قوانین و مقررات

شرایط استفاده از خدمات نرم افزارهای ویزیتل برای کاربران

 • نرم‌افزارهای ویزیتل که توسط شرکت توسعه ارتباطات برای تسهیل دریافت خدمات مشاوره طراحی گردیده، تحت شرایط زیر خدمات مربوطه را ارائه می‌‌نماید؛ لذا این شرای-ط به‌عنوان یک قرارداد الزام‌آور بر روابط بین کاربر و شرکت حاکم خواهد بود. بر این اساس، ضروری است پیش از استفاده از خدمات ویزیتل، این شروط را به‌دقت مطالعه فرمایید. استفاده از ویزیتل به‌منزله‌ی قبول تمامی شرایط ذیل است و هرگونه ادعا یا اعتراض آتی در این خصوص را بلااعتبار می‌‌نماید. شرکت ممکن است شرایط استفاده از خدمات نرم‌افزارهای ویزیتل را در طول زمان تغییر دهد. این تغییرات از طریق نرم‌افزارهای ویزیتل یا در قالب پیامک و ای‌میل به تمامی کاربران اطلاع داده خواهد شد؛ صرف ادامه‌ی استفاده‌ی کاربر از خدمات ویزیتل، اعلام رضایت نسبت به شرایط جدید و قبول آن تلقی می‌‌گردد. توجه: هرگونه علامت، عدد، کلمه، تصویر یا نشان الکترونیک که مثبِت هویت امضاکننده باشد و به این سند یا سایر اسناد صادره در این زمینه ملحق شود به‌منزله امضای الکترونیک و همانند امضای دست‌نویس واجد اعتبار خواهد بود و امضاکننده را به مفاد سند ملتزم می‌‌نماید.

 • الف) خدمات

  ویزیتل خدمات مشاوره ارائه نمی‌‌کند، بلکه تنها با ایجاد یک پل و بستر ارتباطی بین کاربران (افرادی که متقاضی استفاده از خدمات مشاوره هستند و با ثبت‌نام در ویزیتل درخواست مشاوره را ارسال می‌‌کنند) و مشاوران (افرادی که مایل به ارائه‌ی خدمات مشاوره هستند و با ثبت‌نام در ویزیتل درخواست مشاوره را دریافت می‌‌کنند) ارائه خدمات مشاوره را تسهیل می‌‌نماید. بدین‌‌توضیح که در ویزیتل، مشاور برای پذیرش ارائه مشاوره مخیر است و کاربر نیز پس از انتخاب مشاور از لیست موجود درخواست مشاوره را ارسال می نماید. بدین‌وصف، هر مشاوره ای که در قالب این برنامه‌ی نرم‌افزاری صورت می‌‌گیرد یک قرارداد مستقل فی‌مابین مشاور و کاربر است و ویزیتل تنها زمینه‌ی انعقاد این قرارداد را میان کاربران و مشاوران در هر مشاوره مهیا می‌‌کند. تأکید می‌‌شود که شرکت هیچ‌گونه مسئولیتی - اعم از حقوقی و کیفری - در قبال اتفاقات حین مشاوره در مقابل کاربران - اعم از کاربر و مشاور - و اشخاص ثالث نخواهد داشت.

 • ب) استفاده از خدمات

  ۱-۱- برای عضویت در ویزیتل و استفاده از تمامی خدمات آن، لازم است هر کاربر اقدام به ایجاد یک حساب کاربری در ویزیتل نماید. برای ایجاد حساب کاربری شرایط زیر الزامی است:
  o داشتن ۱۸ سال تمام شمسی
  o تکمیل فرم مشخصات از قبیل نام، نام خانوادگی و شمارهی همراه
  ۱-۲- هر شخص (اعم از حقیقی و حقوقی) تنها مجاز به افتتاح یک حساب کاربری در ویزیتل است.
  ۱-۳- هر کاربر مسئولیت صحت اطلاعات مندرج در حساب کاربری را می‌‌پذیرد و متعهد می‌‌شود که در صورت تغییر در هر بخش از این اطلاعات، حساب کاربری خود را در ویزیتل به‌روز نماید. وارد کردن اطلاعات نادرست و غیردقیق ممکن است منجر به محرومیت کاربر از خدمات ویزیتل شود و کاربر نمی‌‌تواند به این موضوع معترض گردد.
