمیل‌های ارسال شده از هر شرکت، همیشه آدرس آن شرکت را در ایمیل خود دارند. برای مثال ایمیل‌های مایکروسافت از آدرس example@microsoft.com استفاده می‌کند.

به نظر نمی‌رسد که فرستنده واقعا شما را بشناسد

ایمیل‌های قانونی شرکت‌ها و افرادی که می‌شناسید با نام شما خطاب می‌شوند. در ایمیل‌های فیشینگ معمولا از سلام و احترام عمومی مانند «مشتری» یا «دوست» استفاده می‌شود.

پیوندهای جاسازی‌شده دارای URL‌ های غیرمعمول هستند

قبل از کلیک‌کردن، URL را بررسی کنید. اگر پیوند مشکوک به نظر می‌رسد، مستقیما از طریق مرور‌گر خود به وب‌سایت بروید. برای هر دکمه تماس هم همین کار را می‌توانید انجام دهید.

غلط نوشتاری، دستور زبان بد و غیرمعمول را در چنین ایمیل‌هایی می‌بینید

غلط نوشتاری، دستور زبان بد و غیرمعمول در ایمیل‌ها و نامه‌ها باعث می‌شود که شک‌ها و تردید‌های زیادی درباره درستی و امنیت آن‌ها به وجود آورد. معمولا با استفاده‌ی چندباره از سرویس ترجمه گوگل است که اشتباهات و خطاهایی این چنینی به وجود خواهد آمد.

کلاهبرداری از طریق مبلغ پیش‌پرداخت و وسوسه‌برانگیز در ایمیل‌های فیشینگ می‌خواهند فریبتان بدهند

با این عنوان که ادعا می‌کند پاداش زیادی را در ازای کار بسیار کم، ارائه می‌دهد. اگر کمی وقت بگذارید تا واقعا به این ایمیل‌ها و محتوای آن فکر کنید، متوجه خواهید شد که این پیشنهاد اصلا منطقی نیست.

در چنین ایمیل‌هایی پیوست وجود دارد

در دنیای ارتباطات الکترونیکی و بازاریابی، پیوست‌ها نکته‌ای منفی هستند و مشاغل معمولا نامه‌های الکترونیکی را با پیوست ارسال نمی‌کنند. این یکی از راه‌هایی است که می‌تواند برای شناسایی ایمیل‌های فیشینگ کمک‌کننده باشد.

جمع‌بندی

اسپم چیست

از اسپم‌ها صحبت کردیم و دانستیم ماهیت اصلی این پیام‌ها از چه چیزی سرچشمه می‌گیرد و اسپم چیست. انبوهی از پیام‌های ناخواسته که در بیشترین و رایج‌ترین حالت خود، حاوی اطلاعات تبلیغاتی هستند. ایمیل‌ها، پیام‌های کوتاه، پیام‌های شبکه‌های اجتماعی و… در دسته‌بندی‌های مختلف اسپم قرار دارند.

در این میان از فیشینگ‌ها و تفاوت آن‌ها با اسپم هم صحبت کردیم. فیشینگ‌ها ایمیل‌هایی هستند که می‌توانند به عنوان بد‌افزار وارد شبکه‌ها و سیستم‌های رایانه‌ای شوند و به راحتی شروع به دزدیدن اطلاعات محرمانه و خصوصی افراد کنند. در مقابل، اسپم‌ها با وجود این که آزاردهنده هستند و با ارسال انبوه زیادی از پیام‌ها و تبلیغات می‌توانند باعث اختلال شوند اما اثرات مخرب و منفی‌ فیشینگ‌ها را ندارند.

اسپم‌ها راهی خوب برای تبلیغ و شناسایی محصولات و خدمات هستند که میزان قابل توجهی بازگشت سرمایه را به دنبال دارند. در ادامه به سراغ راه‌های مقابله و شناسایی اسپم‌ها و فشینگ‌ها رفتیم که به ما کمک می‌کردند تا بتوان بیشترین حد ممکن راه‌های دسترسی اسپم‌ها را محدود کند.

اکنون وقت آن رسیده شما برای ما بنویسید. تجربه‌ی مواجه شدن با کدام یک از انواع اسپم‌ها را داشتید؟ چه روش‌ها و ترفند‌هایی برای مقابله با آن‌ها به کار گرفتید؟ آیا تا به حال به کمک اسپم‌ها توانسته‌اید در فروش و رشد وب‌سایت خود قدم مثبتی بردارید؟

ویزیتل به عنوان پلتفرم مشاوره کسب‌وکار اینترنتی به شما کمک می‌کند تا بتوانید بیشترین بازخورد و بهره را از روش‌های تبلیغاتی مختلفی مثل اسپم داشته باشید و ببینید مزایا و معایب اسپم چیست .

سوالات و نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

 

 

 

اشتراک‌گذاری

تیم محتوای ویزیتل، در تلاش است تا با ارائه‌ی بهترین و به‌روزترین محتواها در حوزه‌ی کسب و کار و سلامت، نیاز شما را برطرف کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *