سامانه ارتباط با مشتریان ویزیتل

سامانه ارتباط با مشتریان در کسب و کارهای امروزی جایگاه ویژه ای دارد. ارتباط و تعامل با مشتری یکی از مهم ترین ارکان هر کسب و کاری میباشد که باید توجه ویژه ای به آن شود. با توجه به فضای شدید رقابتی و هزینه های سنگین تبلیغات و بازاریابی، امکان جذب مشتریان جدید فرآیند سخت و دشوار میباشد.

در چنین شرایطی صاحبان اکثر کسب و کارها در جستجوی راه هایی برای وفادار کردن مشتریان قدیمی و حفظ آن ها هستند تا از این طریق هزینه های ناشی از تبلیغات و بازاریابی را به حداقل برسانند.

سامانه ارتباط با مشتریان یا همان CRM برای مدیریت ارتباط با مشتری و دسترسی به سابقه، مشخصات و… ایجاد شده اند.

بهترین سامانه ارتباط با مشتریان
ارائه دهنده خدمات CRM

دلایلی برای اثبات نیاز به سامانه ارتباط با مشتریان

دلایل زیادی وجود دارد که نیاز کسب و کارها به یک سامانه ارتباط با مشتریان یا CRM را توجیه میکند. در واقع این موضوع به حدی حیاتی است که ما در صورت عدم داشتن یک CRM قدرتمند، با مشکلات زیادی در حوزه حفظ مشتریان بر خواهیم خورد. در ادامه به برخی از مهمترین دلایلی که تایید میکند ما به یک سامانه ارتباط با مشتریان نیازمندیم اشاره میکنیم.

خدمات بهتر به مشتریان

نرم افزارهای ارتباط با مشتریان یا همان CRM های امروزی کارکردهای بسیار زیادی دارند، اما هنوز هدف اصلی آن بهبود روابط تجاری و ارتباط با مشتریان است. یک CRM تمامی مخاطبین شما را مدیریت کرده و اطلاعات مربوط به آن ها را جمع آوری میکند. داده های جمع آوری شده توسط نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتریان شامل مواردی مانند اطلاعات جمعیتی، سوابق خرید و پیام های قبلی است. این اطلاعات در همه کانال ها به راحتی برای صاحبان کسب و کار و اشخاصی که به آن نیاز دارند، در دسترس قرار دارد.

سامانه ارتباط با مشتریان و افزایش فروش 

یک سامانه ارتباط با مشتریان به شما این امکان را میدهد که فرآیند فروش خود را ساده کنید، یک کانال فروش بسازید و از این طریق با متمرکز کردن آن فروش خود را به حداکثر برسانید. علاوه براین ها یک CRM این قابلیت را دارد که به شما کمک میکند با ایجاد فرآیند مرحله به مرحله در صورت بروز مشکل، آن را شناسایی و اصلاح کنید.

حفظ مخاطب قدیمی از طریق سامانه ارتباط با مشتریان

هنگامی که اطلاعات مشتری را جمع آوری کردید لازم است که برای حفظ و ارتقا مشتری تمام تلاش خود را بکنید. اخلال در گردش مالی بالای مشتری می تواند تاثیر مخربی بر کسب و کار شما داشته باشد، مانند کاهش درآمد یا اخلال در جریان نقدینگی. بنابراین از اطلاعاتی که سامانه ارتباط با مشتریان شما در اختیارتان قرار میدهد استفاده کرده و طرح های تشویقی برای ایجاد انگیزه خرید مجدد ایجاد کنید. 

تجزیه و تحلیل دقیق

داشتن صرفا داده ها و اطلاعات مشتری کافی نیست، شما نیاز دارید تا بتوانید این اطلاعات را درک و تجزیه و تحلیل کنید. نرم افزارهای CRM معمولا دارای قابلیت هایی برای تجزیه و تحلیل داده ها هستند. این قابلیت ها براساس معیارهایی مانند نرخ کلیلک، نرخ پرش و اطلاعات جمعیتی برنامه ریزی شده اند تا شما بتوانید موفقیت یا عدم موفقیت یک کمپین را تجزیه و تحلیل کرده و در صورت نیاز آن را بهینه سازی کنید.

چرا نیاز به CRM داریم

سامانه ارتباط با مشتریان و افزایش بهره وری

نرم افزار ارتباط با مشتریان از فناوری اتوماسیون بازاریابی استفاده میکند که کارهای ساده مانند کمپین های قطره ای را تسریع میبخشد. این کار کمک میکند که ترافیک کاری از روی کارمندان شده برداشته شود تا آنها بتوانند به کارهای مهمتری بپردازند. همچنین میتواند با بررسی مرحله به مرحله کارها این اطمینان را برای شما ایجاد کند که هیچ کاری از قلم نیفتاده.

پایگاه داده متمرکز اطلاعات

یکی دیگر از کارهایی که CRM یا مدیریت ارتباط با مشتری انجام میدهد، این است که پایگاه داده متمرکز با تمام اطلاعات مربوط به مشتریان شما ارائه میدهد. این اطلاعات به راحتی برای هرکسی در شرکت شما که به آن نیاز دارد در دسترس است. این داده ها به یک نماینده فروش کمک میکند که بداند مشتری شما به چه محصول (احتمالا محصولاتی) علاقه دارد. اگر مشتری در گذشته با شرکت تعامل داشته باشد، CRM اطلاعات مربوط به بخش هایی از تعامل را که میتواند به بازاریابی و فروش در آینده موجب شود را طبقه بندی میکند.

این کار برای صرفه جویی در زمان کارمندان شما برای جستجو در پرونده های قدیمی میشود.

ارتباطات مدیریت شده با سرنخ های احتمالی

CRM چیست؟ یک CRM بطور خودکار فرآیند را مدیریت میکند و به کارکنان شما هشدار میدهد که چه زمانی باید با یک مشتری احتمالی تماس بگیرند.علاوه بر این تعاملات مانند تلفن و ایمیل را نیز پیگیری میکند. مایکل میلر مدیرعامل VPN Online:” یکی از بزرگترین مزایای vpn (منظور نرم افزارهای vpn مرسوم نیست) این است که تحولات مشتری خود را بطور کلی مشاهده کنید.” 

رتبه بندی مشتریان

زیاد بودن تعداد مشتریان باعث بوجود آمدن فهرستی از صدها مشتری میشود که بررسی تمام آن ها سخت و طاقت فرسا است. بطور مثال متوجه میشوید چه مشتریانی می خواهند ایمیل شما در مورد محصولات و خدمات جدید شما ببینند. یک CRM بطور خودکار لیست های مخاطبین شما را براساس معیارهای شما طبقه بندی کرده و یافتن مخاطبینی که میخواهید با آنها تماس بگیرید را ساده میکند. میتوانید مخاطبین را بر اساس مکان، سن، جنسیت، مرحله خرید و موارد دیگر دسته بندی کنید.

سامانه ارتباط با مشتریان در واقع این امکان را میدهد که درک معنادار تری نسبت به مشتریان داشته باشید. 

خدمات CRM
سامانه crm

گزارش های فروش اتوماسیونی

تیم شما می تواند با استفاده از داشبورد و ویژگی های سامانه ارتباط با مشتریان، داده های مربوط به مشتریان احتمالی و فعلی را جمع آوری و سازماندهی کند. این سامانه همچنین به افراد شما کمک میکند تا بتوانند عملکرد خود را ارزیابی، سهمیه ها و اهداف خود را دنبال کرده و پیشرفت خود در پروژه های مختلف را بررسی کنند.

پیش بینی فروش دقیق تر

در هر عملیات تجاری، باید بتوانیم عملکرد گذشته را بررسی و برای فعالیت آینده خود برنامه ریزی کنیم. برای اینکار با استفاده از گزارش های موجود در اتوماسیون سامانه ارتباط با مشتریان میتوانید گزارشی از روندهای کلیدی در گذشته خود داشته باشید.

ارتباطات داخلی ساده

علاوه بر ساده کردن ارتباط با مشتریان، CRM ارتباطات داخلی بین کارکنان را نیز بهبود میبخشد و باعث حفظ یکپارچگی سازمانی میشود. علاوه بر این ها امکاناتی فراهم میکند تا اعضا بتوانند یادداشت ها و هشدارهایی به یکدیگر ارسال کنند. 

چرا استفاده از سامانه ارتباط مشتریان ویزیتل

سیستم های ارتباط با مشتریان یا CRM مزایای زیادی به همراه دارد که به آنها اشاره کردیم. شرکت های زیادی هستند که خدمات مربوط به CRM را چه به صورت آفلاین و درون سازمانی و چه بصورت آنلاین و در بستر وب ارائه میکنند. این تنوع بالا باعث میشود که شما برای راه اندازی یک سیستم ارتباط با مشتریان مناسب با اهداف سازمانی خود مجبور به تحقیقات گسترده شوید که زمان و انرژی زیادی از شما خواهد گرفت. علاوه براین ها راه اندازی یک CRM هزینه های مالی سنگینی، از قرارداد با شرکت های ارائه دهنده خدمات گرفته تا آموزش کارکنان برای استفاده از این سیستم، به همراه دارد. سامانه ارتباط مشتریان ویزیتل این امکان را فراهم می آورد که شما با هزینه بسیار پایین تر و بدون نیاز به دانش تخصصی از امکانات یک سیستم CRM قدرتمند بهره مند شوید. علاوه بر این ها در وقت و زمان با ارزش سازمان خود صرفه جویی میکنید. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

ارتباط با مشتریان
همکاری در فروش