  ۱-۴- هر کاربر با ثبت‌نام در ویزیتل و ایجاد حساب کاربری به نام خود صحت انتساب تمام پیام‌‌های صادره ازحساب کاربری خویش را پذیرفته و در نتیجه حق هرگونه اعتراض یا ادعای آتی (مبنی بر انکار، تردید یا جعل داده‌ی پیام‌های ارسالی) را از خویش سلب و اسقاط می‌‌نماید.
  ۱-۵- در صورت عدم همکاری کاربر و ارائه نکردن اطلاعات مربوط - در شرایط خاص که ممکن است احراز هویت کاربر از جانب شرکت ضروری تشخیص داده شود - شرکت حق انسداد حساب کاربر را خواهد داشت.
  ۲-۱- با توجه به این‌که اتصال به اینترنت برای استفاده از نرم‌افزارهای ویزیتل ضروری است، کاربر می‌‌بایست اینترنت مورد نیاز را به‌انضمام سایر لوازم استفاده از نرم‌افزارهای ویزیتل را تدارک ببیند و مخارج آن‌‌ها را شخصاً تأمین نماید. بدین‌‌وصف، هزینه‌ای که به‌عنوان هزینه‌ی مشاوره محاسبه و از کاربر دریافت می‌‌شود مشتمل بر مخارج اینترنت مصرفی و موارد مشابه نبوده و تنها بهای خدمات ارائه‌شده از سوی نرم‌افزارهای ویزیتل و مشاوران است.
  ۲-۲- هزینه‌ی مشاوره از طریق نرم‌افزارهای ویزیتل محاسبه و به کاربر اعلام می‌‌گردد. هزینه‌ی خدمات ارائه‌شده با توجه به مدت زمان درخواست مشاوره و نرخ ارایه مشاوره از سمت مشاور به صورت دقیقه ای متغیر خواهد بود و کاربر پس از مشاهده‌ی قیمت و ارسال درخواست مشاوره (در خصوص کاربر) یا پذیرش درخواست مشاوره (در خصوص مشاور) حق هرگونه اعتراض در این خصوص را از خود سلب و اسقاط می‌‌نماید.
  ۲-۳- هزینه‌ی مشاوره که در هنگام درخواست برای کاربر نمایش داده می‌‌شود بر اساس میزان دقیقه مشاوره درخواستی محاسبه شده است و در صورتی که زمان مشاوره به پایان برسد تماس قطع خواهد شد. کاربر با توجه به نیاز مجدد مشاوره می تواند با مشاور مورد نظر به میزان لازم درخواست مشاوره ارسال نماید.
  ۲-۴- کاربر، هزینه مشاوره را به یکی از دو روش زیر پرداخت می‌نماید: (۱) پرداخت اینترنتی از طریق نرم‌افزارهای ویزیتل یا(۲) پرداخت تلفنی از طریق درگاه تلفنی بانکی ویزیتل. در صورتی که کاربر، مایل به پرداخت اینترنتی هزینه مشاوره باشد، می‌بایست با پرداخت وجه مورد نظر خود از طریق درگاه‌های بانکی پرداخت اینترنتی، اعتبار حساب کاربری خود را شارژ نماید. برای سهولت در استفاده‌های بعدی، درگاه پرداخت به درخواست ویزیتل، تمامی اطلاعات حساب بانکی مسافر به جز رمز دوم کارت را ذخیره می‌نماید تا در نوبت بعدی استفاده، کاربر برای شارژ اعتبار حساب کاربری خود، تنها نیازمند ورود رمز دوم ثابت یا پویا (رمز اینترنتی) باشد. بدیهی است این اطلاعات به هیچ عنوان قابل استفاده از سوی ویزیتل نبوده و ویزیتل هیچ گونه دسترسی به این اطلاعات نخواهد داشت.
  ۲-۵- در مواردی به تشخیص و صلاحدید شرکت، بسته‌‌های تشویقی (به‌صورت عمومی و برای همه‌ی کاربران یا به‌صورت اختصاصی و برای کاربران خاص)، به‌عنوان هدیه و بدون دریافت هزینه، برای کاربران در نظر گرفته می‌‌شود که در قالب آن یا مبلغ مشخصی به‌عنوان هدیه به اعتبار کاربر افزوده می‌‌شود یا تخفیف مشخصی به کاربر اختصاص می‌یابد. در صورتی که بسته‌‌ها دارای تاریخ اعتبار مشخصی باشند، پس از آن تاریخ بلااعتبار خواهند بود. مضاف بر آن و با توجه به ماهیت هدیه‌ایِ بسته‌‌های مذکور، به تشخیص شرکت این بسته‌ها در هر زمانی قابل تغییر، تعلیق یا ابطال خواهند بود و شرکت این حق را برای خود محفوظ می‌‌دارد که بدون تدارک هیچ دلیلی هر یک از این بسته‌ها را غیرفعال نماید.
  ۲-۶- قابل ملاحظه می باشد که تمام تماس ها از سمت سامانه ویزیتل برقرار خواهد شد و برای کاربر هیچگونه هزینه تماس مخابراتی در پی نخواد داشت .
  مالکیت معنوی نرم‌افزارهای ویزیتل و تمام ملحقات آن (از جمله نام، علامت تجاری و خدمات ارائه‌شده تحت این نام و ...) متعلق به شرکت توسعه ارتباطات نوین افزار سماکیش است و در نتیجه:
  ۳-۱- کاربران تنها اجازه‌ی استفاده‌ی محدود و غیرانحصاری از خدمات آن را تحت شرایط قرارداد حاضر دارند، بدون آن که این استفاده حقی برای آن‌ها نسبت به مالکیت نرم‌افزارهای ویزیتل یا سایر حقوق معنوی مربوطه ایجاد نماید یا اجازه‌ی استفاده از نام، علامت تجاری، لوگو و ... را به آن‌ها اعطا نماید.
  ۳-۲- کاربران نمی‌‌توانند نرم‌افزارهای ویزیتل را تغییر دهند، بازتولید یا بازنویسی کنند یا از آن برای تولید یک برنامه‌ی مشابه استفاده نمایند.
  ۳-۳- کاربران مجاز به استفاده از خدمات نرم‌افزارهای ویزیتل جز در شرایط مقرر در این قرارداد نیستند و حق اجاره، فروش و به‌طور کلی انتقال نرم‌افزارهای ویزیتل و حقوق ناشی از آن یا نمایش عمومی آن را نخواهند داشت.
  ۳-۴- کاربران نمی‌‌توانند به هیچ‌یک از سرویس‌‌ها و برنامه‌ها و شبکه‌ی مرتبط با سرورها به‌صورت غیرمجاز دسترسی پیدا کنند یا در این راستا تلاشی انجام دهند و نیز نمی‌‌توانند با استفاده از مهندسی معکوس یا مترجم وارون به کد سطح بالا یا زبان ماشین دست پیدا کنند.
  ۳-۵- کاربران نمی‌‌توانند برنامه را مشابه‌سازی کنند یا بخشی از برنامه را درون برنامه‌ی دیگری استفاده نمایند.
  ۴-۱- کاربر مجاز نیست حساب کاربری خود را برای استفاده در اختیار دیگر اشخاص - اعم از حقیقی و حقوقی و به‌ویژه افراد زیر ۱۸ سال - قرار دهد یا آن را به هر نحو به دیگری منتقل نماید. در صورت تخلف، مسئولیت تمام اقدامات انجام شده توسط دیگران به‌عهده‌ی صاحب حساب کاربری خواهد بود.
  ۴-۲- مسئولیت تمامی فعالیت‌هایی که از طریق حساب کاربری انجام می‌‌شود مطلقاً به‌عهده‌ی شخص کاربر است، در نتیجه ضروری است که کاربر در حفظ اطلاعات حساب کاربری خود، از جمله نام کاربری و رمز عبور، حداکثر اقدامات لازم را مبذول دارد و از این طریق مانع استفاده‌ی دیگران از آن گردد. همچنین ضروری است که کاربر در صورت ظن به دسترسی ثالث به حساب کاربری خود کاربر در اسرع وقت نسبت به تغییر رمز عبور خود اقدام نماید و در صورت لزوم شرکت را مطلع کند تا حساب کاربری مذکور را مسدود نماید.
  ۴-۳- کاربر متعهد است که در استفاده از خدمات ویزیتل تمامی قوانین جمهوری اسلامی ایران را رعایت کند، نرم‌افزار را برای اهداف قانونی به‌کار گیرد و در همه حال، با در نظر گرفتن حیثیت تجاری نرم‌افزارهای ویزیتل و شرکت، مرتکب رفتاری نشود که اعتبار نرم‌افزارهای ویزیتل را خدشه‌‌دار نماید. مسئولیت هر نوع اقدام کاربر که منجر به بروز آسیب بدنی، جانی ، روحی ، روانی ، مالی ، حقوقی ، جزائی یا مالی گردد به‌عهده‌ی کاربر است و شرکت در این خصوص مسئولیتی نخواهد داشت.
  ۴-۴- کاربر اقرار می‌‌نماید که با افتتاح حساب کاربری در ویزیتل تنها مجوز استفاده‌ی غیرانحصاری، غیرقابل‌انتقال و محدود از خدمات آن را دریافت می‌‌کند و به این ترتیب مدعی مالکیت یا حقی نسبت به ویزیتل (اعم از کپی‌رایت، علامت تجاری و سایر حقوق معنوی آن) نیست، در غیر موارد مصرح در این قرارداد اجازه‌ی استفاده از نام و علامت تجاری و خدمات نرم‌افزارهای ویزیتل را ندارد و در همه حال متعهد به رعایت حقوق معنوی شرکت نسبت به نرم‌افزارها و ملحقات آن خواهد بود.
  ۴-۵- کاربر می‌‌پذیرد که قرارداد حاضر یک قرارداد قابل رجوع و جایز از سوی شرکت است و شرکت می‌‌تواند هر زمان تنها به صلاحدید خود و بدون نیاز به تدارک هیچ‌گونه دلیلی، یک حساب کاربری را مسدود کند و مانع استفاده‌ی کاربر از خدمات ویزیتل گردد.
  ۴-۶- کاربر متعهد است که پس از اتمام مشاوره از اطلاعاتی که در نتیجه‌ی استفاده از خدمات ویزیتل کسب نموده است استفاده نکند و از ذخیره‌ی این اطلاعات به هر شکل - اعم از ذخیره‌ی اطلاعات در دستگاه تلفن همراه یا سایر موارد - اجتناب نماید.
  ۴-۷- کاربر متعهد است تمامی تغییرات، الحاقات و اصلاحاتی را که توسط شرکت از طریق پیامک، ای‌میل یا نرم‌افزارهای ویزیتل در خصوص استفاده از خدمات ویزیتل و شرایط آن برای کاربر ارسال می‌‌گردد مطالعه نماید و در صورت موافقت آن را تأیید نماید. تأیید مزبور ممکن است در قالب یک علامت،کلمه، عدد، عبارت، نام تایپ‌شده و امثال آن به‌عمل آید که به سند ارسالی الحاق می‌‌شود و همانند امضای دست‌نویس دارای آثار حقوقی است و امضاکننده را به مفاد سندی که به‌طریق مزبور امضا نموده است متعهد و ملتزم می‌‌نماید.
  ۴-۸- کاربر می‌‌پذیرد که بسته‌های تشویقی اختصاصی (و نه بسته‌های تشویقی عمومی)، که در بند ۲-۵ قرارداد پیش‌بینی شده است، برای استفاده‌ی شخصی وی در نظر گرفته شده و به همین دلیل می‌‌بایست از انتقال و فروش آن‌ها اجتناب نماید.
  ۴-۹- کاربر می‌‌پذیرد که اعتبار ناشی از بسته‌های تشویقی - پیش‌بینی‌شده در بند ۲-۵ قرارداد - غیرقابل‌تبدیل به وجه نقد است و از این رو کاربر نمی‌‌تواند وجه معادل بسته‌های تشویقی را از شرکت مطالبه نماید.
  ۵-۱- کاربر تعهد می‌‌نماید تمام شعونات کلامی و رفتاری را حین مکالمه رعایت نماید و از به کاربردن الفاظ و کلمات نامتعارف و شنیع اجتناب نماید.
  ۵-۲- کاربر در طول مشاوره ملزم به رعایت قوانین جمهوری اسلامی ایران از هر نظر است و در نتیجه رعایت هرگونه مقررات مربوطه برای کاربر الزامی است.
  ۵-۳- کاربر می پذیرد در مواقع اورژانسی از سامانه ویزیتل استفاده ننماید.
  ۵-۴- کاربر موظف است هزینه‌ی مشاوره را که وفق مفاد ماده‌ی ۲ این قرارداد توسط نرم‌افزارهای ویزیتل تعیین می‌‌گردد، به یکی از طرق پیش‌بینی‌شده قبل از مشاوره در آن ماده پرداخت نماید. پس از ارسال درخواست مشاوره (در شرایطی که مشاوره وفق درخواست اولیه انجام پذیرد) کاربر نمی‌‌تواند به میزان هزینه‌ی مشاوره اعتراض کند ولی پس از پرداختْ و دریافت مشاوره اگر از کیفیت مشاور و مشاوره ارائه شده راضی نبود می تواند درخواست برگشت وجه داشته باشد که این مورد بعد از بررسی توسط تیم کنترل کیفیت و تماس با مشاور ظرف مدت 48 ساعت مقدور خواهد بود و تماما یا بخشی از مبلغ مورد نظر بسته به کیفیت ارائه شده به حساب کاربری منتقل خواهد شد و تاکید می گردد مبنای محاسبه فقط گزارش تیم کنترل کیفیت ویزیتل خواهد بود و کاربر نمیتواند درخواست برگشت وجه به صورت نقدی را داشته باشد.
  ۵-۵- کاربر می‌‌پذیرد که اعتبار موجود در حساب کاربری متعلقه منحصراً جهت بهره‌گیری از خدمات ویزیتل قابل استفاده است و حق مطالبه‌ی دریافت نقدی این وجوه را نخواهد داشت.
  ۶-۱- شرکت متعهد به تلاش برای ارائه‌ی خدمات ارتباطی باکیفیت است و در این راه تلاش می‌‌کند با به‌روزرسانی نرم‌افزارها متناسب با نیاز کاربران سطح خدمات ارائه‌شده را ارتقا بخشد.
  ۶-۲- شرکت متعهد به حفظ و حراست از اطلاعاتی است که در نتیجه‌ی استفاده‌ي کاربران از خدمات ویزیتل در سیستم ذخیره می‌‌شود. این اطلاعات به‌شرح زیر است:
  o اطلاعاتی که کاربر به‌صورت مستقیم در فرم مشخصات ثبت‌نام (نام، نام خانوادگی، تصویر کاربری ، قد ، وزن ، تاریخ تولد ، تاریخچه پزشکی ، حساسیت دارویی ، دارو های مصرفی و شماره‌ی تلفن همراه)، درخواست مشاوره و ... در اختیار شرکت قرار می‌‌دهد.
  o اطلاعاتی که به‌طور غیرمستقیم و در نتیجه‌ی استفاده‌ی کاربر از خدمات ویزیتل در این برنامه ذخیره می‌‌شود؛ مدت زمان مکالمه ها ، پرسش ها ، هزینه‌ی مشاوره، تراکنش‌های مالی صورت‌گرفته در حساب کاربری جهت استفاده از خدمات ویزیتل و اطلاعات مربوط به سخت‌افزاری که کاربر با استفاده از آن از خدمات ویزیتل استفاده می‌‌کند (نظیر سیستم‌عامل آن) و نهایتاً شیوه‌ی اتصال کاربر به اینترنت و ...
  تبصره: در مواردی شرکت به کاربران اجازه می‌‌دهد عکس، فایل صوتی یا تصویری، اطلاعات یا نظرات خود را در نرم‌افزارهای ویزیتل منتشر کنند. محتوای تولیدشده - و نه کپی‌شده - توسط کاربران به‌شیوه‌ی مذکور در مالکیت کاربران قرار دارد و شرکت متعهد به حفظ و حراست از اطلاعاتی است که در نتیجه‌ی استفاده‌ي کاربران از خدمات ویزیتل در نرم‌افزار ثبت و ذخیره می‌‌شود.
  ۶-۳- شرکت متعهد است کلیه تغییرات، اصلاحات و الحاقات قرارداد حاضر را از طریق نرم‌افزارهای ویزیتل، ای‌میل یا پیامک به کاربران اطلاع دهد. هر کاربر می‌‌تواند عدم تمایل خویش را نسبت به استفاده از خدمات پیامکی نرم‌افزار اعلام کند و تقاضای قطع این خدمات را داشته باشد. در صورت طرح چنین تقاضایی، نظر به امکان ایجاد اختلال در روند خدمت‌رسانی، مسئولیتی متوجه شرکت نیست و کاربر حق اعتراض نخواهد داشت.
  ۶-۴- در صورت بروز هرگونه مشکل و یا مغایرت مالی مربوط به پرداخت هزینه مشاوره ها مسئولیت پیگیری آن بر عهده شرکت میباشد.